22.07.20, 10:34

Mazurek słucha w Dwójce. Dziennikarz porozmawia o artystach i utworach

Robert Mazurek, fot.: Wojciech Kusinski Polskie Radio

Dwójka rozpoczęła emisję nowego programu autorskiego Roberta Mazurka „Mazurek słucha”. Do swoich audycji dziennikarz będzie zapraszał znakomitych, nie zawsze związanych ze światem muzyki gości, a oni będą opowiadali o artystach i utworach, które są dla nich ważne.

„Założenie mojego autorskiego cyklu jest takie: będzie inteligentny, ciekawy, błyskotliwy gość, czyli ktoś zupełnie inny, niż ja. A w dodatku przyniesie swoją muzykę. Swoją, to znaczy taką, która go – tu padnie mądre słowo: ukształtowała” – mówi Robert Mazurek. „Moich gości będę pytał o życie. Niczym towarzysz Stalin, kiedy chcąc spotkać się z Michaiłem Bułhakowem, na pytanie pisarza, o czym będą rozmawiać, odpowiedział: „O życiu”. Ale mówiąc bardziej serio: ze strony moich gości liczę na spore niespodzianki, nieoczywistości i zaskoczenia muzyczne” – dodaje Mazurek.

Znawca literatury, muzyki, podróżnik, kibic futbolu i miłośnik dobrego wina. Ale przede wszystkim dociekliwy dziennikarz, którego pytań obawiają się przedstawiciele zarówno z prawej, jak i lewej strony polskiej sceny politycznej. W czerwcu Robert Mazurek przyjął zaproszenie Programu 2 Polskiego Radia, z którym zaprzyjaźniony jest od wielu lat, by stworzyć cykl spotkań z ludźmi kultury.

Po rozmowach z: wieloletnią Dyrektor NOSPR Joanną Wnuk-Nazarową, krakowskim bardem i poetą Leszkiem Długoszem oraz pierwszej odsłonie rozmowy z Piotrem Metzem, Mazurek będzie gościł, m.in. takie osoby jak: Marek Bieńczyk, Wojciech Tomczyk, Kazik, Leon Tarasewicz i Andrzej Mietkowski.

Program jest emitowany w soboty o godz. 12.00.

Komentarze

Powiązane

18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.