21.12.20, 07:00

Więcej Magdaleny Ogórek i Tomasza Grzywaczewskiego w Polskim Radiu Koszalin

Logo Polskiego Radia Koszalin
Fot.: materiały prasowe

W Polskim Radiu Koszalin w 2021 roku pojawią się nowe audycje Magdaleny Ogórek i Tomasza Grzywaczewskiego w popołudniowym paśmie „Studia Bałtyk”. Komentarze i rozmowy z gośćmi w „Expressie Warszawa-Koszalin” nadal będą prowadzić Michał Rachoń i Michał Karnowski.

Magdalena Ogórek, która właśnie kończy współpracę z Radiem Szczecin, od roku prowadzi na antenie Polskiego Radia Koszalin piątkowe wydanie „Expressu Warszawa-Koszalin”. Od stycznia 2021 r. będzie także gospodarzem środowego wydania tej audycji. „Tam miejsce trudnych politycznych sporów i dyskusji zajmie kultura. W środowe popołudnie planujemy między innymi rozmowy z twórcami, aktorami i dziennikarzami. Bardzo się cieszę, że Magdalena Ogórek poprowadzi na naszej antenie dodatkowe wydanie Expressu Warszawa-Koszalin, ponieważ zależy nam na utrzymaniu wysokiej słuchalności popołudniowego Studia Bałtyk” – mówi Piotr Ostrowski, Prezes Zarządu Polskiego Radia Koszalin.

We wtorki wydarzenia z kraju i ze świata będzie komentował Tomasz Grzywaczewski - reporter, pisarz i analityk specjalizujący się w sprawach Europy Środkowej i Wschodniej. Autor książek „Wymazana granica - Śladami II Rzeczpospolitej" oraz „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych" nagrodzonej nagrodą Magellana dla najlepszej książki reportażowej 2018 r. oraz Kryształową Kartą Polskiego Reportażu w kategorii Nagroda Publiczności dla najlepszej książki. Otrzymał stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2019 w kategorii „Literatura”.

Bez zmian pozostaną poniedziałkowe, czwartkowe i piątkowe wydania „Expressu”, który tak jak do tej pory będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30.

W poniedziałki rozmowy z gośćmi nadal poprowadzi Michał Rachoń - dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, który pracuje w Telewizji Polskiej. W TVP Info jest gospodarzem takich programów jak: „Woronicza 17”, „Minęła dwudziesta”, „Gość Poranka” oraz „Jedziemy”. Współpracuje także z Polskim Radiem.

Z kolei w czwartki w „Expressie Warszawa - Koszalin” Michał Karnowski kontynuuje felietony. Pochodzący z Koszalina dziennikarz, publicysta i komentator polityczny pracował, m.in. w „Newsweek Polska”, „Dzienniku”, „Polska The Times” i „Uważam Rze”. Jest członkiem zarządu Fratrii, wydającej, m.in. „Sieci” i wPolityce.pl. W TVP Info prowadzi „Salon dziennikarski”.

Piątek należy, tak jak do tej pory, do Magdaleny Ogórek. Dziennikarka, historyk i doktor nauk humanistycznych, pracuje m.in. w TVP Info, gdzie współprowadzi „W tyle wizji” i „O co chodzi?”. W radiowej Jedynce rozmawia z gośćmi w audycji „W samo południe”.

Komentarze

Powiązane

18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.