05.11.07, 22:18

Rozwój redakcji Dobrego Wnętrza

2 listopada br. w redakcji "Dobrego Wnętrza" rozpoczęły pracę trzy nowe osoby.

2 listopada br. w redakcji "Dobrego Wnętrza" rozpoczęły pracę trzy nowe osoby. Iwona Ławecka-Marczewska objęła nowo utworzone stanowisko zastępcy redaktora naczelnego, Małgorzacie Nowotny powierzono zadania sekretarza redakcji, a Julita Bogacka-Rychlik została nowym fotoedytorem magazynu. Rozwój redakcji jest związany z intensywnym rozwojem pisma.

"Rozbudowujemy zespół, zatrudniamy wybitnych specjalistów, ponieważ chcemy tworzyć najlepszy magazyn wnętrzarski, który już teraz jest na poziomie europejskich publikacji o tej tematyce" - powiedziała Katarzyna Białek, dyrektor strategiczny Wydawnictwa MURATOR.

Iwona Ławecka-Marczewska ma bogate, wieloletnie doświadczenie dziennikarskie, redaktorskie i fotoedytorskie. Tworzyła i nadzorowała liczne projekty redakcyjne dotyczące branży wyposażenia wnętrz. Ostatnio (od maja 2001 roku) była kierownikiem działu "Dom & Projekt" w miesięczniku "Dom & Wnętrze" (Edipresse Polska S.A.), a wcześniej szefem działu kultury "Życia Warszawy". Jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Warszawskim prowadziła ze studentami zajęcia z wiedzy o kulturze.

Małgorzata Nowotny przejęła obowiązki sekretarza redakcji "Dobrego Wnętrza", które do października 2007 roku sprawowała Beata Majchrowska. Redaktor i dziennikarz z bogatym doświadczeniem zawodowym w wielu tytułach i wydawnictwach prasowych. Ostatnio sekretarz redakcji i p.o. redaktora naczelnego miesięcznika "Monitor Unii Europejskiej", sekretarz redakcji w "Gazecie Prawnej", edytor działu Ekonomia & Rynek w "Rzeczpospolitej", redaktor naczelny miesięcznika "Mój Pies".

Julita Bogacka-Rychlik objęła nowo powstałe stanowisko fotoedytora (dotychczas redakcje "Dobrego Wnętrza" i "M jak mieszkanie" miały wspólnego fotoedytora). Julita Bogacka-Rychlik jest doświadczonym fachowcem z tej dziedziny, zadania fotoedytorskie przez blisko 10 lat wykonywała w redakcji "Moje Gotowanie" (G+J Polska). Absolwentka Wydziału Konserwacji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie.

Według danych Expert Monitora za 8 miesięcy 2007 r. sprzedaż reklam "Dobrego Wnętrza" wzrosła o 57% (z 3 985 028 zł do 6 266 266 zł). Pod względem sprzedaży egzemplarzowej pismo zanotowało największy wzrost (o 32%) w segmencie magazynów wnętrzarskich - z 18 055 egz. do 23 834 egz. (źródło ZKDP, rozpowszechnianie płatne razem I-VI 2007). Obecny nakład pisma to ponad 37 tysięcy egzempolarzy w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy.

Komentarze

Powiązane

29.09.23, 09:00
| prasa » ludzie
Michał Wodziński redaktorem naczelnym dziennika Fakt
1 listopada 2023 r. Michał Wodziński obejmie stanowisko redaktora naczelnego gazety codziennej "Fakt" i będzie odpowiedzialny za pracę redakcji oraz strategię rozwoju dziennika oraz serwisu Fakt.pl.
29.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 29 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 29 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
28.09.23, 11:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Dziennikarz dla planety. Konkurs o Nagrodę Radia Zet z nową kategorią
Konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego po raz kolejny rozszerza swoją formułę. W tym roku nagrodzi również dziennikarzy za ich działalność w zakresie odpowiedzialności klimatycznej.
28.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
27.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
24.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
22.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.