24.05.18, 14:00

Michał Hrebień o NOBOX TV: Naszą siłą są własne pomysły

Michał Hrebień
Fot.: archiwum rozmówcy

Z Michałem Hrebieniem, Prezesem Zarządu Grupy Nucity, nadawcą nowego kanału NOBOX TV, rozmawiał Kuba Wajdzik .

Kuba Wajdzik: Na rynku TV zadebiutował nowy kanał. Skąd wziął się pomysł na kanał jednak zupełnie różny od tych, które są dostępne na naszym rynku?
Michał Hrebień: Pomysł na własny kanał TV zrodził się na początku 2017 r. Jako Nucity Production – producent formatów dla różnych stacji TV, zorientowaliśmy się, że posiadamy bardzo dużo niewykorzystanego kontentu oraz jeszcze więcej pomysłów na programy. Wtedy powstał pomysł, aby produkować coś dla siebie i spróbować sił jako nadawca. Długo analizowaliśmy rynek, nasze możliwości i preferencje widzów i stwierdziliśmy, że powinniśmy stworzyć kanał poradnikowy.

KW: Kto będzie tworzył ofertę stacji?
MH: Ofertę stacji tworzymy sami. Znamy branżę TV od wielu lat, obserwujemy rynek, analizujemy produkcje, które już produkowaliśmy dla innych stacji. Jednak potrzebowaliśmy wsparcia podczas układania pierwszej ramówki, dlatego na pewnym etapie doradzała nam w tej kwestii Małgorzata Golińska.

KW: Stawiacie na własny kontent. Co znajdzie się w początkowej fazie rozwoju kanału?
MH: Tak, oferta NOBOX TV to w 90 proc. produkcje własne. Są to programy o tematyce poradnikowej, ale również rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz jeden program muzyczny – koncert życzeń. Do współpracy zaprosiliśmy ciekawych prezenterów, którzy są fachowcami w swoich dziedzinach. W ten sposób powstały programy takie jak „Dobre bo polskie” o przetwórstwie domowym, „Niezłe ziółko” o ziołolecznictwie, „Adam, pomóż!” o majsterkowaniu, czy „Zdrowotne ABC” i „Astrokosmetyka” o zdrowiu i urodzie. Swój program prowadzi również Anna Kalata, która rozmawia ze swoimi gośćmi o swoich pasjach. W ramówce mamy również programy o aktywnym spędzaniu wolnego czasu i porady prawne.

KW: A co z zagranicznymi programami?
MH: W chwili obecnej nie planujemy zakupu zagranicznych formatów. Stawiamy na własną produkcję.

KW: Rozumiem, że stawiacie przede wszystkim na target kobiecy. A mężczyźni też będą mogli coś znaleźć w ofercie kanału?
MH: Oczywiście. Mimo, że ofertę NOBOX TV kierujemy głównie do kobiet, to mężczyźni znajdą coś dla siebie. Tak naprawdę tematyka części naszych produkcji jest skierowana do wszystkich, bo czemu mężczyźni nie mieliby się zainteresować programem o robieniu domowej białej kiełbasy, o stworzeniu żyrandola z globusa, czy chociażby o tym gdzie spędzić wolny czas poza miastem? Jestem pewien, że nasze treści chętnie będą oglądać również panowie, co zresztą już widać po aktywności na portalach społecznościowych.

KW: Rynek TV nie jest z gumy. Wiele ciekawych inicjatyw niestety nie przetrwało próby czasu. Wierzycie w swój pomysł?
MH: Oczywiście, rynek nie jest z gumy. My jednak uważamy, że jest miejsce na jeszcze jeden kanał poradnikowy. Naszą siłą jest to, że mamy własne programy, własne pomysły i nie kupujemy licencji do formatów. Widz przełączając się na nasz kanał ma pewność, że nie zobaczy po raz kolejny odcinka, który widział już na czterech innych kanałach. Myślę, że to jest nasza siła i w tym czynniku upatrywałbym naszego sukcesu. Po roku działalności, chcemy wykazywać się oglądalnością powyżej wymaganego progu dla domu mediowego. Przede wszystkim jednak chcemy, aby marka NOBOX TV zadomowiła się w świadomości widzów w całym kraju.

KW: Jakie są pierwsze opinie widzów i branży?
MH: Bardzo przychylne. Ludzie piszą do nas oraz bezpośrednio do naszych prezenterów. Jest odzew na portalach społecznościowych. Poza tym, o starcie naszego kanału napisało wiele branżowych (i nie tylko) portali. Jest również krytyka kanału, ale bardzo konstruktywna. Widzowie piszą co by poprawili w nadawaniu, jakie by chętnie widzieli programy na antenie itp. Te uwagi dotyczą niuansów. Dla przykładu dostajemy informacje, że logo na wizji jest trochę za duże, lub że jest problem z EPG. Są to dla nas bardzo istotne informacje, z których chętnie korzystamy.

KW: Własny kontent kosztuje. Z czego będzie utrzymywać się kanał?
MH: Oczywiście, własny kontent kosztuje, lecz przez lata produkcji dla zewnętrznych podmiotów, wypracowaliśmy sobie procedury pozwalające na oszczędności. Kanał będzie się utrzymywał z reklam, sponsoringu oraz aktywności PREMIUM SMS i IVR. Posiadamy również własną markę telesprzedażową – SHOPER TV. W chwili obecnej trwają rozmowy z domem mediowym, jest jednak jeszcze za wcześnie by mówić o szczegółach.

KW: Kanał jest dostępny na Multipleksie Katowice Kosztowy. To dość odważne wejście na NTC. Gdzie jeszcze jesteście dostępni?
MH: Naszą dystrybucją zajmuje się firma DELEGATA. Wraz z nimi stworzyliśmy plan dystrybucji na najbliższy rok. Śląski Multipleks jest pierwszym krokiem w realizacji tego planu. W chwili obecnej jesteśmy dostępni w EVIO, SGT, PLIX tak więc mamy otwartą drogę aby połączyć się z sieciami kablowymi w całym kraju. Takie są nasze plany.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

22.03.23, 11:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Widownia Love Island. Wyspa miłości rośnie w Czwórce
Reality show „Love Island. Wyspa miłości” zyskuje widzów z tygodnia na tydzień. Nowy sezon emitowany jest przez po raz pierwszy przez Czwórkę.
22.03.23, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Arnold Boczek i Marian Paździoch dzięki technologii deepfake w specjalnym odcinki serialu Świat według Kiepskich
Platforma Polsat Box Go udostępniła specjalny odcinek „Świata według Kiepskich”, w którym dzięki technologii deepfake pojawili się Arnold Boczek i Marian Paździoch. Odcinek poświęcony pamięci aktorów grających te postaci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa trafił do pakietu Polsat Box Go Premium.
21.03.23, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska ze wstępnymi wynikami za 2022 r.: przychody wzrosły o 11 proc.
Grupa Kino Polska opublikowała wstępne skonsolidowane wyniki finansowe za 2022 rok. Grupa odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży rok do roku i wyższy zysk z działalności operacyjnej.
21.03.23, 09:51
| telewizja / VOD » seriale | telewizja / VOD » badania rynku
Premiera serialu Polowanie na ćmy z ogromną widownią
Pierwszy odcinek nowego polskiego serialu „Polowanie na ćmy” oglądało aż 2,4 mln widzów.
20.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kocha, lubi, pasuje. Nowy program randkowy w TTV w kwietniu
Nowy program randkowy „Kocha, lubi, pasuje” zadebiutuje na antenie TTV 15 kwietnia br. W nowym programie uczestnicy programu stworzą wizerunki partnerów idealnych.
19.03.23, 09:00
| telewizja / VOD » seriale
CANAL+ promuje nowy serial EMIGRACJA XD
"EMIGRACJA XD" to nowa produkcja oryginalna CANAL+, oparta na bestsellerowej książce Malcolma XD. Z początkiem marca br. rozpoczęła się szeroka kampania marketingowa wspierająca promocję serialu.
17.03.23, 17:19
| telewizja / VOD » informacje
Piracki serwis zalukaj.vip zamknięty. Właściciel platformy tymczasowo aresztowany
Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości doprowadzili do zakończenia działalności pirackiego serwisu oferującego filmy i seriale – zalukaj.vip. Dwóm mężczyznom postawiono zarzut nielegalnego rozpowszechniana utworów chronionych prawem autorskim. Pomysłodawca i właściciel serwisu został tymczasowo aresztowany. 
17.03.23, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Marek Solon-Lipiński koordynatorem grupy środkowoeuropejskiej EBU
Marek Solon-Lipiński został koordynatorem największej na świecie grupy środkowoeuropejskiej EBU, stanowisko zastępcy koordynatora obejmie Elene Gabashvili z Gruzji.
16.03.23, 21:35
| telewizja / VOD » seriale
Serial Grease: Rise of the Pink Ladies zadebiutuje 7 kwietnia na platformie SkyShowtime
Liczący 10 odcinków pierwszy sezon serialu „Grease: Rise of the Pink Ladies”, w którym główne role grają Marisa Davila i Cheyenne Isabel, będzie dostępny od 7 kwietnia br. na platformie SkyShowtime.
16.03.23, 19:55
| telewizja / VOD » informacje
Żywioł. Dokument Telewizji Polskiej i LRT z premierą w Wilnie
17 marca br. w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich odbędzie się premiera dokumentu „Żywioł” polskiego reżysera Cypriana Demianiuka i scenarzysty Piotra Kornobisa. Film jest koprodukcją Telewizji Polskiej, studia „Oko i Ucho“, studia „Ketvirta Versija“, zrealizowaną przy wsparciu Biura Programu Niepodległa oraz we współpracy z litewską telewizją publiczną LRT.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.