31.05.19, 07:00

Jakub Sadecki: Do Warszawy wchodzimy powoli, bez rewolucji, a z planem

Jakub Sadecki
Fot.: archiwum rozmówcy

Rozmowa z Jakubem Sadeckim, Prezesem Zarządu Grupy Eskadra, o nowym oddziale agencji w Warszawie, pracy firmy po rozszerzeniu działalności oraz o różnicach w prowadzeniu biznesu poza centrum reklamowym i medialnym.

Kuba Wajdzik: Nowy oddział Grupy Eskadra powstał w Warszawie. To potrzeba obecnych czasów czy naturalny kierunek rozwoju agencji?
Jakub Sadecki: Nie od dziś wiadomo, że w branży reklamowej to zawsze Warszawa była górą. Dla nas to naturalny kierunek rozwoju wynikający z wielu potrzeb. Dzięki oddziałowi w Warszawie możemy być bliżej naszych klientów, ale również eksplorować nowy rynek. 

KW: Państwa oddział powstaje w oparciu o działające już Szpunar Studio w Warszawie. Która ze stron wpadła na ten pomysł?
JS: Pomysł połączenia warszawskiego oddziału Eskadry ze Szpunar Studio powstał w wyniku licznych rozmów. Plan powstał już jakiś czas temu i wygląda na to, że może przynieść korzyści dla obu stron. Wierzymy, że możemy się od siebie wiele nauczyć, co pozytywnie wpłynie na nową jakość, którą będziemy w stanie dostarczyć naszym klientom.

KW: Agencja chce rozwijać swoją pozycję na polu designu. Widzą Państwo w tym obszarze lukę na rynku?
JS: Chcielibyśmy aby z czasem stało się to naszą przewagą. Współpraca z Nikodemem Szpunarem i jego zespołem poszerza nasze możliwości.

KW: Jak w praktyce będzie wyglądać praca agencji po rozszerzeniu działalności?
JS: Jako agencja nadal pozostajemy w Krakowie, do Warszawy wchodzimy powoli, bez rewolucji, a z planem. Na ten moment w Warszawie będzie pracowało kilka osób, być może w przyszłości będzie ich coraz więcej.

KW: Jak wyglądają różnice w prowadzeniu agencji reklamowej poza centrum reklamowym i medialnym?
JS: Traktujemy to jako przewagę. Staramy się świadomie odróżnić od konkurencji i tu z Krakowa, udaje nam się to całkiem nieźle. Jesteśmy pewnego rodzaju alternatywą w branży.

KW: Eskadra pozostaje wciąż niezależną agencją reklamy. Co jest największą trudnością w działalności poza międzynarodowymi strukturami?
JS: Przede wszystkim konieczność wywalczenia stu procent biznesu w przetargach. Trudne realia polskiego rynku wcale w tym nie pomagają.

KW: Jak Internet i media społecznościowe przebudowały formy działalności agencji reklamowych w ostatnich latach?
JS: Media społecznościowe, tak samo jak wiele innych nowych technologii, zwiększyły arsenał narzędzi, którymi możemy się posługiwać.

KW: Jakie są najbliższe plany Grupy Eskadra?
JS: Pracujemy nad poszerzeniem prowadzenia projektów w oparciu o autorską metodologię Wise Brand polegającą na świadomie generowanej kulturze własnej przez markę i budowanie w oparciu o nią lojalnych społeczności konsumentów nowej generacji. Poza tym, oczywiście skupiamy się na realizacji bieżących projektów dla naszych klientów, wciąż walczymy o wygrane briefy i niezmiennie rozwijamy swoje umiejętności w podejściu platformowym i analitycznym.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Jakub Sadecki
Prezes Grupy Eskadra. Z reklamą, mediami i marketingiem związany od ponad dekady. Współtworzył kampania dla takich marek jak m.in.: LOT, Red Bull, Lotos, Santander Consumer Bank, Mercedes, Porsche czy Mazda.

Komentarze

Powiązane

23.03.23, 11:36
| reklama & PR » informacje
Lubella podkreśla, że w makaronach wykorzystuje jaja od kur z wolnego wybiegu
Ruszyła kolejna odsłona kampanii dla makaronów jajecznych Lubella. Produkty będą widoczne zarówno w TV, jak i na VOD, YouTube oraz nośnikach OOH.
23.03.23, 09:47
| reklama & PR » ludzie
Tomasz Teodorczyk Dyrektorem Zarządzającym Channel Factory Polska
W marcu br. nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Channel Factory Polska – Tomasz Teodorczyk zastąpił Szymona Szmigla.
23.03.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
iCEA Group oLIVE rozpoczynają współpracę
Agencje iCEA Group i oLIVE media rozpoczynają współprace partnerską, dzięki czemu mają poszerzyć zakres oferowanych usług.
23.03.23, 06:30
| reklama & PR » informacje
Media Ready wyprodukowała spoty do kampanii Enterol Forte
Agencja Media Ready przygotowała dwa spoty dla marki Enterol Forte do kampanii TV i online w wersji całorocznej oraz letniej. Agencja odpowiada za ich koncept kreatywny oraz produkcję. Współpraca jest wynikiem wygranego przetargu rozpisanego przez firmę Biocodex Polska.
22.03.23, 20:32
| reklama & PR » informacje
Krakus na Wielkanoc. Marka promuje żurek
W najnowszej kampanii Krakus przedstawia pomysły na wielkonocny żurek.
22.03.23, 17:44
| reklama & PR » informacje
KENWOOD rozszerza współpracę z LoveBrands Group
Marka KENWOOD działająca w sektorze sprzętu drobnego AGD, związana jest z agencją strategicznej komunikacji zintegrowanej LoveBrands Group od kilku lat. W tym roku współpraca z KENWOOD rozszerzona została o kompleksowe działania z zakresu influencer marketingu oraz organizację eventu.
22.03.23, 16:30
| reklama & PR » informacje
VeloBank sponsorem tytularnym wyścigów kolarskich VeloBank VIA Dolny Śląsk
VeloBank rozpoczął współpracę ze Ślęża Sobótka Bike Academy, stowarzyszeniem kultury fizycznej i sportu, organizatorem największego cyklu kolarskich wyścigów szosowych dla amatorów i kolarzy masters VIA Dolny Śląsk.
22.03.23, 15:30
| reklama & PR » informacje
Plan na spokój wg firmy Provident w wiosennej odsłonie kampanii
Agencja MullenLowe Warsaw przygotowała wiosenną odsłonę kampanii firmy pożyczkowej Provident, która będzie prowadzona pod hasłem „Mam plan”. 
22.03.23, 14:29
| reklama & PR » informacje
Czekolady E.Wedel w nowych opakowaniach
E.Wedel wprowadza na rynek czekolady, które przeszły design. Nowa identyfikacja ma wydobywać charakter marki, z jakim kojarzona jest od lat przez Polaków oraz akcentować to, co konsumenci cenią zdaniem firmy w Wedlu najbardziej – pełnię czekoladowego smaku.
22.03.23, 13:49
| reklama & PR » informacje
Bardzo prosty przepis. Wielkanocna aktywacja konsumencka Dan Cake
Pod hasłem „Otwórz, połóż, odpoczywaj” marka Dan Cake zachęca odbiorców, aby zamiast spędzania Świąt na gorączkowych przygotowaniach w kuchni, skorzystali z prostego przepisu od Dan Cake, dając sobie tym samym czas na więcej chwil dla siebie.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.