17.03.21, 16:00

Scholz & Friends Warszawa zmienia nazwę na Freundschaft, a Grupa S/F na Grupę Freundschaft

Logo Freundschaft
Fot.: materiały prasowe

Grupa S/F przeprowadza rebranding swojej marki głównej oraz agencji wchodzących w jej skład. Nowej nazwie towarzyszy zmiana na poziomie struktury oraz identyfikacji marek grupy.

Zeszłotygodniowa transakcja wykupu pozostałych 25 proc. udziałów w Scholz & Friends Warszawa od partnerów z Scholz & Friends GmbH pozwoliła nam ostatecznie na uproszczenie nie tylko struktury kapitałowej naszych spółek, ale również organizacyjnej” – mówi Anna Koszur (Arkuszewska), CEO Grupy Freundschaft. „Nowe podejście do marek Grupy pokazuje, na co stawiamy tworząc komunikację: kompleksowość usług, integracja, wyróżnialność i nowoczesność. Freundschaft to symbol naszej integracji i jednocześnie podkreślenie kontynuacji. Agencja Scholz & Friends Warszawa od 1995 r. tworzy wyróżnialną komunikację. Dziś ci ludzie, którzy kreowali wszystkie marki w grupie, zaczynają pracować pod wspólnym sztandarem. Zbliżamy do siebie nasze zasoby i kompetencje, bo wierzymy, że model agencji bardzo się zmienia. Że potrzebne są różne kompetencje, ale zintegrowane projekty” – dodaje Koszur.

Dotychczasowe marki zastąpione będą przez: Freundschaft (platformy komunikacyjne, experiential marketing), Freundschaft The Digitals (content online) oraz Freundschaft Commerce (performance, e-commerce, media). Wszystkie należeć będą do Grupy Freundschaft.

Nowa identyfikacja Freundschaft to odejście od poprzednich barw na rzecz wyrazistej, neonowej kolorystyki z dominacją fioletu zieleni oraz symbolem dłoni, która pokazuje znak “F” w języku migowym.

W obecnych czasach komunikacja agencji reklamowych stała się bardzo letnia, by nie powiedzieć nudna, byle tylko nie być posądzonym o cień kontrowersji. My zdecydowaliśmy się być wyraziści. Poczynając od nazwy z języka niemieckiego poprzez żywe, energetyczne kolory i charakterystyczny font. W naszej pracy nie boimy się odważnych decyzji, stawiamy na wyróżnialne koncepty. Nie mogliśmy więc podejść inaczej do naszej własnej identyfikacji” - mówi Marcin Mroczek, Creative Director Freundschaft.

Nowa nazwa i identyfikacja powstały we współpracy z agencją brand design Mamastudio.

Komentarze

Powiązane

22.09.23, 13:58
| reklama & PR » informacje
Loteria „Królewski LUZ BLUZ” od firmy Wawel
18 września br. wystartowała loteria słodyczy sprzedawanych na wagę marki Wawel, pod hasłem „Królewski LUZ BLUZ”. Aby wziąć w niej udział, wystarczy kupić minimum 200 g dowolnych słodkości z Wawelu na wagę. Co godzinę do wygrania designerska bluza, a raz w tygodniu zestaw słodyczy. Loteria potrwa do 29 października br.
22.09.23, 12:31
| reklama & PR » informacje
Internetowe nie wystarczy. Orange dla Firm promuje swoja ofertę
Wystartowała kampania „Internetowe nie wystarczy” przygotowana przez agencję Havas Warsaw, która ma promować nową ofertę dla firm.
22.09.23, 11:31
| reklama & PR » informacje
Nie przeocz krótkowzroczności. Lens Poland rusza z nową edycją akcją edukacyjnej
Działania prowadzone są w tym roku pod hasłem „Nie przeocz krótkowzroczności” i skupiają się na uświadomieniu zagrożeń związanych z postępującą i niekorygowaną krótkowzrocznością u dzieci oraz potrzebie regularnych badań wzroku. Potrwają do grudnia br.
22.09.23, 10:13
| reklama & PR » informacje
ORLEN zakończył rebranding na słowackim rynku
W tym roku ORLEN prawie dwukrotnie powiększył sieć swoich stacji na Słowacji. Wszystkie 90 stacji działa już pod marką ORLEN. Po zakończeniu rebrandingu, ORLEN koncentruje się m.in. na poszerzeniu oferty pozapaliwowej. 
22.09.23, 08:58
| reklama & PR » informacje
Wolę Wolt. Wolt proponuje rozwiązania na codzienne dylematy
Wolt, platforma specjalizująca się w usługach food-delivery i quick-commerce, rusza ze swoją pierwszą kampanią 360 pod tytułem „Wolę Wolt”. Działania prowadzone w kanałach offline i online mają pokazywać, że sposób na radzenie sobie z codziennymi dylematami jest prosty i wygodny, właśnie dzięki aplikacji Wolt.
22.09.23, 06:30
| reklama & PR » informacje
Value Media po raz ósmy z kampanią promującą Wielką Loterię Almette
Z początkiem września br. wystartowała Wielka Loteria Almette “ekoDom Almette”. Za strategię, planowanie i zakup mediów odpowiada agencja Value Media, a w obszarze programmatic, Paid Social oraz SEM działania realizowane są w modelu house of communication we współpracy z agencją e-commerce & MarTech connected SalesTube (Group One).
21.09.23, 19:49
| reklama & PR » informacje
Oreo partnerem podcastu Co powie tata?
Stereotypy dotyczące ojcostwa mogą być bardzo ograniczające i nie oddawać różnorodnych, ewoluujących ról, jakie ojcowie odgrywają w życiu swoich dzieci. Dzięki Oreo to przekonanie ma odejść w zapomnienie. Marka od lat prowadzi szereg aktywacji z okazji Dnia Ojca, a w tym roku została partnerem zainicjowanego przez Onet cyklu podcastów „Co powie Tata?”.
21.09.23, 16:30
| reklama & PR » informacje
We Celebrate You. Jubileuszowa kampania Early Stage
We wrześniu br. wystartowała kampania „We Celebrate You” z okazji jubileuszu 30-lecia szkoły języka angielskiego Early Stage.
21.09.23, 10:45
| reklama & PR » informacje
Avon sponsorem tytularnym koncertów sanah Uczta nad Ucztami
Artystka młodego pokolenia i marka beauty ruszyły wspólnie w stadionową trasę koncertową, celebrując Ucztę nad Ucztami powered by Avon. Występom sanah towarzyszą atrakcje dostarczone przez Avon w dedykowanych strefach POP−UP i Chill Out.
21.09.23, 09:44
| reklama & PR » ludzie
Milena Wieleńska w zespole Veovee
Zespół agencji Veovee zasiliła Milena Wieleńska, która objęła stanowisko Account Managera.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.