23.02.21, 10:01

Random pierwszym polskim serialem łączącym słuchowisko i film

Random - nowy serial Nataszy Parzymies
Fot: materiały prasowe

Doceniona przez krytyków, 21-letnia reżyserka Natasza Parzymies powraca z nowatorskim projektem „Random”, który jest połączeniem coraz bardziej popularnej formy słuchowiska z filmem. Historia przedstawiona w audio w serwisie Storytel, kończy się finałowym odcinkiem wideo na kanale YouTube autorki.

Podobnie jak „Kontrola”, projekt „Random” podąża tą samą drogą komunikacji i eksponuje tematy ważne dla pokolenia Z i milenialsów. To opowieść o uczuciu rodzącym się pomiędzy dwojgiem użytkowników fikcyjnej, głosowej aplikacji Random. Rozmówcy dobierani są w niej losowo, na podstawie wybranej kategorii. Bohaterowie nie widząc siebie nawzajem, rozmawiając o codziennych problemach, pasjach i pragnieniach, zbliżają się do siebie. Dodatkowo, akcja opowieści toczy się w czasach pandemii koronawirusa. Powyższe tematy stanowią tło dla scenariusza autorstwa Nataszy Parzymies i Alicji Sokół.

„Random” to unikatowe połączenie pięcioodcinkowego słuchowiska dostępnego w serwisie Storytel, z finałową odsłoną w postaci szóstego odcinka filmowego. YouTube jest jedną z najczęściej wybieranych przez nich platform, będących źródłem wiedzy i rozrywki. Dlatego też  stanowi  narzędzie do zwrócenia ich uwagi na formę słuchowiska oraz przedstawienia im oferty pobudzającej wyobraźnię i otwierającej ich na nowe kategorie doznań.

“To niesamowite doświadczenie dla nas obserwować jak zdolni, młodzi i ambitni ludzie dostają przestrzeń do kreowania dialogu, który jest tak ważny w obecnych czasach, i robią to z wielką pasją i zaangażowaniem. To sytuacja bez fałszu i zakłamania, pokazująca co czują i jak widzą trudną, dzisiejszą rzeczywistość. Jest też poszukiwaniem miłości, która w czasach pandemii nie ma wcale łatwo, ale jednak dopada młodych ludzi w onlinie” - powiedział Jakub Barzak, Dyrektor Marketingu Storytel.

Role głównych bohaterów zostały powierzone najpopularniejszym obecnie aktorom młodego pokolenia: Julii Wieniawie – młodej aktorce, znanej między innymi z “Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” czy głównej roli w horrorze „W lesie dziś nie zaśnie nikt”oraz Maciejowi Musiałowskiemu, który po świetnych recenzjach filmu „Sala samobójców. Hejter”, powraca do tematyki mediów społecznościowych. Głosu aplikacji randkowej użyczyła Agnieszka Woźniak-Starak.

Dwa dodatkowe filmy krótkometrażowe, opublikowane na kanale YouTube Nataszy Parzymies w dniu premiery, mają na celu wprowadzenie odbiorcy w świat fikcyjnej aplikacji „Random”, z której korzystają główni bohaterowie historii. W odcinkach specjalnych zobaczymy Magdalenę Boczarską, Katarzynę Nosowską, znanego z roli w „Bożym Ciele” Jana Hrynkiewicza oraz Sylwię Golę.  Następnie widz przekierowywany jest do głównego produktu Storytel – pięcioodcinkowego słuchowiska. Na finałową odsłonę odbiorca powraca do formy filmowej umieszczonej na kanale autorki.

„Random” będzie miał również swoją muzyczną odsłonę. Piosenka autorstwa Macieja Musiałowskiego, którą aktor w słuchowisku sam wykonuje, zostanie wydana jako singiel. Utwór w zupełnie innej aranżacji niż w słuchowisku, razem z aktorem wykona Julia Wieniawa. Teledysk do numeru promującego „Random” będzie można zobaczyć już na początku marca.

Komentarze

Powiązane

10.05.23, 20:26
| kultura » informacje
Ryś. Król puszczy. Portret dzikiej przyrody trafi do kin
9 maja br., w warszawskim kinie ELEKTRONIK odbył się premierowy pokaz filmu o tytule "Ryś. Król puszczy" w reżyserii Laurenta Geslina. 
03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
30.04.23, 17:00
| kultura » informacje
Męskie Granie 2023 prezentuje tegoroczny line-up
W tym roku odbędzie się już 14. edycja Męskiego Grania. Na dwóch scenach wydarzenia sponsorowanego przez markę Żywiec wystąpi prawie 80 polskich artystów reprezentujących odmienne konwencje, style i pokolenia.
29.04.23, 16:23
| kultura » informacje
Do line-upu RE:Rzeszów Festival dołączają: Rubens i Julia Wieniawa
10 koncertów polskich gwiazd, piknik kulinarny i strefa dla dzieci to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników drugiej edycji RE: Rzeszów Festival. Do ogłoszonych już nazwisk takich jak Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love, dołączają właśnie Rubens i Julia Wieniawa. W tym roku festiwal odbędzie się 28 i 29 lipca BR. na Bulwarach nad Wisłokiem.
22.04.23, 21:00
| kultura » informacje
Ladies' Jazz Festival 2023 odkrywa karty
13 koncertów w osiem dni - tak zapowiada się XIX Ladies’ Jazz Festival, który odbędzie się od 16 do 24 lipca 2023 r. w Gdyni i Wejherowie.
13.04.23, 18:41
| radio » informacje | kultura » muzyka
Premiera zremasterowanych utworów Andrzeja Zauchy w Radiu Nowy Świat
W piątek, 14 kwietnia br., w audycji „Poranna Manna” Wojciech Mann zaprezentuje mniej znane i na nowo zremasterowane utwory Andrzeja Zauchy. Radio Nowy Świat jako pierwsze wyemituje piosenki, czyli muzyczne przygody Andrzeja Zauchy z lat 80, zebrane na jednej płycie „Dwa kroki w chmurach”, której sprzedaż ruszy 22 kwietnia br.
12.04.23, 21:15
| kultura » muzyka
Ruszyła sprzedaż biletów na Męskie Granie 2023
Trasa festiwalowa Męskie Granie powraca. W ramach 14. edycji, projekt sponsorowany przez markę Żywiec, zawita do Szczecina, Poznania, Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Żywca. Przedsprzedaż biletów dla posiadaczy Allegro Smart! rusza 12 kwietnia, a pozostałej puli – 13 kwietnia br.
12.04.23, 15:00
| kultura » książki
Finałowa piątka w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego
Jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego nominowało do finału książki czterech autorek i jednego autora. Nagroda zostanie przyznana po raz 14.
08.04.23, 09:00
| kultura » muzyka
Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła dołączają do lineupu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival odkrywają kolejnych artystów i artystki, którzy znajdą się w programie jednego z najpiękniejszych festiwali w Polsce - Olsztyn Green Festival odbywający się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Na scenie obok: Dawida Podsiadło, Rubensa, Zalewskiego, Nosowskiej, czy Brodki, wystąpią: Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła. 
03.04.23, 07:30
| kultura » książki
10 książek nominowanych do Nagrody im. Kapuścińskiego za najlepszy reportaż 2022 r.
Zbliża się finał 14. edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, przyznawanej najlepszym książkom reporterskim minionego roku, które podejmują ważne problemy współczesności. Jury Nagrody wybrało 10 książek, spośród których wyłoniona zostanie finałowa piątka, a w maju br. ‒ laureat lub laureatka Nagrody. 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.