13.09.07, 22:05

Adobe oferuje zestaw Font Folio 11

Kompleksowe rozwiązanie OpenType zawierające czcionki dla wszystkich rodzajów dokumentów już w sprzedaży.

Kompleksowe rozwiązanie OpenType zawierające czcionki dla wszystkich rodzajów dokumentów już w sprzedaży.

Firma Adobe Systems przedstawiła oprogramowanie Adobe® Font Folio® 11 – najbardziej kompleksowe w branży rozwiązanie oferujące czcionki, które można wykorzystać w dokumentach drukowanych i elektronicznych, materiałach internetowych oraz cyfrowych filmach wideo. Zestaw Font Folio 11 zawiera ponad 2300 czcionek z biblioteki Adobe Type Library w formacie OpenType®, dzięki czemu lepiej obsługuje różne języki, oferuje zaawansowane rozwiązania typograficzne i może bez problemu funkcjonować na wielu platformach. Zapewnia dostęp do tysięcy typów czcionek projektantom, drukarzom i twórcom reklam, którzy szukają oryginalnych i klasycznych krojów pisma.

Pakiet Font Folio 11, obsługiwany standardowo w systemach Mac OS X, Microsoft® Windows Vista® i Windows XP, oparty na najnowszych uaktualnieniach biblioteki Adobe Type Library, obejmuje 176 nowych czcionek z uznanych na świecie studiów i pracowni najlepszych projektantów, a także wielokrotnie nagradzane czcionki Adobe Originals — oryginalne projekty i wznowienia czcionek klasycznych opracowane przez specjalistów z firmy Adobe.

Czcionki Adobe zapewniają wysoką jakość i niezawodność zarówno użytkownikom drukarek atramentowych i laserowych, jak też naświetlarek lub naświetlarek płyt. Firmy reklamowe mogą wzbogacać materiały marketingowe, wprowadzając animowane obrazy GIF i inne rozwiązania bogate w elementy typograficzne na stronach WWW lub dodając efektowne tytuły do cyfrowych projektów wideo i multimedialnych.

Zestaw Font Folio 11 oferuje specjalne pakiety Opticals, zapewniające co najmniej cztery wersje każdej czcionki, z których każdy jest zoptymalizowany pod kątem innego zakresu rozmiarów, od najmniejszych używanych w przypisach po największe dla nagłówków. Wiele czcionek OpenType w programie Adobe Font Folio 11 ma rozszerzony zestaw glifów oraz zaawansowane atrybuty typograficzne, co umożliwia projektantom wzbogacanie swoich kompozycji o takie dodatki, jak zawinięcia, kapitaliki lub stylizacja na dawne czcionki.
 
Format OpenType umożliwia bezproblemowe wyświetlanie i drukowanie czcionek na komputerach Mac i PC. Może być używany we wszystkich dokumentach obok dotychczas stosowanych formatów czcionek. Rozszerzone atrybuty wielu czcionek dostępnych w programie Font Folio 11 są również wykorzystywane w funkcjach OpenType oprogramowania Adobe InDesign® CS3. Dzięki obsłudze standardu Font Folio 11 Unicode można bez problemu drukować dokumenty wielojęzyczne, również w językach Europy Środkowej i Wschodniej, a także japońskim, greckim i cyrylicy.

Pakiet Adobe Font Folio, obejmujący standardową licencję na 20 komputerów w cenie 8 999 USD, pojawi się na rynku 6 września 2007 r. i będzie sprzedawany przede wszystkim za pośrednictwem serwisu Adobe.com oraz kanałów sprzedaży detalicznej i sprzedaży licencji Adobe. Aktualizacje z wersji Font Folio 8 lub 9 bądź Font Folio OpenType Edition będą kosztować co najmniej 1 599 USD. Adobe udostępnia również specjalną, 5-stanowiskową licencję na oprogramowanie Font Folio OpenType Edition dla mniejszych środowisk projektowania po 2 599 USD. W krajach, w których oprogramowanie nie będzie sprzedawane w wersji zlokalizowanej, będzie ono dostępne w międzynarodowej wersji angielskiej.

Komentarze

Powiązane

17.05.23, 22:00
| biznes i technologie » informacje
Umowa kredytowa Grupy Polsat Plus z konsorcjum instytucji finansowych
Grupa Polsat Plus zawarła z konsorcjum polskich i zagranicznych instytucji finansowych umowy kredytów, które zostaną przeznaczone na projekty inwestycyjne, spłatę całości zadłużenia z poprzednich kredytów oraz finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych.
03.05.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Nowe kierownictwo Rady i Zarząd PIIT
19 kwietnia 2023 r., na posiedzeniu Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji wybrano nowe kierownictwo rady i wiceprezesów zarządu organizacji w kadencji 2023-2026.
03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
02.05.23, 13:06
| biznes i technologie » informacje | reklama & PR » informacje
O la la! Intermarché wprowadza markę parasolową
Sieć sklepów Intermarché wprowadza markę parasolową O la la!. Zastąpi ona szereg francuskich marek takich jak Saint Eloi, Bouton d’Or czy Reva. Jak podkreśla firma, to zmiana wywołana nową strategii w obrębie marek własnych.
01.05.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
InPost ma już w Polsce 20 000 urządzeń Paczkomat
Liczba skrytek przekroczyła 3 miliony. InPost, platforma dostawcza dla e-commerce w Europie, zrealizował kolejny krok w rozwoju sieci w Polsce.
30.04.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Activlab nowym klientem Initiative
Agencja mediowa Initiative (IPG Mediabrands) rozpoczęła współpracę z firmą Activlab – producentem odżywek i suplementów diety dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.
28.04.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Pure City zainstalowało kolejne ekoelektrostacje
Pure City, operator zielonej sieci nośników cyfrowej reklamy zewnętrznej, będących jednocześnie stacjami ładowania pojazdów elektrycznych, zainstalował kolejne ekoelektrostacje. Zielona sieć powiększyła się o nowe nośniki w Nowym Targu, Myślenicach oraz Warszawie.
28.04.23, 08:30
| biznes i technologie » informacje
Łukasz Skawiński Dyrektorem Departamentu Advertising Product & Platforms w Ringier Axel Springer Polska
Z początkiem maja br. Łukasz Skawiński obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Advertising Product & Platforms, odpowiedzialnego za całe portfolio produktów reklamowych Ringier Axel Springer Polska. 
25.04.23, 07:30
| biznes i technologie » informacje
Radosław Dobrołęcki dołącza do zespołu PayEye
Radosław Dobrołęcki dołączył do zespołu PayEye. Objął stanowisko Chief Commercial Officer i będzie odpowiedzialny za rozwój płatności e-payeye w e-commerce.
21.04.23, 15:45
| biznes i technologie » informacje
Radar konsumencki kwiecień: Stabilizacja nastrojów konsumenckich
Kwietniowe badanie optymizmu konsumenckiego „Radar konsumencki” ARC Rynek i Opinia pokazuje, że nastroje konsumenckie się ustabilizowały, zarówno w obszarze optymizmu, planowanych zakupów, oceny jakości życia czy gospodarki jak i w obszarze zatrudnienia.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.