01.07.20, 10:15

Waldemar Malicki, Robert Mazurek i Piotr Metz z audycjami w Dwójce

Logo Dwójki
Fot.: materiały prasowe

29 czerwca br. w Dwójce wystartowała wakacyjna ramówka z licznymi nowościami programowymi. Stacja zaprosiła do grona nowych autorów audycji muzycznych i o tematyce okołomuzycznej Waldemara Malickiego, Piotra Metza i Roberta Mazurka.

W soboty pojawiać się będzie Waldemar Malicki o godz. 10.00 („Upiór w eterze – Waldemar Malicki Show”), a Robert Mazurek o godz. 12.00 („Mazurek słucha”; dziennikarz nie rozstaje się z macierzystą stacją RMF FM, gdzie w dalszym ciągu będzie prowadzić poranne rozmowy z politykami – przyp. red.). Z kolei Piotr Metz poprowadzi „Nocną strefę” we wtorki od 22.00 do 1.00. Dziennikarze będą prezentować nagrania z kręgu swoich fascynacji lub rozmawiać z zaproszonymi gośćmi o ich muzycznych pasjach.

Codziennie o godz. 13.00 pojawi się jeszcze jedna nowa propozycja dla wielbicieli muzyki, którym swoje ulubione nagrania „Z prywatnej kolekcji” ujawniać będą ich właściciele – znani ludzie kultury. Od poniedziałku 29 czerwca po półwieczu polskiej fonografii poprowadzi słuchaczy Stanisław Leszczyński – wybitny muzykolog, wicedyrektor NIFC i szef festiwalu „Chopin i jego Europa”, zapalony kolekcjoner płyt i ich producent.

Występujący w Dwójce już od jesieni muzycy: Adam Sztaba i Krzysztof Herdzin podwoją czas swoich muzycznych spotkań ze słuchaczami do dwóch godzin i prowadzić będą na zmianę „Party-tur” i „Kalambury z partutury” w niedzielne popołudnia od godz. 17.00 do 19.00. Cykl „Domówka z Dwójką” nadal będzie emitowany w każdą sobotę o godz. 19.00.

Powraca też po czasie pandemii publicystyczna audycja „Dwójka na miejscu” z formułą dostosowaną do sytuacji panującej w kraju. Pierwsze wizyty dziennikarzy Dwójki w Sejnach (emisja na antenie 4 lipca), Opolu (11 lipca) i Białowieży (18 lipca) wypełnią efekty reporterskiej pracy, nagrania, także wideo, rozmowy, relacje i mini reportaże, które przybliżą słuchaczom i internautom odwiedzane miejscowości i życie ich mieszkańców. Każda audycja zakończy się koncertem artystów związanych z danym miejscem, którzy wystąpią specjalnie dla Programu 2 Polskiego Radia. Cykl będzie emitwany w każdą sobotę od godziny 15.00 do 17.00.

Dwójka emitować będzie także dobrze znane programy muzyczne: „Trybunał Dwójki”, „Chopin osobisty”, „Duża czarna”, „Niedzielnik muzyczny”, „Jam session”, „Czasem słońce czasem jazz” będą towarzyszyć słuchaczom przez całe lato. „Podobnie witać będziemy w „Poranku”, a podsumowywać wydarzenia kulturalne w audycji „Wybieram Dwójkę” – od poniedziałku do piątku” – mówią dziennikarze stacji.

Cykliczne audycje o nowych tytułach „Podróżnik muzyczny” o godz. 10.00 i „Letnia Promenada” o 19.00 poprowadzą dziennikarze muzyczni Dwójki prezentując wybory nagrań z własnych zbiorów, a także codzienne wieczorne koncerty z udziałem wielkich gwiazd oraz orkiestr polskich i zagranicznych. Z kolei w soboty od godz. 20.00 rozgłośnia emitować będzie spektakle z największych scen świata, w tym z polskich teatrów.

Dwójka nadawać będzie wybrane lektury w trzech cyklach dziennie, o godzinie 11.00, 15.00 i 19.10. Czytane są zarówno najnowsze premierowe książki, jak i archiwalne arcydzieła w interpretacjach wybitnych aktorów. Stacja zaprezentuje również słuchowiska (także premierowe) w każdy weekend – w sobotę o godz. 19.30 oraz w niedzielę o godz. 15.00 i 19.00

Komentarze

Powiązane

18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.