11.01.21, 09:00

Turniej Czterech Skoczni z rekordową widownią w Eurosporcie 1

Turniej Czterech Skoczni z rekordową widownią w Eurosporcie 1
Fot.: materiały prasowe

Podczas kwalifikacji w Garmisch-Partenkirchen oraz Innsbrucku Eurosport 1 był najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce, a w trakcie każdego z konkursów Turnieju Czterech Skoczni drugą najczęściej wybieraną anteną. Kwalifikacje i konkursy 69. Turnieju Czterech Skoczni pokazywane w Eurosporcie 1 śledziło średnio ponad 1,22 mln widzów (dane: Nielsen Audience Measurement LIVE +TSV+2). Jest to rekordowa oglądalność w historii transmisji najbardziej prestiżowego cyklu w Pucharze Świata w skokach narciarskich na antenach Eurosportu.

Od 28 grudnia 2020 r. do 6 stycznia 2021 r. Eurosport 1 pokazywał kwalifikacje i konkursy 69. Turnieju Czterech Skoczni. Rywalizacja na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen przyciągnęła do Eurosport 1 rekordową publicznoś. Każdą relację śledziło średnio ponad 1,22 mln widzów w grupie A4+ i blisko 300 tys. osób w grupie A16-49 (dane: NAM). Są to najlepsze wyniki w historii transmisji Turnieju Czterech Skoczni w Eurosporcie, lepsze o odpowiednio 11 i 7 proc. od dotychczasowych rekordów. 

Podczas kwalifikacji w Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku pokazywanych na żywo wyłącznie w Eurosporcie 1 stacja była najchętniej oglądanym kanałem telewizyjnym w Polsce. Z kolei w trakcie każdego z czterech konkursów Eurosport 1 był drugim kanałem z najwyższą oglądalnością w kraju. Środowy konkurs w Bischofshofen, podczas którego Kamil Stoch zapewnił sobie trzeci triumf w Turnieju Czterech Skoczni w karierze śledziło średnio aż 1,76 mln widzów, co jest drugim najlepszym wynikiem pojedynczej transmisji w historii Eurosportu. Była to także trzecia najlepsza w historii relacja z w grupie A16-49 (547 tys. widzów).

Eurosport 1 pokazał na żywo każdy skok zakończonego w środę, 6 stycznia br. Turnieju Czterech Skoczni. Kwalifikacje i konkursy komentował znakomity duet Marek Rudziński – Igor Błachut. Na miejscu wydarzenia relacjonował Kacper Merk, który przeprowadzał wywiady z bohaterami Turnieju. Jego stałym gościem był Dominik Formela z portalu skijumping.pl. W towarzyszących transmisjom ze skoczni studiach, które prowadzili Michał Korościel, Paweł Kuwik i Jakub Pieczatowski, widzowie mogli zobaczyć między innymi Jakuba Kota i Krzysztofa Bieguna, a także Martina Schmitta i Wernera Schustera. Dzięki „teleportacji” w studio gościli również komentatorzy – Marek Rudziński i Igor Błachut. Trwające w sumie 10 godzin relacje ze studia przyciągnęły średnio 414 tys. widzów.

Od początku sezonu skoki narciarskie w Eurosporcie cieszą się rekordową oglądalnością. Transmisje kwalifikacji i konkursów zawodów w Wiśle, Ruce, Niżnym Tagile, Planicy i Engelbergu gromadziły średnio 654 tys. widzów. W 2020 r. Eurosport 1 był najchętniej oglądanym płatnym kanałem sportowym w Polsce zarówno w ogóle widowni, jak i w grupie wiekowej 16-49. Hitami stacji były, m.in. transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz relacje z wielkoszlemowego Roland-Garros.

Komentarze

Powiązane

13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
11.06.24, 13:40
| telewizja / VOD » badania rynku
3,6 mln widzów meczu towarzyskiego z Turcją
W poniedziałek, 10 czerwca br. reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów.
11.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanał TVC zyskał nową oprawę i odświeżone logo
10 czerwca br., Kanał TVC (MWE Networks) pojawił się w odświeżonej oprawie graficznej. To kolejny etap zmian w portfolio grupy MWE Networks, mający na celu zmianę identyfikacji wizualnej zbliżonej do estetyki TVC Super i Antena HD.
10.06.24, 10:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Anna Kalczyńska w ekipie Iberionu. Poprowadzi autorski format geopolityczny
Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska, która poprowadzi autorski format geopolityczny. Dziennikarka w ostatnich latach związana była ze stacją TVN.
07.06.24, 08:46
| telewizja / VOD » informacje
Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat
9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano także specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50”.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.