25.08.07, 00:15

Na polskim rynku pojawiły się nowe komputery z serii iMac

Steve Jobs: Nowy iMac jest najbardziej wyjątkowym komputerem stacjonarnym, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy

Firma Apple wypuściła na polski rynek zupełnie nową linię komputerów iMac, które posiadają 20- i 24-calowe panoramiczne wyświetlacze zamknięte w efektownych obudowach z aluminium i szkła. - Nowy iMac jest najbardziej wyjątkowym komputerem stacjonarnym, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy. Jest też wyjątkowo dobrze przygotowany do recyklingu - mówi Steve Jobs, dyrektor generalny Apple.

Nowe iMaki wyposażone są w najnowsze procesory Intel Core 2 Duo do 2,8 GHz, z 4 MB współdzielonej pamięci podręcznej drugiego poziomu oraz pamięć DDR2 SDRAM 667 MHz o pojemności do 4 GB. Za grafikę odpowiadają karty nowej generacji ATI Radeon HD 2600 PRO z 256 MB pamięci GDDR3 lub karty ATI Radeon HD 2400 XT z 128 MB pamięci GDDR3. Są one wyposażone także w dyski do 1 TB, które mogą pomieścić sporą bibliotekę użytkownika z cyfrowymi zdjęciami, filmami i muzyką.

Każdy iMac zawiera też iLife '08, najbardziej znaczące uaktualnienie nagradzanego zestawu programów Apple, w tym nową wersję iPhoto® oraz całkowicie zmieniony iMovie®. Oba programy są bezproblemowo zintegrowane z nową .Mac Web Gallery do udostępniania zdjęć i wideo w sieci. Nowy iMac jest dostarczany wraz z najbardziej zaawansowanym na świecie systemem operacyjnym Mac OS® X wersja 10.4.10 Tiger, który posiada między innymi aplikacje Safari™, Mail, iCal®, iChat AV, Front Row i Photo BOOT. Nowa klawiatura bezprzewodowa Apple Wireless Keyboard pojawi się pod koniec sierpnia i będzie dostępna jako produkt samodzielny lub jako opcja na zamówienie dla iMaka.

Barierą może być tylko cena, wahająca się od niemal 5 tysięcy do przeszło 7 tysięcy złotych.

Komentarze

Powiązane

17.05.23, 22:00
| biznes i technologie » informacje
Umowa kredytowa Grupy Polsat Plus z konsorcjum instytucji finansowych
Grupa Polsat Plus zawarła z konsorcjum polskich i zagranicznych instytucji finansowych umowy kredytów, które zostaną przeznaczone na projekty inwestycyjne, spłatę całości zadłużenia z poprzednich kredytów oraz finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych.
03.05.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Nowe kierownictwo Rady i Zarząd PIIT
19 kwietnia 2023 r., na posiedzeniu Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji wybrano nowe kierownictwo rady i wiceprezesów zarządu organizacji w kadencji 2023-2026.
03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
02.05.23, 13:06
| biznes i technologie » informacje | reklama & PR » informacje
O la la! Intermarché wprowadza markę parasolową
Sieć sklepów Intermarché wprowadza markę parasolową O la la!. Zastąpi ona szereg francuskich marek takich jak Saint Eloi, Bouton d’Or czy Reva. Jak podkreśla firma, to zmiana wywołana nową strategii w obrębie marek własnych.
01.05.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
InPost ma już w Polsce 20 000 urządzeń Paczkomat
Liczba skrytek przekroczyła 3 miliony. InPost, platforma dostawcza dla e-commerce w Europie, zrealizował kolejny krok w rozwoju sieci w Polsce.
30.04.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Activlab nowym klientem Initiative
Agencja mediowa Initiative (IPG Mediabrands) rozpoczęła współpracę z firmą Activlab – producentem odżywek i suplementów diety dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.
28.04.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Pure City zainstalowało kolejne ekoelektrostacje
Pure City, operator zielonej sieci nośników cyfrowej reklamy zewnętrznej, będących jednocześnie stacjami ładowania pojazdów elektrycznych, zainstalował kolejne ekoelektrostacje. Zielona sieć powiększyła się o nowe nośniki w Nowym Targu, Myślenicach oraz Warszawie.
28.04.23, 08:30
| biznes i technologie » informacje
Łukasz Skawiński Dyrektorem Departamentu Advertising Product & Platforms w Ringier Axel Springer Polska
Z początkiem maja br. Łukasz Skawiński obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Advertising Product & Platforms, odpowiedzialnego za całe portfolio produktów reklamowych Ringier Axel Springer Polska. 
25.04.23, 07:30
| biznes i technologie » informacje
Radosław Dobrołęcki dołącza do zespołu PayEye
Radosław Dobrołęcki dołączył do zespołu PayEye. Objął stanowisko Chief Commercial Officer i będzie odpowiedzialny za rozwój płatności e-payeye w e-commerce.
21.04.23, 15:45
| biznes i technologie » informacje
Radar konsumencki kwiecień: Stabilizacja nastrojów konsumenckich
Kwietniowe badanie optymizmu konsumenckiego „Radar konsumencki” ARC Rynek i Opinia pokazuje, że nastroje konsumenckie się ustabilizowały, zarówno w obszarze optymizmu, planowanych zakupów, oceny jakości życia czy gospodarki jak i w obszarze zatrudnienia.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.