26.11.18, 08:00

Karcianka Valve i gra o trzecim jeźdźcu apokalipsy. Wydawniczy tydzień gier (26-30.11.2018 r.)

Darksiders 3
Fot. press kit

Z minionym tygodniem listopada zakończyły się ostatnie duże premiery w 2018 r. Graczy czeka teraz spokojniejszy wydawniczo okres przed styczniowym nabieraniem tempa. Siła marketingowa zostanie teraz rozłożona na świąteczne zachęcanie graczy do kupna tego, co w ciągu roku powstało. Zanim to jednak nastąpi, przyjrzyjmy się temu, co wyjdzie w okresie od 26 do 30 listopada br.

Darksiders 3

27 listopada br. zadebiutuje „Darksiders 3”. Wielu graczy nie wierzyło w powrót serii po tym, jak deweloper odpowiedzialny za poprzednie części – Vigil Games – upadł wraz ze swoim studiem-matką THQ w 2013 r. Jednak po wykupieniu praw do marki przez ówczesne Nordic Games (obecnie THQ Nordic) gra powstała. Stworzyło ją studio deweloperskie Gunfire Games założone przez byłego pracownika Vigil Games – Davida Adamsa. Za wydanie odpowiada THQ Nordic. Produkcja ukaże się na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W „Darksiders 3” gracze wcielą się w postać Furii – trzeciej z czwórki jeźdźców apokalipsy, wokół których toczy się historia serii. Jej zadaniem będzie przywrócenie równowagi na świecie, w którym chaos rozpętali jej bracia (Śmierć i Wojna) oraz ich konflikty. Aby osiągnąć swój cel Furia będzie musiała pokonać 7 grzechów głównych reprezentowanych przez odpowiednich przeciwników.

Produkcja po raz kolejny stawia na dynamiczne i pełne akcji starcia z perspektywy 3 osoby. Bohater otrzymuje rozbudowany wachlarz ciosów i umiejętności, który pomaga w eksterminacji przeciwników. Do walki Furia używa zakończonego ostrzami bicza. Budowa lokacji po raz kolejny jest półotwarta przeplatana korytarzami. Sekcje walki występują tutaj obok sekcji platformowych oraz zagadek logicznych.

Produkcja powstaje na tym samym silniku graficznym, co poprzednie gry z serii, ale z odpowiednimi zmianami dostosowanymi do roku wydania. Produkcja uzyskała klasyfikację wiekową PEGI 18.

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 8 lub 10;
Procesor: AMD FX-8320 (3,5 GHz) lub Intel i5-4690K (3,5 GHz) lub lepiej;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon R7 370 z 2 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 8 lub 10;
Procesor: Intel Core i7-3930K (3.2 GHz) lub AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz) lub lepsza;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: AMD Radeon RX 480 lub NVIDIA GeForce GTX 970 z 4 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni;
Dodatkowe uwagi: twórcy rekomendują używanie pada.

Artifact

28 listopada br. zadebiutuje „Artifact” – gra karciana osadzona w uniwersum gry „Dota 2”. Za jej produkcję oraz wydanie odpowiada Valve – właściciel platformy cyfrowej dystrybucji Steam. Gra zadebiutuje w ww. terminie na komputery osobiste. Jej premiera na smartfony z systemem Android i iOS planowana jest na 2019 r.

Wczesna wersja produkcji dostępna jest od 19 listopada br. Stąd po sieci krążą już pierwsze recenzje i opinie na temat gry. Na stan przed premierą nie są one zbyt przychylne. Recenzenci zarzucają produkcji przede wszystkim model biznesowy, który sprawia, że ciężko w niej o rozwój bez wydawania dodatkowych pieniędzy.

„Atrifact” ma być rywalizacyjną grą karcianą. Dwójka graczy stawać w niej będzie przeciw sobie online używając na zmianę kart bohaterów na planszy. Wygrywa ten, który jako pierwszy osiągnie cel meczu. Produkcja będzie także posiadać tryb singleplayer.

 

Wymagania Systemowe

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7;
Procesor: Intel i5, 2.4 Ghz;
Pamięć: 4 GB RAM;
Karta graficzna: Integrated HD Graphics 520 128 MB;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 7 GB dostępnej przestrzeni.

Wydawca nie podaje wymagań zalecanych

Pro Fishing Simulator

29 listopada br. zadebiutuje „Pro Fishing Simulator” – symulator skupiający się na jak najwierniejszym oddaniu wędkarstwa. Za produkcję gry odpowiada tajlandzkie studio Sanuk Games, a za jego wydanie Bigben Interactive. Produkcja ukaże się równolegle na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W produkcji zadaniem gracza będzie wybrać sobie jedno z kilku dostępnych łowisk stworzonych w oparciu o prawdziwe miejsca, odpowiednio się wokół niego ustawić (np. na pomoście na środku jeziora w łódce) i przy wykorzystaniu jednej z dostępnych technik wędkarskich złowić dany gatunek ryby. Typów ryb ma być w grze 79, a na każdą z nich najlepiej przysłuży się inne podejście. Po ich złowieniu gracz będzie mógł poznać ich wagę długość i cenę.

W grze występować mają liczne sprzęty oficjalnych marek (m.in. JMC, KastKing, 13 Fishing, Strike King, Vision, Lew’s) oraz rybopedia z informacjami o złowionych gatunkach. Gra osiągnęła ograniczenie wiekowe PEGI 3.

 

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy;
Procesor: Intel i5-6400 lub AMD Ryzen 3 1200;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 750;
DirectX: Wersja 12;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy;
Procesor: Intel i5-8400 lub AMD Ryzen 5 1600X;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 1050 Ti;
DirectX: Wersja 12;
Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni.

X4: Foundations

30 listopada br. zadebiutuje „X4: Foundations” – sandbox będący czwartą odsłoną serii kosmicznych symulatorów. Gra jest tworzona i wydawana przez Egosoft. Produkcja ukaże się tylko na komputerach osobistych.

Gracze będą rozpoczynać produkcję statkiem kosmicznym. Gra nie będzie narzucać żadnej kolejności czy przymusu działań. Od samego początku grający będzie mógł zdecydować o tym jak rozwijać swój statek oraz o kierunki własnej kariery. Będzie mógł zostać zarówno górnikiem, jak i handlowcem czy gwiezdnym piratem okradającym innych. W grze wystąpią także inne profesje.

Poza trybem poruszania się kosmicznym statkiem i dokupowania do niego modyfikacji gracze będą mogli także operować swoją postacią i przemieszczać się po miastach. Twórcy zapowiadają implementację bogatego systemu rozwoju, w którym gracze będą mogli rozbudowywać własne armie statków i np. walczyć z innymi kosmicznymi frakcjami o surowce lub wpływy.

Twórcy zrezygnowali z tworzenia gry na silniku graficznym Vulkan (znanym z poprzednich części). W zamian za to powstał ich autorski silnik bazujący na architekturze Vulkana. Fani dywagują, że decyzja ta może być podyktowana chęcią popremierowej implementacji trybu VR. Gra otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 12.

 

Wymagania systemowe:

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7,8 lub 10;
Procesor: Intel i5-4590 2.7GHz lub AMD;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: Nvidia GTX 780/970 lub podobna AMD ze wsparciem Vulkan;
Miejsce na dysku: 12 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7,8 lub 10;
Procesor: Intel Core i7-6700 lub AMD;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: Nvidia GTX 1070 lub podobna AMD ze wsparciem Vulkan;
Miejsce na dysku: 12 GB dostępnej przestrzeni.

RIDE 3

Również 30 listopada br. zadebiutuje „Ride 3” – trzecia część realistycznych symulatorów wyścigów jednośladów. Za jego produkcję oraz wydanie odpowiada Milestone – twórca dwóch poprzednich odsłon. Gra ukaże się jednocześnie na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W produkcji gracze odnajdą zarówno tryb singleplayer, jak i multiplayer. W rozgrywce dla jednego gracza prowadzona będzie kariera stworzonego zawodnika, który może zakupywać nowe modele z 230 motocykli i modyfikować je zarówno pod kątem osiągów, jak i wyglądu. Wydawcy udało się na potrzebę produkcji zakupić licencje znanych motocyklowych marek, dlatego też maszyny oddane są z dbałością o drobne szczegóły. W trybie multiplayer gracz może rywalizować z innymi użytkownikami na jednej z 30 dostępnych map.

„Ride 3” stawia na realizm, stąd w produkcji ulepszony został silnik fizyczny i kolizji. Dodatkowo na prowadzenie pojazdu wpływ mają zmieniające się warunki na drodze. Produkcja powstaje na silniku graficznym Unreal Engine 4. Ograniczenia wiekowe zostały ocenione jako PEGI 3.

 

Wymagania systemowe:

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10;
Procesor: Intel Core i5-2500 lub AMD FX-8100; 
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 z 2 GB VRAM lub AMD Radeon HD 7950 z 2 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 23 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10;
Procesor: Intel Core i7-2600 lub AMD FX-8350;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 z 4 GB VRAM lub AMD Radeon R9 380 z 4 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 23 GB dostępnej przestrzeni.

Uwaga specjalna: deweloper zapowiada, że laptopowe wersje kart graficznych mogą pozwalać na uruchomienie „Ride 3”, ale nie są one oficjalnie wspierane.

Komentarze

Powiązane

05.07.24, 14:30
| kultura » książki
Lista nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2024. Wyróżniono zaledwie trzy powieści
28 czerwca br. ogłoszono 20 książek nominowanych do tegorocznej nagrody Nike. Wśród dzieł wyróżnionych przez kapitułę są cztery tomy poetyckie i tylko trzy powieści.
04.07.24, 10:59
| kultura » muzyka
Rzeszów celebruje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko. Będą koncerty i wystawa
W tym roku po raz szósty Rzeszów będzie celebrować twórczość pochodzącego z Rzeszowa trębacza jazzowego, Tomasza Stańko. 13 lipca br. odbędzie się Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, który w tym roku poprzedzi cykl wyjątkowych wydarzeń. Wydarzenia organizowane są przez Estradę Rzeszowską.
29.06.24, 08:00
| kultura » informacje
Kino plenerowe na Cytadeli pod hasłem Jesteśmy na wczasach
Od lipca br. w parku przy Muzeum Historii Polski w Warszawie, pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”, rusza kino plenerowe. W wybrane soboty będzie można zobaczyć ciekawe filmy z różnych dekad, takie jak “Rejs”, “Hydrozagadka” czy “Jak żyć?”. Wstęp do kina plenerowego jest bezpłatny. 
27.06.24, 20:00
| kultura » informacje
Kinga Zaborowska laureatka nagrody CineEurope Gold Award 2024
Kinga Zaborowska, dyrektorka działu filmbookingu w sieci kin Helios, otrzymała wyróżnienie CineEurope Gold Award. To nagroda przyznawana profesjonalistom z branży kinowej za wybitne osiągnięcia w ich dziedzinie. 20 czerwca br. podczas ceremonii rozdania nagród CineEurope w Barcelonie, złote statuetki odebrało osiem osób z całego świata. 
26.06.24, 17:45
| radio » informacje | kultura » informacje
XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry – Sopot 2024. Lista laureatów w kategorii słuchowisko
Słuchowisko „Siostra Hioba” Marty Rebzdy w reż. Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu „Dwa Teatry - Sopot 2024”, dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk. Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w TPR i Teatrze TV uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
11.06.24, 13:04
| kultura » muzyka
Wolne Duchy. Męskie Granie Orkiestra prezentuje tegoroczny singiel promujący trasę Męskie Granie. Obejrzyj teledysk
Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli Męskie Granie Orkiestra 2024, nagrali utwór „Wolne Duchy”, promujący tegoroczną, 15. edycję trasy Męskie Granie. Singlowi towarzyszy teledysk, w którym monumentalne głowy artystów – podobnie jak każdego lata sponsorowana przez markę Żywiec trasa – przemierzają Polskę, prezentując jej różne oblicza.
08.06.24, 07:00
| kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerską monetę „Superman”'
3 czerwca br. swoją premierę ma nowa moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z Supermanem. Moneta wykonana jest z czystego srebra próby 999, waży 2 uncje (62,2 g) i ma wartość nominalną pięciu dolarów.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.