21.09.07, 01:05

Kruk u ojca Rydzyka: atak PO na Radio Maryja to skandal

Przewodnicząca KRRiT zawitała do toruńskiej rozgłośni i jeszcze jako członek KRRIt rozpoczęła agitację wyborczą.

Brudną walką polityczną nazwała przewodnicząca KRRiT Elżbieta Kruk spot wyborczy PO, w którym pojawia się o. Tadeusz Rydzyk. "Mam nadzieję, że tego typu kampania szkodzi PO" - powiedziała w Radiu Maryja. "To, niestety należy określić brudną walką polityczną. Inaczej tego nazwać  nie można. Ja rozumiem, że dla celów politycznych w kampanii wyborczej pewne granice zwykłej gry politycznej się przekracza, ale pewnych przekraczać się nie powinno - dodała Kruk w radiowym programie "Aktualności
dnia".

Jak podaje PAP, szefowa KRRiT zaznaczyła, że pod jej adresem też pojawiły się ataki, ale się na to nie oburza. Przyznała, że w związku z jej decyzją o powrocie do polityki spodziewa się, że obejmą ją takie reguły walki politycznej. Przypomnijmy, że Kruk niedawno zapowiedziała, że rezygnuje z pracy w KRRiT i zamierza startować w wyborach do Sejmu z listy PiS w Lublinie. W Radiu Maryja poinformowała, że z członkostwa i przewodniczenia KRRiT zrezygnuje 26 września br., "aby nie wykorzystywać stanowiska w kampanii wyborczej".

Według szefowej KRRiT, "skandalicznym jest w ten sposób atakować media, szczególnie jeśli jest to medium społeczno-religijne, jeśli jest to nadawca społeczny". "Inaczej niż brudną walką polityczną tego nie można nazwać. Mam nadzieję, że tego typu kampania szkodzi PO" - podkreśliła przewodnicząca KRRiT.

W jednym ze spotów PO zaprezentowano fotografię dyrektora Radia Maryja i fragment tzw. taśm Rydzyka z głośną kwestią o "czarownicy" w wersji dźwiękowej i tekstowej. Opatrzono to stwierdzeniem, że "dla PiS niektórzy są nietykalni". "Zmienimy to. Każdy będzie równy wobec prawa, by żyło się lepiej. Wszystkim!" - zapowiada w spocie Donald Tusk.

W związku z emisją spotu dyrektor Radia Maryja wystosował list do Komitetu Wyborczego PO, w którym domaga zaprzestania emisji spotu i przeprosin. Argumentował, że bezprawnie wykorzystano jego wizerunek i głos oraz naruszono jego dobra - czytamy w depeszy PAP.

Elżbieta Kruk zaznaczyła, że z członkostwa i przewodniczenia KRRiT zrezygnuje 26 września br., "aby nie wykorzystywać stanowiska w kampanii wyborczej". "Termin też jest istotny, gdyż 25 września jest posiedzenie Rady, na którym chciałabym przedsięwziąć takie działania, które umożliwią trwałość tego organu, trwałość jego funkcjonowania" - wyjaśniła Kruk.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.