05.06.18, 08:00

Krzysztof Czeczot: Naszym największym wyzwaniem jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców

Krzysztof Czeczot
Fot.: materiały prasowe

Rozmowa z Krzysztofem Czeczotem, pomysłodawcą i producentem największego słuchowiska na świcie "Biblia Audio superprodukcja".

Kuba Wajdzik: Skąd wziął się pomysł na Biblię Audio Kids? To naturalna kontynuacja Biblii Audio?

Krzysztof Czeczot: Tak. Już rok temu wypuściliśmy pierwszą taką próbę, tj. Księgę Hioba, gdzie narratorami były dzieci. Ta propozycja świetnie się przyjęła, więc postanowiliśmy kontynuować ten cykl. Póki co powstają dwie płyty, a cała seria będzie liczyć ich 10. 

KW: Czy w epoce multimediów można zainteresować młodych słuchaczy ambitnymi treściami?

KC: Oczywiście, że tak! Należy zaznaczyć, że nasza produkcja „dla dorosłych”, czyli Biblia Audio, została świetnie przyjęta również przez dzieci i młodzież. Mamy nadzieję, że Biblia Audio Kids jeszcze mocniej wpłynie na wyobraźnię młodego słuchacza. To dlatego postawiliśmy na młodszych lektorów oraz nowe warstwy muzyczne i dźwiękowe.  

KW: Treści skierowane do najmłodszych i dotyczące religii to rzadkość. Mimo wyspecjalizowanych mediów chrześcijańskich w Polsce rzadko takie produkcje są nadawane, a jeszcze rzadziej odnoszą sukces. Skąd wynika ten problem – tylko z braku pieniędzy na tego typu produkcje, czy jednak geneza problemu leży zupełnie gdzie indziej?

KC: Nie sądzę, by istniała jednoznaczna odpowiedź na pytanie, dlaczego takie produkcje nie cieszą się popularnością. Być może problem wynika z niezbyt trafnego wyboru metody komunikacji z młodym widzem i słuchaczem. 

KW: Powróćmy do tematu Biblii Audio Kids. Jakie jest największe wyzwanie przy realizacji tego projektu?

KC: Największym wyzwaniem dla nas jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców. Stąd głównie skupiamy się na sprawach merytorycznych – czyli jakie fragmenty Biblii wybrać, aby były one interesujące dla młodej osoby. Dobór głosów dziecięcych, zmieniona oprawa graficzna, a także promocja naszego wydawnictwa to oczywiście kwestie, które również są dla nas istotne. 

KW: Przytaczane fragmenty Pisma Świętego mają być uzupełniane o teologiczne komentarze, które mają ułatwiać rodzicom rozmowy o Biblii z dziećmi. Nasuwa się pytanie – czy rodzice w ogóle potrafią rozmawiać z dziećmi o religii? W jaki sposób Biblia Audio Kids będzie ułatwiać te rozmowy?

KC: Komentarze Piotra Kosiaka, teologa i biblisty, to przede wszystkim łatwe w odbiorze wytłumaczenie danego fragmentu. Staramy się, by były one jak najbardziej autentyczne, życiowe – to pomoże rodzicom rozpocząć z dziećmi rozmowy o religii. Sam Piotr jest ojcem czterech dziewcząt, także naprawdę wie, jak trafić do młodych słuchaczy.

KW: Jak wygląda produkcja Biblii Audio Kids od kuchni?

KC: Produkcja Biblii Audio Kids to dosyć rozbudowane działanie, bo oprócz płyt CD, które powstają w studio OSORNO, tworzymy serię 13 odcinków filmu promocyjnego. Wideo umieścimy na naszych kanałach na Facebooku i na YouTubie. W każdym odcinku trwającym kilka minut widzowie dowiedzą się, o co chodziło w danym fragmencie Biblii.
Zespół pracujący nad projektem składa się w sumie z kilkunastu osób. Eksperci to cztery fantastyczne dziewczynki: Lenka Omelaniuk, Basia Gural, Zosia i Helenka Wołyniec; oraz jeden chłopiec – Franio Ferenc-Dominik. To nasze gwiazdy. Nad wszystkim czuwa Piotr Kosiak.
Projekt potrwa do końca tego roku i mam nadzieję, że będziemy mogli go kontynuować w kolejnym. 

KW: Żyjemy w dość powierzchownych czasach. Bez wątpienia takie projekty jak Wasze mogą przyczynić się do rozwoju czytelnictwa w Polsce…

KC: Mamy nadzieję, rozwój czytelnictwa (a co za tym idzie – kultury) jest niezwykle ważny dla każdego społeczeństwa.

KW: Dżentelmeni podobno o pieniądzach nie rozmawiają, ale że projekt jest ambitny, to nie sposób zapytać o stronę finansową przedsięwzięcia. To zapewne bardzo kosztowna produkcja…

KC: Nasz projekt wszedł w kolejną fazę rozwoju, w której udaje nam się go finansować tylko i wyłącznie ze sprzedaży naszych nośników. „Koło zamachowe”, które uruchomiliśmy kilka lat temu, jest na tyle rozpędzone, że jesteśmy w stanie utrzymać i rozwijać projekt. A to jest dla nas najważniejsze – stale się rozwijać. 

KW: Po takich dużych przedsięwzięciach i dobrze ocenianych – również przez media komercyjne – nie sposób nie zapytać o dalsze plany… 

KC: Planujemy stworzyć trzy wersje językowe Biblii Audio: hiszpańską, włoską i angielską. Produkcję hiszpańską już rozpoczęliśmy. 

KW: Dziękuję za rozmowę.

Krzysztof Czeczot 
Aktor, autor dramatów, producent słuchowisk, wykładowca PWSFTviT w Łodzi oraz Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi, występował na deskach polskich teatrów, grał w takich filmach, jak: "Gotowi  na wszystko. Exterminator", "Pitbull. Nowe porządki", "Król życia". Od 2013 r. prowadzi firmę producencką OSORNO, jest też pomysłodawcą i producentem największego słuchowiska na świecie: Biblia Audio superprodukcja.

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.