19.05.20, 10:51

Polskie Radio zapowiada audyt Listy Przebojów

Logo Trójki
Fot.: materiały prasowe

19 maja br. w siedzibie Polskiego Radia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Agnieszki Kamińskiej, Prezes Polskiego Radia oraz dyrekcji Trójki: Tomasza Kowalczewskiego (dyrektora) i Mirosława Rogalskiego (wicedyrektora). Spotkanie dotyczyło „Listy Przebojów” i anulowania ostatniego notowania.

Jak wynika z relacji IAR i PAP (na konferencję nie zaproszono redakcji portalmedialny.pl – przyp. red.) Agnieszka Kamińska podczas konferencji powiedziała, że z danych zabezpieczonych przez system informatyczny wynika, że piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania „Listy Przebojów”. „Nie ukrywam, że jestem zszokowana tymi ustaleniami i tym, do czego dotarliśmy. Te kwestie będziemy jeszcze dogłębnie wyjaśniać” – podkreśliła Prezes Polskiego Radia. 

Podczas konferencji zaprezentowano w jaki sposób miało dojść do ręcznej ingerencji w „Listę” (na te zarzuty odpowiedział Bartosz Gil, dziennikarz Trójki, który nadzorował elektroniczne głosowanie). Według dyrekcji, po operacjach moderatora, który dokonuje selekcji głosów szukających zgłoszeń, które wydają się być oszukane. Dyrekcja twierdzi, że "w ciągu ostatnich 20 wydań 16 razy moderator dokonywał ręcznych ingerencji już po etapie odjęcia głosów uznanych za fałszywe".

Mirosław Rogalski zapowiedział powstanie audytu „List Przebojów” na przestrzeni ostatnich lat. Zapowiedział również zorganizowane spotkanie z pracownikami w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Stworzony ma być także regulamin Listy Przebojów, a słuchacze mają mieć informację o tym, czy ich głos został zaliczony. Rogalski ogłosił także, że są na etapie poszukiwania "nowych radiowych talentów". Zapowiedział pojawienie się nowego gospodarza lub współprowadzącego „Listę”.

Wczoraj pojawiły się nowe wyniki anulowanego notowania „Listy Trójki”. Ostatnia piosenka Kazika pojawiła się ponownie w zestawie do głosowania, mimo, że jeszcze dzień wcześniej nie widniała w wykazie piosenek.

Jak podaje Polsat News w swojej relacji, zdaniem dyrekcji ewidentnie chodziło o to, żeby Kazik jak najszybciej wszedł na listę i zaczął otrzymywać głosy. Z kolei Prezes Polskiego Radia zauważyła, że "Kazik Staszewski stał się ofiarą całej tej historii". „Nie mamy informacji, czy w tym uczestniczył, czy wiedział, czy nie wiedział” – powiedziała Kamińska.

Jak informuje Polsat News, odpowiadając na pytania dziennikarzy Agnieszka Kamińska przyznała, że nie rozmawiała z Markiem Niedźwieckim. Ma się to odbyć "zapewne po wynikach audytu". Przypomnijmy, że dziennikarz złożył wypowiedzenie w ostatnią sobotę.

Powróciła również sprawa nocnego SMS-a Kowalczewskiego do szefa muzycznego Trójki, a ujawnionego przez Bartosza Gila. Polsat News relacjonuje, że Kowalczewski pytany o swój SMS do Piotra Metza - miał napisać "zróbcie coś z tym Kazikiem" - odparł, że natychmiast, jak zauważyli, że coś jest nie tak, to "podjęliśmy kroki do wyjaśnienia tej sprawy". Dyrektor Trójki powiedział, że takiej treści SMS-a nie wysłał, tylko poprosił, żeby wszystkie sprawy związane z LP3 nie były poruszane na antenie, dopóki sprawa nie zostanie wyjasniona. Z kolei serwisowi Press.pl udało się potwierdzić treść nocnego SMS-a. „Skoro pojawiło się to w oświadczeniu Bartka Gila, to prawda” – potwierdził Pressowi Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki.

Komentarze

Powiązane

31.05.23, 20:53
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom i Czwórka świętują Dzień Dziecka
1 czerwca br. dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom oraz Czwórki przygotowali specjalne atrakcje i programy w związku z obchodzonym Dniem Dziecka. 
31.05.23, 15:00
| radio » informacje
Radio Zet organizuje bajkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka
Radio ZET przygotowuje cykl bajkowych spotkań rodzinnych organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Imprezy odbędą się w Łodzi, Chorzowie, Bielsku-Białej i Pacanowie, a każda z lokalizacji będzie miała swojego gospodarza znanego z książek i ekranu.
31.05.23, 07:30
| radio » informacje
Rozumieć Ukrainę. Wspólny podcast Fundacji TOK FM i Fundacji im. Stefana Batorego
31 maja br. swoją premierę będzie miał pierwszy odcinek nowego podcastu - wspólnej produkcji Fundacji TOK FM oraz Fundacji im. Stefana Batorego - "Rozumieć Ukrainę".
30.05.23, 19:57
| radio » informacje
110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego na antenie Dwójki
31 maja br. przypada 110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przypomni postać tego kompozytora, radiowca, współtwórcy Teatrzyku Eterek i Kabaretu Starszych Panów.
30.05.23, 06:30
| radio » informacje
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
29.05.23, 18:23
| radio » informacje
Bajki słuchaczy w Dzień Dziecka w Radiu Nowy Świat
Radio Nowy Świat w Dzień Dziecka zaprezentuje na swojej antenie bajki napisane przez słuchaczy stacji.
29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.