03.04.19, 18:00

Przystanek WAJDA. Kino Andrzeja Wajdy opowiada historię na wiatach AMS

Przystanek Wajda
Fot.: materiały prasowe

O wielkim znaczeniu wystawy WAJDA w Muzeum Narodowym w Krakowie, na kilka tygodni przed jej otwarciem, mogą przekonać się mieszkańcy największych miast w całej Polsce. Ikoniczne fotosy z filmów Mistrza zostały wkomponowane w miejski pejzaż Szczecina, Gdańska, Poznania, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Katowic i Krakowa. Pomysłodawcą i Mecenasem intrygującej kampanii „Przystanek WAJDA” w miejskiej przestrzeni jest firma AMS – partner MNK.

Wybór miejsc, w których powstały zjawiskowe przystanki dedykowane twórcy Wesela nie był przypadkowy. To bowiem miasta, których historia wybrzmiewała w filmach Andrzeja Wajdy. W pamięci widzów na stałe zapisały się obrazy powstańczej Warszawy – z Kanału, prężnie rozwijającej się Łodzi z Ziemi obiecanej, rosnącej w siłę Nowej Huty z Człowieka z marmuru czy Gdańska – wypełnionego tłumem stoczniowców zagrzewających wszystkich Polaków do walki o wolność z Człowieka z żelaza.

Także forma prezentacji jest nieprzypadkowa. Całe przystanki AMS zostały dedykowane wyłącznie projektowi i oklejone fotosami z filmów związanymi z danymi miejscami. Dodatkową atrakcją będzie towarzysząca projektowi interaktywna mapa przedstawiająca filmowy szlak Andrzeja Wajdy w Krakowie. To przedsmak tego, co czeka na zwiedzających ekspozycję WAJDA w MNK. „Współtworzą ją przede wszystkim rozpoznawalne motywy ikonograficzne z filmów Wajdy, stanowiące o zasobie naszej wyobraźni. Nie mam wątpliwości, że wystawa będzie panoramą jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina” – mówi dr hab. Andrzej Betlej, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.

„Przystanek WAJDA” można znaleźć w następujących miastach:
• Gdańsk, Jana z Kolna, pl. Solidarności (Nowy Port)
• Katowice, ul. Roździeńskiego, Uniwersytecka
• Kraków, Konopnickiej, Centrum Kongresowe ICE (kierunek DH Jubilat)
• Kraków, Al. Solidarności, Struga (kierunek Pl. Centralny)
• Kraków, Teatr Słowackiego, Basztowa
• Łódź, Zachodnia, Manufaktura
• Poznań, ul. Towarowa, al. Niepodległości (Święty Marcin)
• Szczecin, Firlika, Stocznia Szczecińska (kierunek Ludowa)
• Warszawa, Hotel Bristol 02
• Wrocław, ul. Łącznik-Stawowa, Kołłątaja (Borowska)

Pomysłodawcą i Mecenasem projektu „Przystanek WAJDA” jest firma AMS – partner Muzeum Narodowego w Krakowie. Koncepcja artystyczna – MNK. Współpraca: Krakowskie Biuro Festiwalowe. Kampania potrwa do końca kwietnia br.

Komentarze

Powiązane

28.09.23, 13:00
| reklama & PR » informacje
Agencja Saatchi & Saatchi zwycięża w przetargu Answear
Agencja Saatchi & Saatchi wygrała przetarg na stworzenie nowej platformy komunikacyjnej sklepu internetowego Answear.com na 2024 rok.
28.09.23, 09:00
| reklama & PR » ludzie
Mateusz Gaca nowym dyrektorem kreatywnym w Artegence
Agencja Artegence ma nowego dyrektora kreatywnego. Stanowisko objął Mateusz Gaca, którego zadaniem jest wzmacnianie kreatywnego zespołu agencji oraz dostarczanie unikatowych rozwiązań w prowadzonych projektach.
27.09.23, 19:00
| reklama & PR » informacje
Huawei z kampanią 360° promującą smartwatche Huawei Watch GT 4
Polski oddział Huawei CBG (Consumer Business Group) ruszył z kampanią promującą nową odsłonę wyjątkowo popularnych w Polsce smartwatchy z rodziny WATCH GT. Pierwszoplanową postacią działań z zakresu influencer marketingu w Polsce jest ambasadorka produktu, Jessica Mercedes Kirschner.
27.09.23, 17:00
| reklama & PR » informacje
Kampania profrekwencyjna To Twój Wybór - głos kobiet ma znaczenie
Do udziału w nadchodzących wyborach ma przekonać kobiety kampania profrekwencyjna „To Twój Wybór”, zainicjowana przez Fundację Batorego i Inicjatywę Głos Kobiet, grupę organizacji społecznych, działających na rzecz ochrony i promocji praw kobiet.
27.09.23, 13:00
| reklama & PR » informacje
Polsat partnerem II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki
Polsat Sport i Grupa Polsat Plus to główni partnerzy medialni drugiej edycji Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 26 – 28 września br. Moderatorami kilku paneli dyskusyjnych będą dziennikarze i komentatorzy Polsatu Sport.
27.09.23, 11:00
| reklama & PR » ludzie
Lidia Święcka awansuje w Social Lama
Na początku września br., Lidia Święcka awansowała w agencji Social Lama na stanowisko Social Media Specialist.
26.09.23, 19:00
| reklama & PR » informacje
Kaufland podpowiada jak nie marnować żywności w najnowszej akcji
Kraje członkowskie Unii Europejskiej marnują średnio 153 mln ton żywności rocznie. Zjawisko jest powszechne również w Polsce. Aby skutecznie ograniczać jego skalę, konieczne są konsekwentne działania edukacyjne. Sieć Kaufland prezentuje niezmienne zaangażowanie w tym obszarze, realizując kolejną odsłonę kampanii pod hasłem „Marnowanie? Nie mam w planie!”.
26.09.23, 17:00
| reklama & PR » informacje
Bilety na mecze UEFA do wygrania w kampanii Pyszne.pl „Zamów. Graj. Wygrywaj”
Rusza kampania Pyszne.pl – oficjalnego partnera UEFA. W ramach akcji organizatorzy przygotowali konkursy z niemal 50 tysiącami nagród dla uczestników. Kampania Zamów. Graj. Wygrywaj potrwa do 26 października br. 
26.09.23, 15:00
| reklama & PR » informacje
Chapter1 przygotowuje nowy layout opakowań marki Altax
Poznańska agencja strategiczno-kreatywna Chapter1 pracuje nad nowym layoutem opakowań produktów marki Altax, z portfolio firmy SHERWIN-WILLIAMS Poland. Działania te są częścią całościowego procesu redesignu opakowań tej marki, której grupą docelową są majsterkowicze, głównie mężczyźni w wieku 30-50 lat.
26.09.23, 13:00
| reklama & PR » informacje
mBank. Technologia do usług. Marka wprowadza nowe pozycjonowanie marki
Ruszyła kampania wizerunkowa mBanku pod hasłem „mBank. Technologia do usług”, w której bank wprowadza nowe pozycjonowanie marki. Marka w spotach podkreśla, że w dobie wyścigu technologicznego swoje produkty i usługi tworzy tak, by były intuicyjne i proste w obsłudze.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.