16.10.20, 09:53

Zepsuty ekran w MacBooku - jak przebiega wymiana lub naprawa?

Fot.: materiały prasowe

Zniszczony ekran to jedna z najczęstszych usterek, z jakimi laptopy trafiają do naprawy w serwisach. Jak przebiega procedura wymiany lub naprawy w MacBooku? Czy to kosztowny proces? Kiedy warto się na niego zdecydować? Podpowiadamy.

Zniszczenie ekranu to usterka, która zdarza się równie często, co zalanie sprzętu elektronicznego. Wielu osobom wydaje się to końcem świata. Warto jednak pamiętać, że taki laptop można – i warto ratować. Zwłaszcza jeśli to MacBook – sprzęt znany z wydajności i wysokiego standardu wykonania. Jak dochodzi do zepsucia ekranu w laptopie? Przyczyn może być wiele – upadek z wysokości, zalanie czy zgniecenie. Matryce w sprzęcie elektronicznym są dość wrażliwe – wystarczy zbyt duży nacisk w ciasno zapakowanym plecaku, by ją naruszyć. Często zdarza się również, że pojawiają się problemy z wyświetlaniem obrazu spowodowane awarią podzespołu, na przykład karty graficznej.

Naprawa lub wymiana komponentu zamiast kupna nowego sprzętu – czy warto?

Pamiętaj jednak, że jej pęknięcie czy inne usterki to nie koniec świata – jeśli nie ma możliwości naprawy, taki ekran zazwyczaj można wymienić. Zanim zaczniesz przeglądać nowe sprzęty dostępne w sklepach, warto rozważyć wizytę w serwisie, który zdiagnozuje przyczynę problemu z ekranem i zaproponuje rozwiązania.

Naprawa może przebiegać w różny sposób w zależności od rodzaju awarii. Jeśli uległ jej podzespół, zaburzając funkcje wyświetlacza, czasem wystarcza ingerencja informatyka bądź wymiana określonego elementu. W przypadkach mechanicznego zniszczenia ekranu – na przykład pęknięcia matrycy - zazwyczaj konieczna jest wymiana całego ekranu LCD.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najczęstszych usterkach, wejdź na: http://macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-lub-naprawa-ekranu.

Czy warto inwestować w naprawę ekranu laptopa?

Oczywiście że tak – zwłaszcza jeśli Twój sprzęt należy do urządzeń lepszej kategorii. Wymiana ekranu to zazwyczaj koszt rzędu kilkuset złotych, natomiast zakup nowego laptopa to inwestycja rzędu kilku tysięcy. Rachunek jest prosty.

Szukasz godnego zaufania serwisanta? Sprawdź https://www.macforce.pl/.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.