17.12.18, 08:00

Postapo i piraci w sieci. Wydawniczy tydzień gier (17-21.12.2018 r.)

Atlas
Fot. Press kit

17 grudnia rozpoczyna się ostatni w tym roku tydzień wydawniczy gier, w którym można będzie trafić na ciekawsze premiery. Kolejne wydanie zadebiutuje dopiero 7 stycznia, kiedy to wydawcy zaczną powoli przygotowywać swoje gry do nadchodzących premier. Dziś przyjrzymy się produkcjom „Miscreated” i „ATLAS”.

Miscreated

18 grudnia 2018 r. zadebiutuje gra „Miscreated” stanowiąca połączenie produkcji survivalowej z otwartą grą multiplayer. Za jej produkcję i wydawani odpowiada Entrada Interactive. Gra znajduje się we wczesnym dostępie od października 2014 r. Zadebiutuje tylko na komputery osobiste.

„Miscreated” opowiada o świecie zniszczonym dwiema wojnami nuklearnymi. Fabuła toczy się w 2089 r., a świat przemierzają skażone promieniowaniem mutanty oraz niebezpieczne grupy bandytów.

Pod kątem rozgrywki produkcja stanowi grę akcji z otwartym światem. Można ją rozgrywać z perspektywy trzeciej i pierwszej osoby. Występuje w niej system zbierania ekwipunku, wytwarzania przedmiotów oraz rozbudowy osad. Gracze mogą pomiędzy sobą wchodzić w interakcje dzięki wbudowanemu czatowi głosowemu – w zależności od zamiarów mogą sobie pomagać lub walczyć ze sobą przy użyciu broni białej i palnej. Korzystanie z nich zrealizowane jest w sposób jak najwierniej oddający rzeczywistość, dlatego też ich używanie wymaga wprawy. Poza bronią bohaterowie posiadają swój własny ekwipunek, rynsztunek i ubiór, który posiada różne parametry wpływające na postać.

Jako że produkcja zawiera elementy survivalowe, należy w niej pilnować poziomu zdrowia, promieniowania, ale także głodu i pragnienia. Czas w grze bezpośrednio powiązany jest z czasem na serwerze, do którego gracz jest podłączony. Oznacza to, że jeśli w danej strefie klimatycznej jest ranek, to w grze również będzie ta sama pora doby.

Produkcja zbudowana jest na silniku CryEngine produkcji studia Crytek.

Wymagania sprzętowe

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy;
Procesor: Intel i5-6600K lub AMD Ryzen 3 1300X;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 780 lub Radeon R9 285;
DirectX: Wersja 11;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: Windows 10;
Procesor: Intel i7-4790 lub AMD Ryzen 5 1500X;
Pamięć: 12 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 970 lub  Radeon R9 290X;
DirectX: Wersja 11;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni.

ATLAS

19 grudnia br. zadebiutuje we wczesnym dostępie gra „ATLAS” - piracka gra MMO. Tworzeniem i wydawaniem produkcji zajmuje się Grapeshot Games - współtwórcy popularnej gry „ARK: Survival Evolved”.

Twórcy reklamują swój produkt, jako ambitną i ogromną grę multiplayer, w której na jednej mapie może bawić się do 40 000 graczy. Mogą oni tworzyć swoje postacie przy użyciu rozbudowanego kreatora, zdobywać statki, kierować nimi przy użyciu zebranej przez siebie załogi, walczyć ze sobą o strefy wpływów i kontrolować połacie terenu. Na mapę składają się tropikalne wyspy, starożytne ruiny i rozległe morza.

Akcja może być obserwowana zarówno z trzeciej, jak i pierwszej osoby. Do walki używana jest broń biała i palna. Twórcy obiecują implementację rozbudowanych mechanik starć (zarówno przy użyciu broni, statków, jak i wielu zdobywanych umiejętności). Setting „ATLAS” ma być fantastyczny, oferując poza ludźmi i statkami magiczne i mityczne istoty.

Wymagania systemowe:

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7,8.1 lub 10;
Procesor: Intel Core i5-2400, AMD FX-8320 lub lepszy;
Pamięć: 4 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GTX 770 2GB, AMD Radeon HD 7870 2GB lub lepszy;
Miejsce na dysku: 100 GB dostępnej przestrzeni.

Komentarze

Powiązane

09.03.23, 14:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Multikino sprzedaje swoje kino na Ursynowie
Multikino sprzedaje swoje najstarsze kino w Warszawie. Otwarty w 1999 roku multipleks na Ursynowie będzie jednak działać w niezmienionej formie przez co najmniej 18 miesięcy. Transakcja jest wynikiem znacznego wzrostu wartości działki, której Multikino było użytkownikiem wieczystym.
24.02.23, 20:30
| kultura » film
Pierwsza w historii polskiego kina transmisja z premiery filmu Filip trafi do 37 kin w Polsce
W kinach sieci Multikino 28 lutego br. odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Filip” nagrodzonego Srebrnymi Lwami na 47. FPFF w Gdyni. Uczestnicy tego wydarzenia w każdym z 37 kin w Polsce przed rozpoczęciem seansu zobaczą na wielkim ekranie transmisję na żywo z uroczystej premiery filmu w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.
18.02.23, 13:06
| kultura » muzyka
Kolejni artyści dołączają do programu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival zapraszają na jeden z najpiękniejszych polskich festiwali nad jezioro Ukiel w Olsztynie w dniach 11-13 sierpnia 2023 r.
15.02.23, 20:30
| kultura » książki
Igor Brejdygant rozpoczyna długofalową współpracę z wydawnictwem Znak
26 kwietnia 2023 r. nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „Spirala”, czyli najnowsza książka autora powieści kryminalnych - Igora Brejdyganta.
14.02.23, 19:06
| reklama & PR » informacje | kultura » informacje
Rozdział II Historii Polskiego Hip-Hopu. Jimek i jego goście zagrają w Chorzowie
16 września br., JIMEK powróci z orkiestrą, by udowodnić, że legendy polskiego rapu i jego nowi idole mogą odsunąć na bok podziały i stworzyć widowisko muzyczne. Organizatorem wydarzenia jest Going. Wydarzenie promują agencje Cut The Mustard i Ekstrakt.studio.
28.01.23, 10:24
| kultura » muzyka
Ellie Goulding i The Kid LAROI wezmą udział w Orange Warsaw Festival
Do line-upu Orange Warsaw Festival 2023 dołącza Ellie Goulding i The Kid LAROI.
17.01.23, 10:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Wydawnictwo Ale! Agora z nową marką wydawniczą
Agora wyodrębniła z Wydawnictwa Agora nową markę wydawniczą skierowaną do miłośniczek i miłośników literatury obyczajowej. Wydawnictwo Ale! zadebiutuje 8 lutego br. książką Katarzyny N. Haner „Dyrektor generalny”.
15.01.23, 10:49
| radio » informacje | kultura » informacje
Zmarł Marek Gaszyński
Nie żyje Marek Gaszyński – dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów ponad 150 piosenek oraz autor książek o tematyce muzycznej. Znawca historii polskiej muzyki rozrywkowej[2]. Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
07.01.23, 09:00
| kultura » książki
Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online
W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". 
28.12.22, 18:15
| kultura » muzyka
Nowa wersja kolędy „Carol of the Bells" zachęcająca do wsparcia ukraińskich dzieci dotkniętych wojną
„Carol of the Bells” – klasyczna bożonarodzeniowa kolęda znana również jako „Szczedryk” otrzymała w tym świątecznym sezonie nowe brzmienie. Celem jest wsparcie ukraińskich dzieci dotkniętych wojną w ramach programu Fundacji Ołeny Zełenskiej, który zapewnia im pomoc edukacyjną, medyczną, finansową i prawną.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.