21.09.20, 11:12

Hity serialowe TVN Grupa Discovery w ofercie Walter Presents

Seriale TVN
Fot.: materiały prasowe

Walter Presents (portal streamingowy) podpisał trzyletnią umowę z TVN Grupa Discovery, w wyniku której topowe seriale nadawcy trafią na anglojęzyczne rynki. W 2021 r. widzowie w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii oraz Nowej Zelandii będą mogli zobaczyć „Chyłkę-Zaginięcie”, Chyłkę-Kasację”, „Odwróconych. Ojców i Córki” oraz „Szadź”.

Od 2021 r. platforma VOD Walter Presents udostępni trzy produkcje z oferty TVN Grupa Discovery. 28 godz. nowego polskiego kontentu trafi do widzów z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii oraz Nowej Zelandii. Do międzynarodowej biblioteki serwisu dołączą dwa sezony serialu Player Original, „Chyłka-Zaginięcie”oraz „Chyłka – Kasacja”, oba oparte na bestsellerowych opowieściach Remigiusza Mroza. Kolejny tytuł to „Odwróceni. Ojcowie i córki” (The Sins of the Fathers), serial obyczajowo-kryminalny o byłym gangsterze i emerytowanym policjancie. Trzecia produkcja objęta umową to kolejny format Player Original. „Szadź” jest historią seryjnego mordercy oraz podążającej jego tropem komisarz policji.

Walter Presents wystartował w styczniu 2016 r. w Wielkiej Brytanii jako usługa wideo na żądanie, założona przez Jasona Thorp, Waltera Iuzzolino i Jo McGrath. Serwis dedykowany międzynarodowym produkcjom fabularnym, został nazwany na cześć jego kuratora Waltera Iuzzolino, zagorzałego fana kina i telewizji. W marcu 2017 r. firma Walter Presents rozpoczęła działalność jako platforma SVOD w USA. W listopadzie 2017 r. Walter Presents wystartował w Australii za pośrednictwem usługi płatnej telewizji Foxtel, a we Włoszech we wrześniu 2018 r. na kanałach Discovery’s Nove, Giallo i Dplay – był to pierwszy w historii firmy start w Europie kontynentalnej. W październiku 2018 r. Walter Presents nawiązał współpracę z PBS Distribution w USA, aby udostępnić w PBS Masterpiece na kanale Amazon Prime Video wysokiej jakości obcojęzyczny dramat. Ponadto tytuły z najwyższej półki wybrane przez PBS są również nadawane w stacjach PBS i streamowane w PBS Passport, platformie cyfrowej dostępnej dla klientów firmy za pośrednictwem lokalnych stacji. W lutym 2019 r. Walter Presents zwiększył swoją dystrybucję w USA, będąc dostępny na Comcast Xfinity X1, a następnie na Roku Channel. W 2019 r. Walter Presents połączył siły z Medialaan, aby dostarczać swoje usługi flamandzkiej publiczności na ich nowo uruchomionym kanale cyfrowym VTM GO, a także połączył siły z S4C, aby udostępnić swoje dramaty w języku walijskim. W tym roku usługa rozpoczęła współpracę z TVNZ, oferując ponad 250 godzin treści na ich platformie VOD, a także uruchomiła Walter Presents w Rosji na platformie Start.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
06.06.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja WP wybiera ContentHouse do komunikacji w mediach społecznościowych
Telewizja WP rozpoczyna współpracę z agencją ContentHouse. Działania obejmą bieżącą komunikację na profilach społecznościowych Telewizja WP oraz Kabaret TV.
06.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na antenach TVP
7 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie, gdzie niemal 100 reprezentantów Polski będzie ze sobą rywalizować. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.