19.12.18, 13:36

Grupa Kino Polska nadaje już kanał Gametoon HD

Logo kanału
Fot.: materiały prasowe

Grupa Kino Polska uruchomiła polskojęzyczną wersję kanału esportowego Gametoon HD. Obecnie jest on dostępny w ofertach sieci kablowych: UPC Polska, Jambox, eTV i INEA oraz w serwisie rozrywki internetowej IPLA.

W ofercie programowej Gametoon HD dominować będą programy typu let's play, w których popularni youtuberzy i streamerzy grają w gry, na bieżąco je komentując. Dzięki porozumieniu z największymi wydawcami gier komputerowych na świecie prezentowane na antenie tytuły, to m.in. „Marvel's Spider-Man”, „Star Wars: Battlefront II” i „The Sims 4”, a w najbliższym czasie pojawi się też „FIFA 19”. W zakresie programów let’s play Gametoon HD współpracuje z czołową w Polsce siecią influencer marketingu LifeTube, dzięki której gry prezentować będą tacy influencerzy jak: Seto – jeden z najpopularniejszych krajowych streamerów w serwisie Twitch; ViniPlay – youtuber znany ze swojego zamiłowania do serii GTA; Bungo21 – specjalista od surwiwalu w grach komputerowych oraz Mrs Scarlett – ekspertka w dziedzinie serii „The Sims”. Na antenie kanału gra ponadto Jakub „Lothar” Szygulski – profesjonalny gracz gry „Fortnite”, reprezentujący barwy klubu esportowego G2 Esports, a tytuł „FIFA 19” zaprezentuje LisekHD – youtuber z pierwszej setki najlepszych graczy FIFA na świecie. Twórcy współpracujący z Gametoonem mają zasięg od 25 tysięcy do 175 tys. subskrypcji.

Kanał nadaje również pasmo esportowe, w którym przypomina widzom najważniejsze mecze z międzynarodowych wydarzeń esportowych, takich jak ESL One i Starladder Starseries, oraz tych bardziej lokalnych: angielskiej ligi ESL czy turniejów gry Street Fighter V organizowanych przez prężną społeczność gier-bijatyk w Stanach Zjednoczonych. Ponadto Gametoon HD prezentuje materiały promocyjne i zajawki najnowszych gier, które umożliwiają poznanie nowych tytułów. Dodatkowymi propozycjami z ramówki Gametoon HD są magazyny: „Gamanoid World”, w którym stacja odwiedza imprezy i konwenty dla graczy oraz miłośników popkultury oraz „10UP” – program z przeróżnymi zestawieniami dziesięciu rzeczy związanych z szeroko rozumianą kulturą gier wideo.

Uruchomiliśmy Gametoon HD w Polsce, bo widzimy w naszym kraju ogromny potencjał esportu i gier komputerowych. Zamierzamy wykorzystać własne doświadczenie zdobyte przy pracy nad anglojęzyczną wersją tego kanału, który jest dystrybuowany na całym świecie. Chcemy, by Gametoon stał się częścią większej platformy społecznościowej skierowanej do wszystkich miłośników gier komputerowych, esportu i popkultury. Planujemy zbudować społeczność wokół stacji i marki Gametoon, wykorzystując możliwości jakie dają interaktywność, media społecznościowe i trend second screen” – mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu spółki Kino Polska TV SA.

Obecnie Gametoon HD jest dostępny w ofertach czterech sieci kablowych: UPC Polska, Jambox, eTv i INEA oraz w serwisie rozrywki internetowej IPLA. Ponadto abonenci pakietu Select z oferty UPC Polska do 3 marca 2019 r. mogą oglądać Gametoona w paśmie odkodowanym. Dyrektorem programowym Gametoon HD jest Maciej Mikstacki. Anglojęzyczna wersja kanału jest dostępna m.in. we Francji, Holandii, Szwecji, Turcji, Bułgarii, Stanach Zjednoczonych oraz kilku krajach Ameryki Południowej i Afryki.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
#ineaczej. INEA z nową kampanią wizerunkową
Do 15 października br. potrwa kampania wizerunkowa firmy INEA. W nowej akcji wykorzystano motyw ucznia i mistrza.  
21.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na Eurosport w Vectrze
Widzowie będą mogli oglądać transmisje Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na dziesięciu kanałach Eurosport dostępnych w ofercie Vectry. 
20.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Interia i Polsat partnerami Polskiego Komitetu Olimpijskiego i reprezentacji Polski
Grupa Polsat Plus kontynuuje współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz Olimpijską Reprezentacją Polski. Umowa została zawarta na cztery lata z opcją jej przedłużenia. 
19.07.24, 12:30
| telewizja / VOD » informacje
Polsat Box zaproponuje osiem dodatkowych kanałów Eurosport na IO Paris 2024
Abonenci Polsat Box i użytkownicy Polsat Box Go zyskają bezpłatny dostęp do 8 dodatkowych kanałów Eurosport poświęconych Letnim Igrzyskom Olimpijskim. 
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.