06.11.18, 22:00

Negatywne reakcje fanów na zapowiedź mobilnego Diablo Immortal - Blizzcon 2018

Diablo Immortal
Fot. Trailer z elementami gameplay'u

Wydawca gier wideo Blizzard Entertainment podczas panelu otwierającego Blizzcon 2018 zapowiedział nową odsłonę serii „Diablo” o podtytule „Immortal”. Produkcja przeznaczona będzie na rynek mobilny. Fani oczekiwali jednak dużej odsłony marki przeznaczonej na komputery osobiste.

Produkcja nowej gry z portfolio Blizzarda została powierzona chińskiej firmie NetEase, która już w przeszłości współpracowała z amerykańskim wydawcą. NetEase zajmuje się wydawaniem gier MMO i mobilnych na rynek wschodni.

„Diablo Immortal” zostanie wydane w 2019 r. jedynie na smartfony z systemem Android i iOS. Fabularnie produkcja będzie stanowić interquel toczący się pomiędzy wydarzeniami z drugiej i trzeciej części. Sterowanie zostanie przystosowane do interface’u urządzeń mobilnych, a gracze do dyspozycji otrzymają 6 postaci znanych z serii. Produkcja graficznie ma przypominać rozwiązania wykorzystane przy produkcji „Diablo 3”. Do tego w mobilnej odsłonie ma zostać zaimplementowany wieloosobowy tryb sieciowy.

Reakcje

Fani Blizzarda od dłuższego czasu spekulowali na temat nowopowstającej części serii. Na początku roku amerykański wydawca ogłosił w sieci, że poszukuje programistów znających i ceniących serię „Diablo” do produkcji nowej gry. Dla wielu graczy oznaczało to postępujące prace nad nową, dużą odsłoną cyklu.

Zamiast tego Blizzard przedstawił na targach grę mobilną, w dodatku tworzoną przez zewnętrzne studio. Fani okazali swoje niezadowolenie tym stanem rzeczy poprzez negatywne komentarze pod transmisją na żywo oraz masowe negatywne reakcje pod trailerem zamieszczonym w serwisie YouTube. Stan głosów na 05.11.2018 r. wynosi 410 tys. negatywnych przy zaledwie 15 tys. pozytywnych. Dodatkowo jest to wynik osiągnięty w drugim już materiale, bowiem pierwszy po osiągnięciu wielu negatywnych głosów został usunięty. Niezadowolenie okazali także fani obecni na Blizzconie. Jeden z nich w sekcji Q&A zapytał przedstawiciela firmy Blizzard, czy zapowiedź „Diablo Immortal” nie jest przypadkiem przedwczesnym żartem na 1 kwietnia.

Wydawca w swoich oświadczeniach próbuje opanować sytuację uspokajając graczy, że nowa gra nie jest jedynym projektem w uniwersum „Diablo”, jaki Blizzard i jego partnerzy realizują. Dodatkowo podkreśla, że choć spodziewał się negatywnych reakcji na wieść o mobilnej odsłonie serii, to skala gniewu przerosła jego oczekiwania. 

Komentarze

Powiązane

10.05.23, 20:26
| kultura » informacje
Ryś. Król puszczy. Portret dzikiej przyrody trafi do kin
9 maja br., w warszawskim kinie ELEKTRONIK odbył się premierowy pokaz filmu o tytule "Ryś. Król puszczy" w reżyserii Laurenta Geslina. 
03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
30.04.23, 17:00
| kultura » informacje
Męskie Granie 2023 prezentuje tegoroczny line-up
W tym roku odbędzie się już 14. edycja Męskiego Grania. Na dwóch scenach wydarzenia sponsorowanego przez markę Żywiec wystąpi prawie 80 polskich artystów reprezentujących odmienne konwencje, style i pokolenia.
29.04.23, 16:23
| kultura » informacje
Do line-upu RE:Rzeszów Festival dołączają: Rubens i Julia Wieniawa
10 koncertów polskich gwiazd, piknik kulinarny i strefa dla dzieci to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników drugiej edycji RE: Rzeszów Festival. Do ogłoszonych już nazwisk takich jak Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love, dołączają właśnie Rubens i Julia Wieniawa. W tym roku festiwal odbędzie się 28 i 29 lipca BR. na Bulwarach nad Wisłokiem.
22.04.23, 21:00
| kultura » informacje
Ladies' Jazz Festival 2023 odkrywa karty
13 koncertów w osiem dni - tak zapowiada się XIX Ladies’ Jazz Festival, który odbędzie się od 16 do 24 lipca 2023 r. w Gdyni i Wejherowie.
13.04.23, 18:41
| radio » informacje | kultura » muzyka
Premiera zremasterowanych utworów Andrzeja Zauchy w Radiu Nowy Świat
W piątek, 14 kwietnia br., w audycji „Poranna Manna” Wojciech Mann zaprezentuje mniej znane i na nowo zremasterowane utwory Andrzeja Zauchy. Radio Nowy Świat jako pierwsze wyemituje piosenki, czyli muzyczne przygody Andrzeja Zauchy z lat 80, zebrane na jednej płycie „Dwa kroki w chmurach”, której sprzedaż ruszy 22 kwietnia br.
12.04.23, 21:15
| kultura » muzyka
Ruszyła sprzedaż biletów na Męskie Granie 2023
Trasa festiwalowa Męskie Granie powraca. W ramach 14. edycji, projekt sponsorowany przez markę Żywiec, zawita do Szczecina, Poznania, Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Żywca. Przedsprzedaż biletów dla posiadaczy Allegro Smart! rusza 12 kwietnia, a pozostałej puli – 13 kwietnia br.
12.04.23, 15:00
| kultura » książki
Finałowa piątka w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego
Jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego nominowało do finału książki czterech autorek i jednego autora. Nagroda zostanie przyznana po raz 14.
08.04.23, 09:00
| kultura » muzyka
Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła dołączają do lineupu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival odkrywają kolejnych artystów i artystki, którzy znajdą się w programie jednego z najpiękniejszych festiwali w Polsce - Olsztyn Green Festival odbywający się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Na scenie obok: Dawida Podsiadło, Rubensa, Zalewskiego, Nosowskiej, czy Brodki, wystąpią: Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła. 
03.04.23, 07:30
| kultura » książki
10 książek nominowanych do Nagrody im. Kapuścińskiego za najlepszy reportaż 2022 r.
Zbliża się finał 14. edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, przyznawanej najlepszym książkom reporterskim minionego roku, które podejmują ważne problemy współczesności. Jury Nagrody wybrało 10 książek, spośród których wyłoniona zostanie finałowa piątka, a w maju br. ‒ laureat lub laureatka Nagrody. 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.