22.07.20, 10:34

Mazurek słucha w Dwójce. Dziennikarz porozmawia o artystach i utworach

Robert Mazurek, fot.: Wojciech Kusinski Polskie Radio

Dwójka rozpoczęła emisję nowego programu autorskiego Roberta Mazurka „Mazurek słucha”. Do swoich audycji dziennikarz będzie zapraszał znakomitych, nie zawsze związanych ze światem muzyki gości, a oni będą opowiadali o artystach i utworach, które są dla nich ważne.

„Założenie mojego autorskiego cyklu jest takie: będzie inteligentny, ciekawy, błyskotliwy gość, czyli ktoś zupełnie inny, niż ja. A w dodatku przyniesie swoją muzykę. Swoją, to znaczy taką, która go – tu padnie mądre słowo: ukształtowała” – mówi Robert Mazurek. „Moich gości będę pytał o życie. Niczym towarzysz Stalin, kiedy chcąc spotkać się z Michaiłem Bułhakowem, na pytanie pisarza, o czym będą rozmawiać, odpowiedział: „O życiu”. Ale mówiąc bardziej serio: ze strony moich gości liczę na spore niespodzianki, nieoczywistości i zaskoczenia muzyczne” – dodaje Mazurek.

Znawca literatury, muzyki, podróżnik, kibic futbolu i miłośnik dobrego wina. Ale przede wszystkim dociekliwy dziennikarz, którego pytań obawiają się przedstawiciele zarówno z prawej, jak i lewej strony polskiej sceny politycznej. W czerwcu Robert Mazurek przyjął zaproszenie Programu 2 Polskiego Radia, z którym zaprzyjaźniony jest od wielu lat, by stworzyć cykl spotkań z ludźmi kultury.

Po rozmowach z: wieloletnią Dyrektor NOSPR Joanną Wnuk-Nazarową, krakowskim bardem i poetą Leszkiem Długoszem oraz pierwszej odsłonie rozmowy z Piotrem Metzem, Mazurek będzie gościł, m.in. takie osoby jak: Marek Bieńczyk, Wojciech Tomczyk, Kazik, Leon Tarasewicz i Andrzej Mietkowski.

Program jest emitowany w soboty o godz. 12.00.

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.05.24, 11:44
| radio » informacje
Twoje fajne miasto. RMF wznawia akcję sprzed kilku lat w nowej formule
W sobotę, 18 maja br. ruszy akcja „Twoje fajne miasto w RMF FM”. Co tydzień ekipa rozgłośni odwiedzać będzie polskie miasta i miasteczka. Pierwszym miejscem na trasie stacji będzie Rawicz.
13.05.24, 10:32
| radio » informacje
Jedynka wprowadza do oferty nowe audycje historyczne
Program 1 Polskiego Radia rozpoczyna emisję audycji „Odrodzona-nieznana” Grzegorza Kalinowskiego (niedziele po godz. 12.00) oraz „Historia bliska” Marka Stremeckiego i Michała Wójcika (poniedziałki po 21.00).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy