30.07.20, 08:00

Słynny motyw gołębia pokoju do kupienia. Rysunek Pabla Picassa w licytacji internetowej

Rysunek Pabla Picasso
Fot.: materiały prasowe

Dzieło światowej sławy artysty, Pabla Picassa, po raz pierwszy w Polsce kupić można będzie jedynie za pośrednictwem Internetu. Wartość dzieła szacowana jest na 300 tys. zł. To rysunek, na którym twórca przedstawił swój słynny motyw gołębia pokoju. Dzieło pojawi się na aukcji online organizowanej przez DESA Unicum.

Setki prac autorstwa najwybitniejszych twórców wylicytować można na aukcjach online. Podczas pierwszej tego typu aukcji, organizowanej przez DESA Unicum w czerwcu 2019 r., za blisko 1,3 mln zł wylicytowano dzieło „M44” Wojciecha Fangora, czyli słynne op-artowskie koło. To najwyższa kwota, jaką dotychczas uzyskano w internetowej licytacji w Polsce. Od tego czasu DESA Unicum zorganizowała ponad 50 tego typu aukcji. Pojawiały się na nich prace najwybitniejszych twórców takich jak Jan Tarasin czy Mojżesz Kisling.

W sierpniu odbędzie się osiem wyjątkowych licytacji online. Największe emocje wzbudza wspomniane dzieło Pabla Picassa z 1961 r. Rysunek przedstawia wizerunek dwóch ptaków. Pierwszy to gołąb pokoju, jeden z najsłynniejszych motywów w twórczości Picassa. Był on ucieleśnieniem idei pacyfistycznych artysty, który był świadkiem obu wojen światowych oraz hiszpańskiej i koreańskiej wojny domowej. Każdy z tych konfliktów wpłynął z ogromną siłą na rozwój jego twórczości. Drugim ptakiem jest sowa, symbolizująca grecką boginię Atenę, będącą opiekunką mądrości, ale również i wojny. Na sierpniowych aukcjach online pojawią się również prace na papierze takich twórców jak Victor Vasarely czy Wojciech Fangor, których dzieła sprzedają się za milionowe kwoty. Ciekawą propozycją będą prace polskich klasyków ilustracji takich jak Józef Wilkoń i Antoni Uniechowski, ale też aukcja plakatu turystycznego, czy unikatowego warszawskiego rzemiosła.

Zupełnie wyjątkowa ma być licytacja dzieł twórców związanych z gronem Ecole de Paris. Wśród nich znajdą się Henryk Hayden, czy Jakub Zucker, czyli artyści o międzynarodowej renomie. Pojawi się również obraz Meli Muter. Prezentowane dzieło jest niezwykle rzadkim przykładem plenerowej pracy artystki. Powstało ono w oddaleniu od jej stałego miejsca zamieszkania, podczas pobytu w Bretanii. Muter uchwyciła widok z miasteczka Carprentras, w którym wynajmowała pokój.

Komentarze

Powiązane

23.05.23, 13:08
| prasa » informacje | internet » informacje
Tygodnik Angora uruchomił portal Angora24.pl
Tygodnik „Angora” rozszerza swoje portfolio. Wydawnictwo uruchomiło portal Angora24.pl. Układ nowej strony ma nawiązywać do papierowego odpowiednika.
22.05.23, 06:30
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Marzena Tabor przechodzi do Rzeczpospolitej. Zostanie szefową redakcji online
1 czerwca br. Marzena Tabor obejmie stanowisko szefowej redakcji online „Rzeczpospolitej”. Będzie odpowiedzialna za rozbudowę i zarządzanie redakcją internetową rp.pl.
15.05.23, 07:30
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
LifeTube Labels pomoże twórcom dzielić przychody
Sieć partnerska LifeTube będzie oferowała influencerom tworzenie własnych produktów i usług. W tym celu powstał dział LifeTube Labels, na którego czele stanął Adam Romanowski.
13.05.23, 16:48
| internet » informacje
Allegro zadebiutowało w Czechach
Start allegro.cz rozpoczyna nowy etap ekspansji platformy i jej partnerów w regionie. Kupujący z Czech mogą korzystać z allegro.cz - lokalnej odsłony Allegro.
12.05.23, 13:30
| internet » informacje
Ruszyła nowa sekcja tematyczna w serwisie Onet Kobieta
Onet rozszerzył swoją ofertę o nową sekcję Onet Rodzina, poświęconą tematyce rodziny, rodzicielstwa oraz relacji z seniorami, która nie skupia się jedynie na opiece nad wnukami.
11.05.23, 07:30
| internet » informacje
Komputronik nawiązał współpracę z android.com.pl
Firma Komputronik i internetowy serwis informacyjny android.com.pl nawiązały współpracę, która pozwoli na zacieśnienie relacji między dwoma liderami rynku technologicznego – z obszaru handlu i mediów. 
10.05.23, 15:00
| internet » informacje
Spalić piekło. Nowy podcast Marty Grzywacz i Michała Wójcika w Onet Audio
„Spalić piekło” to nowy podcast autorstwa Marty Grzywacz i Michała Wójcika opowiadający o buntach w obozach zagłady w czasie II wojny światowej. Seria obejmuje 10 odcinków i w dniu premiery – 11 maja – będzie w całości dostępna w aplikacji Onet Audio i na Newsweek.pl.
09.05.23, 15:30
| internet » informacje
Sędzia wróg. Miniserial Sport.pl o przemocy w stosunku do sędziów niższych lig piłkarskich
Serwis Sport.pl przygotował miniserial „Sędzia wróg” poruszający temat przemocy fizycznej i werbalnej w stosunku do sędziów niższych lig piłkarskich. Premiera cyklu odbyła się 8 maja br.
09.05.23, 12:10
| internet » ludzie
Alina Makarczuk dyrektorką ds. partnerstw serwisu Ukrayina.pl
Agora stworzyła stanowisko dyrektorki ds. partnerstw serwisu Ukrayina.pl, które objęła Alina Makarczuk.
09.05.23, 10:41
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa WP kupiła platformę marketingową Samito
Wirtualna Polska rozszerza możliwości platformy WP Ads. Spółka kupiła system Samito, dostarczający sklepom internetowym rozwiązania automatyzacji marketingu.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.