27.11.17, 14:00

Wrocławskie zoo miało być prekursorem. Pierwszy w Polsce Tweetup w ogrodzie zoologicznym odwołany

Plakat promujący wydarzenie
Fot.: materiały prasowe

Od niedawna działania wrocławskiego ogrodu zoologicznego można śledzić również na portalu Twitter. Z tej okazji ogród postanowił zorganizować pierwszy w Polsce Tweetup w zoo. Jednak tuż po zapowiedzi wydarzenia, niespopdziewanie agencja go odwołała. 

Zoo Wrocław aktywnie prowadzi konto na portalu Facebook, posiadające ponad 82 tys. fanów. Regularnie pojawiają się tu nie tylko „migawki” z życia mieszkańców ogrodu, ale również relacje z podejmowanych przez instytucję działań misyjnych. Informacje systematycznie przekazują również Instagram i YouTube.

„Na oficjalnym profilu mamy swoje stałe cykle tematyczne” – mówi Marta Zając-Ossowska, kierownik marketingu wrocławskiego ogrodu. „Należą do nich najpopularniejsze: „Zoo od kuchni” - gdzie pokazujemy pracę opiekunów naszych milusińskich oraz „Szlakiem Ratajszczaka”, w którym dyrektor Radosław Ratajszczak zabiera fanów na wirtualny spacer po ogrodzie. Jednak największym zainteresowaniem nadal cieszą się informacje o narodzinach, które rozchodzą się w tempie błyskawicy” – dodaje Zająć-Ossowska.

9 grudnia miał odbyć się pierwszy w historii polskich ogrodów zoologicznych tweetup pod hasłem przewodnim „Dokąd zmierza zoo?”. Wśród tematów poruszanych w czasie dyskusji miały się znaleźć m.in. plany rozwojowe instytucji, funkcja współczesnych ogrodów zoologicznych w zakresie ochrony zwierząt, działalność Fundacji Dodo oraz rola ZOO Wrocław jako jednej z głównych atrakcji turystycznych miasta. Podczas spotkania każdy z uczestników miał mieć możliwość zadania za pośrednictwem serwisu społecznościowego Twitter, wykorzystując hashtag #zoowroclaw oraz oznaczając pytanie profilem @zoowroclaw.

Na pytania zainteresowanych losami zoo mieli odpowiadać m.in. Radosław Ratajszczak, prezes ogrodu, Marta Zając-Ossowska, Kierownik Sekcji Marketingu i Edukacji oraz przedstawiciel Urzędu Miejskiego.

Od redakcji.
Godzinę po publikacji informacji, dotarła do nas informacja z agencji Komunikacja+, że z przyczyn całkowicie niezależnych, agencja odwołuje Tweetup we wrocławskim ZOO, który najpewniej odbędzie się w innym terminie.

Komentarze

Powiązane

18.07.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Streetcom pracuje dla marki Luksja
Streetcom zrealizuje kampanię product seeding dla marki Luksja. Działania wspierające zostały zaplanowane do końca sierpnia br.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 15:02
| reklama & PR » informacje
ORGANIQUE klientem agencji Trufle.PRO
Agencja Trufle.PRO rozpoczęła współpracę z polską marką kosmetyczną Organique.
17.07.24, 12:49
| reklama & PR » ludzie
Urszula Zielińska awansuje, a Bartosz Teresiak dołącza do VML
Urszula Zielińska awansowała w strukturach Client Engagement agencji VML. Do zespołu agencji dołączył Bartosz Teresiak.
16.07.24, 18:27
| reklama & PR » informacje
Justtag Group kupuje sieć Adrino
Firma Justtag Group, działająca na rynku platform data-as-a-service w regionie CEE, przejęła Adrino - sieć reklamy native. Tym samym oferta Justtag Group poszerzyła się m.in. o usługi z zakresu reklamy natywnej.
16.07.24, 15:06
| reklama & PR » informacje
Marta Kołodziejska dyrektorką marketingu i komunikacji w Savills
Savills, międzynarodowa firma doradcza działająca na rynku nieruchomości, zatrudniła Martę Kołodziejską na stanowisku dyrektora marketingu i komunikacji. 
16.07.24, 12:54
| reklama & PR » informacje
Mam plan. Odświeżona odsłona kampanii marki Provident
Agencja MullenLowe Warsaw przygotowała nową, odświeżoną odsłonę kampanii „Mam plan” firmy pożyczkowej Provident. Działania reklamowe ruszyły 14 lipca br. i obejmują szerokie spektrum mediów.
16.07.24, 12:16
| reklama & PR » informacje
Hochland wybiera LUCKYYOU
Firma Hochland rozstrzygnęła przetarg na obsługę strategiczno-kreatywną na portalu LinkedIn. Do współpracy wybrała agencję marketingową LUCKYYOU.
16.07.24, 10:00
| reklama & PR » ludzie
Paulina Ciebiada awansowała w oLIVE media
Paulina Ciebiada w czerwcu br. awansowała na stanowisko content marketing specjalistki. Z agencją oLIVE media związana jest od września 2023 r. 
15.07.24, 20:30
| reklama & PR » ludzie
Dentsu Polska z nową strukturą
Grupa dentsu Polska wprowadziła zmiany w strukturze. Jak tłumaczy agencja, zmiana podyktowana jest globalną standaryzacją na wszystkich rynkach. Jedną z kluczowych zmian jest przekształcenie linii serwisowych Creative i Media & Performance w nowe obszary, określane jako praktyki – Praktyka Kreatywna i Praktyka Mediowa.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.