19.11.18, 09:00
Zabawa w farmera i ostatni w roku duży symulator wojny. Wydawniczy tydzień gier (19-23.11.2018 r.)
Przedostatni tydzień wydawniczy listopada to ostatnie duże premiery w 2018 r. Zadebiutują w nim m.in. ostatnia duża tegoroczna gra od Electronic Arts, mobilna odsłona popularnej serii Ubisoftu i ostatni w tym roku duży symulator farmy.
Battlefield V
20 listopada br. zadebiutuje „Battlefield V”. Pierwszoosobowa strzelanka, stawiająca przede wszystkim na rozgrywki sieciowe, jest tworzona przez szwedzkie studio EA DICE i wydawana przez Electronic Arts. W Polsce za wydanie odpowiada Electronic Arts Polska. Produkcja zadebiutuje równocześnie na komputery osobiste (tylko na platformę Origins należącą do EA) oraz na konsole PlayStation 4 i Xbox One.
„Battlefield V” będzie posiadał kampanię dla pojedynczego gracza, która opowie o żołnierzach na frontach II WŚ. Twórcy wybierają jednak w swojej historii mniej znane motywy drugowojenne (jak np. walki o Amsterdam czy kampania w Afryce). Tym niemniej wydawca po raz kolejny nie poświęca zbyt wiele potencjału marketingowego na reklamowanie tej sekcji gry. Głównym, najszerzej reklamowanym trybem jest multiplayer. W stosunku do poprzednich części serii producent nie postawił na rewolucję, a raczej na ewolucję wytworzonych mechanik.
Po raz kolejny gracze ścierają się ze sobą na różnych mapach do 64 graczy na raz. W grze znajduje się kilka trybów walki, w tym charakterystyczny dla serii tryb Szturmu, w którym drużyny zajmują poszczególne punkty i utrzymują je przed natarciem wroga. Pojawiają się także nowe tryby, w których gracze poza walką i utrzymywaniem pozycji mają do wykonania dodatkowe zadania narzucane przez grę. Klasycznie w grze wystąpią pojazdy: zarówno te transportujące, jak i opancerzone, w tym pływające i latające.
Nowością w mechanice jest system fortyfikacji, który dodaje do produkcji element bardziej taktyczny. Gracze mogą w określonych miejscach rozbudowywać odsłony i naprawiać te już zniszczone, by dostosować linię obrony do swoich potrzeb. Powraca znany z poprzednich części podział na klasy, jednak wzorem „Battlefield I” poszczególne modele broni przypisane są do poszczególnych klas postaci. Dodatkowo w „Battlefield V” stworzono rozbudowany system customizacji elementów kosmetycznych swojej postaci – możliwości wybrania jej koloru skóry, płci i elementów odzienia.
Produkcja powstaje na autorskim silniku EA DICE – Frostbicie. Umożliwia on renderowanie szczegółowej grafiki z dynamicznie zmieniającym się otoczeniem. Oznacza to, że na poszczególnych mapach wraz z rozwojem rozgrywki pole bitwy będzie się zmieniać. Dla przykładu, nienaruszony Amsterdam pod koniec rozgrywki będzie ruiną, a padający deszcz może powodować podtopienia. Frostbite umożliwia także zaawansowaną destrukcję otoczenia. „Battlefield V” otrzymał ograniczenie wiekowe PEGI 18.
Wymagania systemowe
Minimalne:
System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8.1 lub 10;
Procesor: AMD FX-8350 lub Intel Core i5 6600K;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GeForce® GTX 1050 / NVIDIA GeForce® GTX 660 2GB lub AMD Radeon™ RX 560 / HD 7850 2GB;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni.
Zalecane:
System operacyjny: 64-bitowy Windows 10;
Procesor: Intel CPU Core i7 4790 4 GHz lub AMD Ryzen 3 1300X;
Pamięć: 12 GB RAM;
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 1060 6GB lub AMD GPU Radeon RX 580 8GB;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni.
Faming Simulator 19
Również 20 listopada zadebiutuje „Farming Simulator 19” – ostatnia tegoroczna duża odsłona gier symulacyjnych o tematyce rolniczej. Za produkcję gry odpowiada szwajcarskie GIANT Software, a wydawcą jest Focus Home Interactive. Polskim wydawcą jest CDP. Symulator ukaże się równolegle na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.
Produkcja po raz kolejny stawia na realistyczne oddanie maszyn rolniczych oraz uprawę roli. Różne typy urządzeń, które posłużą graczom w rozbudowie farmy to przeniesione na świat wirtualny modele takich marek, jak: John Deere, Case IH, New Holland, Challenger, Fendt, Massey Ferguson, Valtra, Krone i Deutz-Fahr.
Uprawa roli będzie polegała po raz kolejny na odtwarzaniu poszczególnych czynności, jakich dana roślina potrzebuje, tj.: nawożenia, sadzenia, podlewania, doglądania. Wśród nowych upraw w „Farming Simulator 19” znajdują się bawełna i owies. Poza uprawą roślin gracze mogą także zajmować się hodowlą zwierząt takich, jak: świnie, krowy, owce i kury. Nowym zwierzęciem hodowlanym w produkcji są konie, których dodatkowo gracze mogą dosiadać.
Poza trybem dla jednego gracza „Farming Simulator 19” oferuje także tryb wieloosobowy, w którym do 16 graczy może wspólnie rozwijać swoją farmę. Produkcja oferuje także szerokie wsparcie dla modów. Gra uzyskała klasyfikację wiekową PEGI 3.
Wymagania systemowe
Minimalne:
System operacyjny: 64-bit Windows 7, Windows 8, Windows 10;
Procesor: Intel Core i3-2100T @ 2.5GHz lub AMD FX-4100 @3.6 GHz;
Pamięć: 4 GB RAM;
Karta graficzna: NvidiaGeforce GTX 650, AMD Radeon HD 7770 lub lepsza (min. 2 GB VRAM ze wsparciem dla DX11);
Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni.
Wymagania zalecane nie zostały podane przed producenta.
Assassin’s Creed Rebellion
21 listopada ukaże się mobilna odsłona serii „Assassin’s Creed” o podtytule „Rebellion”. Za jej produkcję odpowiada kanadyjskie studio Behaviour Interacrive, a za wydanie Ubisoft. Gra ukaże się równolegle na telefony z system Android i iOS i jest dystrybuowana w modelu free to play (darmowym z mikrotransakcjami).
Produkcja pozwoli graczom stworzyć swój zakon asasynów. Spośród 40 dostępnych postaci (znanych z serii gier, z filmu, jak również zupełnie nowych) gracze będą mogli oni w toku rozwoju wybierać i ulepszać kolejne z nich. Każdy asasyn będzie mógł poprawiać swoje osiągi poprzez modyfikację uzbrojenia (wykuwanego za zdobywane surowce) oraz w toku walk i zdobywania doświadczenia. Produkcja stawia więc na połączenie strategii z grą RPG.
Ingerencja gracza w świat „Assassin’s Creed Rebellion” odbywać się będzie za pośrednictwem nawigowania zakonem i posyłaniem swoich podopiecznych na odpowiednie zadania. Produkcja uzyskała ograniczenie wiekowe PEGI 12 na Androidzie i 9+ na iOS.
Wymagania systemowe:
Android:
System operacyjny: Android 4.3 lub nowszy;
Miejsce na dysku: ok. 500 MB dostępnej przestrzeni.
iOS:
System operacyjny: iOS 8.0 lub nowszy;
Miejsce na dysku: 640,6 MB dostępnej przestrzeni.
Kingdom Rush Vengeance
22 listopada zadebiutuje „Kingdom Rush Vengeance” – czwarta odsłona serii strategii typu Tower defense. Za jej produkcję i wydawanie odpowiedzialne jest urugwajskie Ironhide Game Studio. Gra zadebiutuje równolegle na telefonach z systemem Android i iOS.
Historia świata „Kingdom Rush” opowiada o starciach dobra ze złem. W poprzednich 3 częściach gracze wcielali się w siły dobra, aby przegnać złe siły. W czwartej części zadaniem grających jest pomóc złym siłom reprezentowanym przez maga Vez’nana odegrać się na dobru.
W produkcji kolejny zadaniem jest przemierzanie kolejnych lokacji fikcyjnych krain i rozgrywanie krótkich, kilku-kilkunastominutowych rozgrywek, w których rozbudowując poszczególne typy zabudowań broniąc końca mapy przed nacierającymi jednostkami przeciwnika. Poza budynkami gracze mają dostęp także do mrocznych czarów, które pomogą zatrzymać pochód wrogich sił. Produkcja uzyskała ograniczenie wiekowe PEGI 7 na Androidzie i 9+ na iOS
Wymagania systemowe:
Android:
System operacyjny: „zależy od urządzenia”;
Miejsce na dysku: „zależy od urządzenia”.
iOS:
System operacyjny: iOS 9.0 lub nowszy;
Miejsce na dysku: 602,5 MB dostępnej przestrzeni.
Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk
Przejdź do ofertyDo zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
21-22.09. 2023 r., Rzeszów.
Komentarze