26.11.18, 08:00

Karcianka Valve i gra o trzecim jeźdźcu apokalipsy. Wydawniczy tydzień gier (26-30.11.2018 r.)

Darksiders 3
Fot. press kit

Z minionym tygodniem listopada zakończyły się ostatnie duże premiery w 2018 r. Graczy czeka teraz spokojniejszy wydawniczo okres przed styczniowym nabieraniem tempa. Siła marketingowa zostanie teraz rozłożona na świąteczne zachęcanie graczy do kupna tego, co w ciągu roku powstało. Zanim to jednak nastąpi, przyjrzyjmy się temu, co wyjdzie w okresie od 26 do 30 listopada br.

Darksiders 3

27 listopada br. zadebiutuje „Darksiders 3”. Wielu graczy nie wierzyło w powrót serii po tym, jak deweloper odpowiedzialny za poprzednie części – Vigil Games – upadł wraz ze swoim studiem-matką THQ w 2013 r. Jednak po wykupieniu praw do marki przez ówczesne Nordic Games (obecnie THQ Nordic) gra powstała. Stworzyło ją studio deweloperskie Gunfire Games założone przez byłego pracownika Vigil Games – Davida Adamsa. Za wydanie odpowiada THQ Nordic. Produkcja ukaże się na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W „Darksiders 3” gracze wcielą się w postać Furii – trzeciej z czwórki jeźdźców apokalipsy, wokół których toczy się historia serii. Jej zadaniem będzie przywrócenie równowagi na świecie, w którym chaos rozpętali jej bracia (Śmierć i Wojna) oraz ich konflikty. Aby osiągnąć swój cel Furia będzie musiała pokonać 7 grzechów głównych reprezentowanych przez odpowiednich przeciwników.

Produkcja po raz kolejny stawia na dynamiczne i pełne akcji starcia z perspektywy 3 osoby. Bohater otrzymuje rozbudowany wachlarz ciosów i umiejętności, który pomaga w eksterminacji przeciwników. Do walki Furia używa zakończonego ostrzami bicza. Budowa lokacji po raz kolejny jest półotwarta przeplatana korytarzami. Sekcje walki występują tutaj obok sekcji platformowych oraz zagadek logicznych.

Produkcja powstaje na tym samym silniku graficznym, co poprzednie gry z serii, ale z odpowiednimi zmianami dostosowanymi do roku wydania. Produkcja uzyskała klasyfikację wiekową PEGI 18.

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 8 lub 10;
Procesor: AMD FX-8320 (3,5 GHz) lub Intel i5-4690K (3,5 GHz) lub lepiej;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon R7 370 z 2 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 8 lub 10;
Procesor: Intel Core i7-3930K (3.2 GHz) lub AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz) lub lepsza;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: AMD Radeon RX 480 lub NVIDIA GeForce GTX 970 z 4 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni;
Dodatkowe uwagi: twórcy rekomendują używanie pada.

Artifact

28 listopada br. zadebiutuje „Artifact” – gra karciana osadzona w uniwersum gry „Dota 2”. Za jej produkcję oraz wydanie odpowiada Valve – właściciel platformy cyfrowej dystrybucji Steam. Gra zadebiutuje w ww. terminie na komputery osobiste. Jej premiera na smartfony z systemem Android i iOS planowana jest na 2019 r.

Wczesna wersja produkcji dostępna jest od 19 listopada br. Stąd po sieci krążą już pierwsze recenzje i opinie na temat gry. Na stan przed premierą nie są one zbyt przychylne. Recenzenci zarzucają produkcji przede wszystkim model biznesowy, który sprawia, że ciężko w niej o rozwój bez wydawania dodatkowych pieniędzy.

„Atrifact” ma być rywalizacyjną grą karcianą. Dwójka graczy stawać w niej będzie przeciw sobie online używając na zmianę kart bohaterów na planszy. Wygrywa ten, który jako pierwszy osiągnie cel meczu. Produkcja będzie także posiadać tryb singleplayer.

 

Wymagania Systemowe

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7;
Procesor: Intel i5, 2.4 Ghz;
Pamięć: 4 GB RAM;
Karta graficzna: Integrated HD Graphics 520 128 MB;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 7 GB dostępnej przestrzeni.

Wydawca nie podaje wymagań zalecanych

Pro Fishing Simulator

29 listopada br. zadebiutuje „Pro Fishing Simulator” – symulator skupiający się na jak najwierniejszym oddaniu wędkarstwa. Za produkcję gry odpowiada tajlandzkie studio Sanuk Games, a za jego wydanie Bigben Interactive. Produkcja ukaże się równolegle na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W produkcji zadaniem gracza będzie wybrać sobie jedno z kilku dostępnych łowisk stworzonych w oparciu o prawdziwe miejsca, odpowiednio się wokół niego ustawić (np. na pomoście na środku jeziora w łódce) i przy wykorzystaniu jednej z dostępnych technik wędkarskich złowić dany gatunek ryby. Typów ryb ma być w grze 79, a na każdą z nich najlepiej przysłuży się inne podejście. Po ich złowieniu gracz będzie mógł poznać ich wagę długość i cenę.

W grze występować mają liczne sprzęty oficjalnych marek (m.in. JMC, KastKing, 13 Fishing, Strike King, Vision, Lew’s) oraz rybopedia z informacjami o złowionych gatunkach. Gra osiągnęła ograniczenie wiekowe PEGI 3.

 

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy;
Procesor: Intel i5-6400 lub AMD Ryzen 3 1200;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 750;
DirectX: Wersja 12;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy;
Procesor: Intel i5-8400 lub AMD Ryzen 5 1600X;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 1050 Ti;
DirectX: Wersja 12;
Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni.

X4: Foundations

30 listopada br. zadebiutuje „X4: Foundations” – sandbox będący czwartą odsłoną serii kosmicznych symulatorów. Gra jest tworzona i wydawana przez Egosoft. Produkcja ukaże się tylko na komputerach osobistych.

Gracze będą rozpoczynać produkcję statkiem kosmicznym. Gra nie będzie narzucać żadnej kolejności czy przymusu działań. Od samego początku grający będzie mógł zdecydować o tym jak rozwijać swój statek oraz o kierunki własnej kariery. Będzie mógł zostać zarówno górnikiem, jak i handlowcem czy gwiezdnym piratem okradającym innych. W grze wystąpią także inne profesje.

Poza trybem poruszania się kosmicznym statkiem i dokupowania do niego modyfikacji gracze będą mogli także operować swoją postacią i przemieszczać się po miastach. Twórcy zapowiadają implementację bogatego systemu rozwoju, w którym gracze będą mogli rozbudowywać własne armie statków i np. walczyć z innymi kosmicznymi frakcjami o surowce lub wpływy.

Twórcy zrezygnowali z tworzenia gry na silniku graficznym Vulkan (znanym z poprzednich części). W zamian za to powstał ich autorski silnik bazujący na architekturze Vulkana. Fani dywagują, że decyzja ta może być podyktowana chęcią popremierowej implementacji trybu VR. Gra otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 12.

 

Wymagania systemowe:

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7,8 lub 10;
Procesor: Intel i5-4590 2.7GHz lub AMD;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: Nvidia GTX 780/970 lub podobna AMD ze wsparciem Vulkan;
Miejsce na dysku: 12 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7,8 lub 10;
Procesor: Intel Core i7-6700 lub AMD;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: Nvidia GTX 1070 lub podobna AMD ze wsparciem Vulkan;
Miejsce na dysku: 12 GB dostępnej przestrzeni.

RIDE 3

Również 30 listopada br. zadebiutuje „Ride 3” – trzecia część realistycznych symulatorów wyścigów jednośladów. Za jego produkcję oraz wydanie odpowiada Milestone – twórca dwóch poprzednich odsłon. Gra ukaże się jednocześnie na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W produkcji gracze odnajdą zarówno tryb singleplayer, jak i multiplayer. W rozgrywce dla jednego gracza prowadzona będzie kariera stworzonego zawodnika, który może zakupywać nowe modele z 230 motocykli i modyfikować je zarówno pod kątem osiągów, jak i wyglądu. Wydawcy udało się na potrzebę produkcji zakupić licencje znanych motocyklowych marek, dlatego też maszyny oddane są z dbałością o drobne szczegóły. W trybie multiplayer gracz może rywalizować z innymi użytkownikami na jednej z 30 dostępnych map.

„Ride 3” stawia na realizm, stąd w produkcji ulepszony został silnik fizyczny i kolizji. Dodatkowo na prowadzenie pojazdu wpływ mają zmieniające się warunki na drodze. Produkcja powstaje na silniku graficznym Unreal Engine 4. Ograniczenia wiekowe zostały ocenione jako PEGI 3.

 

Wymagania systemowe:

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10;
Procesor: Intel Core i5-2500 lub AMD FX-8100; 
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 z 2 GB VRAM lub AMD Radeon HD 7950 z 2 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 23 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10;
Procesor: Intel Core i7-2600 lub AMD FX-8350;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 z 4 GB VRAM lub AMD Radeon R9 380 z 4 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 23 GB dostępnej przestrzeni.

Uwaga specjalna: deweloper zapowiada, że laptopowe wersje kart graficznych mogą pozwalać na uruchomienie „Ride 3”, ale nie są one oficjalnie wspierane.

Komentarze

Powiązane

09.03.23, 14:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Multikino sprzedaje swoje kino na Ursynowie
Multikino sprzedaje swoje najstarsze kino w Warszawie. Otwarty w 1999 roku multipleks na Ursynowie będzie jednak działać w niezmienionej formie przez co najmniej 18 miesięcy. Transakcja jest wynikiem znacznego wzrostu wartości działki, której Multikino było użytkownikiem wieczystym.
24.02.23, 20:30
| kultura » film
Pierwsza w historii polskiego kina transmisja z premiery filmu Filip trafi do 37 kin w Polsce
W kinach sieci Multikino 28 lutego br. odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Filip” nagrodzonego Srebrnymi Lwami na 47. FPFF w Gdyni. Uczestnicy tego wydarzenia w każdym z 37 kin w Polsce przed rozpoczęciem seansu zobaczą na wielkim ekranie transmisję na żywo z uroczystej premiery filmu w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.
18.02.23, 13:06
| kultura » muzyka
Kolejni artyści dołączają do programu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival zapraszają na jeden z najpiękniejszych polskich festiwali nad jezioro Ukiel w Olsztynie w dniach 11-13 sierpnia 2023 r.
15.02.23, 20:30
| kultura » książki
Igor Brejdygant rozpoczyna długofalową współpracę z wydawnictwem Znak
26 kwietnia 2023 r. nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „Spirala”, czyli najnowsza książka autora powieści kryminalnych - Igora Brejdyganta.
14.02.23, 19:06
| reklama & PR » informacje | kultura » informacje
Rozdział II Historii Polskiego Hip-Hopu. Jimek i jego goście zagrają w Chorzowie
16 września br., JIMEK powróci z orkiestrą, by udowodnić, że legendy polskiego rapu i jego nowi idole mogą odsunąć na bok podziały i stworzyć widowisko muzyczne. Organizatorem wydarzenia jest Going. Wydarzenie promują agencje Cut The Mustard i Ekstrakt.studio.
28.01.23, 10:24
| kultura » muzyka
Ellie Goulding i The Kid LAROI wezmą udział w Orange Warsaw Festival
Do line-upu Orange Warsaw Festival 2023 dołącza Ellie Goulding i The Kid LAROI.
17.01.23, 10:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Wydawnictwo Ale! Agora z nową marką wydawniczą
Agora wyodrębniła z Wydawnictwa Agora nową markę wydawniczą skierowaną do miłośniczek i miłośników literatury obyczajowej. Wydawnictwo Ale! zadebiutuje 8 lutego br. książką Katarzyny N. Haner „Dyrektor generalny”.
15.01.23, 10:49
| radio » informacje | kultura » informacje
Zmarł Marek Gaszyński
Nie żyje Marek Gaszyński – dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów ponad 150 piosenek oraz autor książek o tematyce muzycznej. Znawca historii polskiej muzyki rozrywkowej[2]. Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
07.01.23, 09:00
| kultura » książki
Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online
W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". 
28.12.22, 18:15
| kultura » muzyka
Nowa wersja kolędy „Carol of the Bells" zachęcająca do wsparcia ukraińskich dzieci dotkniętych wojną
„Carol of the Bells” – klasyczna bożonarodzeniowa kolęda znana również jako „Szczedryk” otrzymała w tym świątecznym sezonie nowe brzmienie. Celem jest wsparcie ukraińskich dzieci dotkniętych wojną w ramach programu Fundacji Ołeny Zełenskiej, który zapewnia im pomoc edukacyjną, medyczną, finansową i prawną.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.