19.05.20, 10:51

Polskie Radio zapowiada audyt Listy Przebojów

Logo Trójki
Fot.: materiały prasowe

19 maja br. w siedzibie Polskiego Radia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Agnieszki Kamińskiej, Prezes Polskiego Radia oraz dyrekcji Trójki: Tomasza Kowalczewskiego (dyrektora) i Mirosława Rogalskiego (wicedyrektora). Spotkanie dotyczyło „Listy Przebojów” i anulowania ostatniego notowania.

Jak wynika z relacji IAR i PAP (na konferencję nie zaproszono redakcji portalmedialny.pl – przyp. red.) Agnieszka Kamińska podczas konferencji powiedziała, że z danych zabezpieczonych przez system informatyczny wynika, że piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania „Listy Przebojów”. „Nie ukrywam, że jestem zszokowana tymi ustaleniami i tym, do czego dotarliśmy. Te kwestie będziemy jeszcze dogłębnie wyjaśniać” – podkreśliła Prezes Polskiego Radia. 

Podczas konferencji zaprezentowano w jaki sposób miało dojść do ręcznej ingerencji w „Listę” (na te zarzuty odpowiedział Bartosz Gil, dziennikarz Trójki, który nadzorował elektroniczne głosowanie). Według dyrekcji, po operacjach moderatora, który dokonuje selekcji głosów szukających zgłoszeń, które wydają się być oszukane. Dyrekcja twierdzi, że "w ciągu ostatnich 20 wydań 16 razy moderator dokonywał ręcznych ingerencji już po etapie odjęcia głosów uznanych za fałszywe".

Mirosław Rogalski zapowiedział powstanie audytu „List Przebojów” na przestrzeni ostatnich lat. Zapowiedział również zorganizowane spotkanie z pracownikami w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Stworzony ma być także regulamin Listy Przebojów, a słuchacze mają mieć informację o tym, czy ich głos został zaliczony. Rogalski ogłosił także, że są na etapie poszukiwania "nowych radiowych talentów". Zapowiedział pojawienie się nowego gospodarza lub współprowadzącego „Listę”.

Wczoraj pojawiły się nowe wyniki anulowanego notowania „Listy Trójki”. Ostatnia piosenka Kazika pojawiła się ponownie w zestawie do głosowania, mimo, że jeszcze dzień wcześniej nie widniała w wykazie piosenek.

Jak podaje Polsat News w swojej relacji, zdaniem dyrekcji ewidentnie chodziło o to, żeby Kazik jak najszybciej wszedł na listę i zaczął otrzymywać głosy. Z kolei Prezes Polskiego Radia zauważyła, że "Kazik Staszewski stał się ofiarą całej tej historii". „Nie mamy informacji, czy w tym uczestniczył, czy wiedział, czy nie wiedział” – powiedziała Kamińska.

Jak informuje Polsat News, odpowiadając na pytania dziennikarzy Agnieszka Kamińska przyznała, że nie rozmawiała z Markiem Niedźwieckim. Ma się to odbyć "zapewne po wynikach audytu". Przypomnijmy, że dziennikarz złożył wypowiedzenie w ostatnią sobotę.

Powróciła również sprawa nocnego SMS-a Kowalczewskiego do szefa muzycznego Trójki, a ujawnionego przez Bartosza Gila. Polsat News relacjonuje, że Kowalczewski pytany o swój SMS do Piotra Metza - miał napisać "zróbcie coś z tym Kazikiem" - odparł, że natychmiast, jak zauważyli, że coś jest nie tak, to "podjęliśmy kroki do wyjaśnienia tej sprawy". Dyrektor Trójki powiedział, że takiej treści SMS-a nie wysłał, tylko poprosił, żeby wszystkie sprawy związane z LP3 nie były poruszane na antenie, dopóki sprawa nie zostanie wyjasniona. Z kolei serwisowi Press.pl udało się potwierdzić treść nocnego SMS-a. „Skoro pojawiło się to w oświadczeniu Bartka Gila, to prawda” – potwierdził Pressowi Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki.

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.05.24, 11:44
| radio » informacje
Twoje fajne miasto. RMF wznawia akcję sprzed kilku lat w nowej formule
W sobotę, 18 maja br. ruszy akcja „Twoje fajne miasto w RMF FM”. Co tydzień ekipa rozgłośni odwiedzać będzie polskie miasta i miasteczka. Pierwszym miejscem na trasie stacji będzie Rawicz.
13.05.24, 10:32
| radio » informacje
Jedynka wprowadza do oferty nowe audycje historyczne
Program 1 Polskiego Radia rozpoczyna emisję audycji „Odrodzona-nieznana” Grzegorza Kalinowskiego (niedziele po godz. 12.00) oraz „Historia bliska” Marka Stremeckiego i Michała Wójcika (poniedziałki po 21.00).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy