07.06.21, 11:00

NENT Group kupuje prawa do zawodów sportów motorowych

W Series, fot.: materiały prasowe

Viaplay nabyła pakiet praw do transmisji sportów motorowych, w tym wyścigów kobiet W Series, które przez najbliższe dwa sezony będą transmitowane w dziewięciu krajach europejskich.

Firma Nordic Entertainment Group (NENT Group) nabyła prawa do transmisji wielu światowej klasy wydarzeń, obejmujących zawody sportów motorowych. Transmisje wyścigów będą dostępne w dziewięciu krajach europejskich, za pośrednictwem należącej do NENT Group, platformy streamingowej Viaplay. Wieloletnie porozumienia obejmują takie wydarzenia jak W Series (wyścigi, w których uczestniczą wyłącznie kobiety), a także Ferrari Challenge, DTM oraz 24-godzinny wyścig odbywający się na torze Nürburgring..

Viaplay posiada wyłączne prawa do transmisji wyścigów W Series w krajach nordyckich oraz bałtyckich, a także w Polsce, w sezonach 2021 oraz 2022. Fani sportów motorowych z krajów nordyckich, bałtyckich oraz z Polski, do 2023 roku, za pośrednictwem platformy Viaplay, będą mogli śledzić coroczny 24-godzinny wyścig odbywający się na torze Nürburgring, a także mistrzostwa Ferrari Challenge, w których obecnie bierze udział ośmiu kierowców z regionu państw nordyckich oraz z Polski. Oprócz tego, NENT Group do 2023 roku, będzie również transmitować w krajach nordyckich i bałtyckich, mistrzostwa DTM, które w tym roku rozpoczną się 18 czerwca na torze Monza.

Dodatkowo, NENT Group nawiązało długoterminową współpracę z Formułą 1, która w ostatnim czasie została rozszerzona na Holandię oraz Polskę, obejmując obecnie 10 krajów. NENT Group posiada również prawa do transmisji wyścigów IndyCar, Formuły 2, NASCAR, MotoGP, Porsche Supercup, Race of Champions oraz Formula Renault Eurocup.

Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu tego roku, natomiast w Stanach Zjednoczonych pojawi się pod koniec 2021 r.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 17:45
| telewizja / VOD » seriale
Breslau. Pierwsza polska produkcja Disney+
Disney+ rozpoczął zdjęcia do serialu „Breslau” (tytuł roboczy), swojej pierwszej polskiej produkcji oryginalnej.
21.05.24, 14:02
| telewizja / VOD » badania rynku
Rekordowa wyniki kanałów BBC Studios w Polsce. BBC First z najwyższymi udziałami w historii
W kwietniu br. portfolio kanałów osiągnęło 0,84 proc. proc., czyli najwyższy miesięczny udział w rynku od uruchomienia pięciokanałowego portfolio w 2015 r.
21.05.24, 08:45
| telewizja / VOD » informacje
TVN Pora na show. 17 kanał FAST w ofercie TVN Warner Bros. Discovery
Koncern TVN Warner Bros. Discovery uruchomił kolejny kanał typu FAST - TVN Pora na show.
20.05.24, 13:42
| telewizja / VOD » seriale
Prosta sprawa. Mateusz Damięcki i Piotr Adamczyk w nowym serialu CANAL+
W serwisie CANAL+ online pojawił się pierwszy odcinek nowej polskiej produkcji „Prosta sprawa”. Najnowsza produkcja oryginalna CANAL+ to kino akcji twórców „Furiozy” oparte na bestsellerze Wojciecha Chmielarza.
20.05.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 10 mln zł. To suma roszczeń spraw przeciwko TVP za materiały wyemitowane w latach 2016-2023
Niemal 10 mln zł – to suma roszczeń spraw przeciwko Telewizji Polskiej za materiały wyemitowane w latach 2016-2023 z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych.
18.05.24, 14:51
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Szansa dla młodych ludzi na karierę w branży filmowej
Na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali zapraszają Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix.
17.05.24, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska wybrała dziennikarzy w ramach akcji: Włącz się! Zmieniajmy się razem
Niemal 2 000 osób marzących o pracy w telewizji odpowiedziało na zaproszenie TVP i wzięło udział w projekcie rekrutacyjnym „Włącz się! Zmieniajmy się razem”. Komisja wyłoniła pięciu najlepszych kandydatów w kategoriach: Informacja/Publicystyka, Sport, Rozrywka, Kultura i Pogoda.
16.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Aktualności TVP3 Katowice z dużym skokiem oglądalności. Rośnie widownia serwisów w Szczecinie, Krakowie i Bydgoszczy
Znaczące wzrosty oglądalności w kwietniu br. odnotowały, według danych Nielsen Media, programy informacyjne emitowane na antenach regionalnych TVP. „Aktualności” emitowane w TVP3 Katowice osiągnęły w kwietniu wzrost widowni - w porównaniu z minionym rokiem – aż o 70 proc. 
16.05.24, 13:06
| telewizja / VOD » informacje
Kanały TinyTeen, LingoToons i LangLab dołączyły do oferty Pasjatv
Do oferty firmy dystrybucyjnej Pasjatv trafiły trzy nowe kanały edukacyjne. Nadawcą trzech nowych kanałów TinyTeen, LingoToons i LangLab jest English Club TV Group, który od ponad 15 lat w swoim portfolio posiada kanał English Club TV.
16.05.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Nowy skład Komisji Etyki TVP
Władze Telewizji Polskiej SA w likwidacji powołały siedmioro nowych członków Komisji Etyki TVP XIV kadencji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy