29.06.06, 21:32

POPloty

Jak zawsze wsadzamy kij w mrowisko. Tym razem piszemy m.in. jaka jest różnica między profesor Zytą a wicepremierem doktrem Lepperem, a także o tajemniczym projekcie Agory...
Jedyny chłop z jajami w rządzie – profesor Zyta – została zdymisjonowana po tym, jak zaczęto grać w dobrze znaną zabawę „salonowiec lustracyjny”. Teraz w rządzie został tylko doktor marszałek oraz pacynka premiera.

Zyta Gilowska musiała odejść z rządu jedynie za podejrzenia bycia tajną współtowarzyszką służb specjalnych. Andrzej Lepper skazany prawomocnie nadal bryluje jako wicepremier i minister rolnictwa. Grunt to prawo i sprawiedliwość.

A propos – pacynka zacytowała znanego nam krakowskiego wieszcza w niezwykłym amerykańskim stylu, że "naprawdę nie dzieje się nic". Marcinkiewicz zaprosił opozycję do konstruktywnej krytyki. A podobno nie wypada kopać leżącego...

Najwyższy Nauczyciel, czyli Roman Giertych wytoczył działa przeciwko nie lubiącym go uczniom. Otóż złożył przeciwko nim doniesienie do prokuratury za podżeganie do przestępstwa. Naturalnie, wyższa sprawność fizyczna młodego pokolenia na pewno doprowadzi do wzrostu przestępczości. Kolejnym punktem edukacji mogłoby być wprowadzenie do szkół Małego Kodeksu regulującego zasady stosowania kary chłosty, postulowanej już zresztą przez jednego jegomościa z koalicji. Dzięki temu mamy szansę wyjść na prostą, niczym wyciągnięta ręka Piotra Farfała. I to się nazywa wysoka edukacja.

Jeśli chcemy szybko zarobić, trzeba szykować się do następnych wyborów. Jak poinformował prawicowy do bólu Newsweek, głównym wykonawcą kampanii billboardowej prezydenta Kaczyńskiego była nikomu nie znana malutka firemka. Jej usługi były droższe o kilkanaście procent od stawek rynkowych. Jeśli w taki sposób członkowie PiS dzielą i mnożą państwowe pieniążki, to oferta Irlandii czy innych państw staje się dla nas coraz bardziej kusząca.

Na Krzemionkach pierwsze zmiany od lat. Mimo, że nasza redakcja mieści się rzut moherowym beretem od TVP Kraków, to nie zaproszono nas na konferencję prasową. Ale mniejsza o to. Krakowski ośrodek dla emerytów i rencistów zaproponował starszym widzom żywsza Kronikę, która do tej pory niegrzecznym dzieciom była serwowana do uśpienia ich czujności. Teraz reporterzy będą tokować w studiu, będą wejścia - takie Fakty tyle, że w krakowskim stylu. Znając zapał koleżanek i kolegów z Krzemionek, starsi widzowie nie muszą się bać o zadyszkę podczas oglądania programu.

Agora pracuje ponoć nad nowym projektem. Co to za projekt – nie wie nikt, podobno z Wandą Rapaczyńską na czele. Tajemnica i niewiedza nie jedno mają imię. W każdym razie, póki co śmiechu mniej.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.