24.02.18, 14:00

XIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne Krynica-Zdrój 2018 w TVP Polonia

Logo TVP Polonia
Fot.: materiały prasowe

Koncert Galowy, transmitowany przez TVP Polonia, rozpocznie XIII edycję Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych. W tym roku zmagania polonijnych sportowców zaczną się 26 lutego i potrwają do 1 marca br. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne to Święto Polonii odbywające się co dwa lata. W tej sportowej rywalizacji i towarzyskim spotkaniu naszych rodaków w Ojczyźnie w tym roku weźmie udział ponad 650 Polonusów z 24 krajów. Będą oni konkurować w ośmiu dyscyplinach: narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, nordic walking, short track, snowboard, wielobój łyżwiarski, hokej na lodzie i turniej rodzinny. 1 marca uczestnicy Igrzysk pobiegną specjalnie przygotowanym szlakiem, oddając w ten sposób hołd Żołnierzom Niezłomnym.

Koncert inauguracyjny XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych odbędzie się 25 lutego br. o godz. 20:10 w Pijalni Głównej. Atrakcją wieczoru będzie występ zespołu Sound’n’Grace, Mateusza Ziółko oraz uczestnika „The Voice of Poland” – Kamila Bijosia. Podczas ceremonii otwarcia nastąpi prezentacja i ślubowanie zawodników, sędziów, wciągnięcie flagi na maszt oraz zapalenie znicza olimpijskiego. Koncert Galowy poprowadzą dziennikarka TVP Polonia Anna Karna i Tomasz Tylicki.

W ostatnich zimowych Igrzyskach Polonijnych, zorganizowanych na Podkarpaciu, udział wzięło ponad 500 Polaków z całego świata. Najwięcej złotych medali wywalczyli nasi rodacy mieszkający na Litwie, którzy na najwyższym podium stawali aż 42 razy. Tuż za nimi uplasowały się ekipy z Czech i Białorusi.

Organizatorem XIII Światowych Zimowych Igrzyska Polonijnych jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Miasto Krynica-Zdrój. Opiekę medialną nad wydarzeniem sprawuje TVP Polonia.

Na transmisję inauguracji XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Krynica-Zdrój 2018 TVP Polonia zaprasza w niedzielę, 25 lutego o godz. 20:10 i 2:45 oraz w poniedziałek, 26 lutego o godz. 14:20. Przez cały tydzień relacje z Igrzysk znajdą się w serwisie informacyjnym „Polonia 24” o godz. 21:45 i 4:15.

Komentarze

Powiązane

21.06.24, 23:20
| telewizja / VOD » informacje
TV Republika wPolsce24 pojawią się na MUX-8. KRRiT: będą gwarantem pluralistycznej oferty na rynku mediów
Na MUX-8 pojawią się zgodnie z oczekiwaniami - aż dwie stacje informacyjne – TV Republika i WPOLSCE24. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w ekspresowym tempie rozstrzygnęła konkurs koncesyjny.
20.06.24, 19:30
| telewizja / VOD » informacje
Koncert Kolektywów w Telewizji Polskiej . Polscy artyści w duetach z zagranicznymi piosenkarzami
W piątek, 21 czerwca br. o godz. 21:00 TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP Polonia przeprowadzą transmisję „Koncertu Kolektywów”, podczas którego polscy artyści zaśpiewają w duetach z zagranicznymi piosenkarzami. Na scenie pojawią się m.in.: Paweł Domagała, Kasia Lins, Tomek Makowiecki, Gizmo Varillas z Hiszpanii czy Lubomyr Melnyk z Ukrainy. 
20.06.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje
Wakacyjne zmiany w informacyjnych kanałach Polsatu
Polsat wprowadza wakacyjne zmiany w ramówkach kanałów informacyjnych. „Gość Wydarzeń” będzie emitowany od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, wydłużona zostanie „Debata dnia” oraz „Debata powyborcza”.
19.06.24, 14:00
| telewizja / VOD » seriale
Yellowstone w wakacje na antenie TVN. Premiera serialu w naziemnej telewizji
W lipcu br. na antenie TVN zadebiutuje serial „Yellowstone” z Kevinem Costnerem w roli głównej na antenie. Pierwszy sezon produkcji będzie emitowany od 1 lipca br. o godz. 20:50. Stacja TVN jako pierwsza naziemna telewizja w Polsce, nabyła prawa do emisji serialu.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.