21.10.21, 08:00

GONET.TV walczy o możliwość przekazu pełnej oferty stacji TVP3

Logo GONET.TV
Fot.: materiały prasowe

Operator platformy GONET.TV zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z zapytaniem o możliwość emisji wszystkich kanałów regionalnych TVP3.

Jak podkreśla GONET.TV, sytuacja dotycząca telewizji internetowych, które działają na zasadzie OTT (internetowa telewizja bez stałego połączenia), w dalszym ciągu nie jest w pełni transparentna i zrozumiała na polskim rynku. „Nie są jasne ani prawa, jakie przysługują dostawcom takiej usługi, ani obowiązki, które dana usługa musi spełnić” – zwraca uwagę GONET.TV.

GONET.TV jako dostawca OTT w Europie Środkowej, rozpoczyna walkę o pełne prawa swoich użytkowników. Czeski dostawca chce nie tylko oferować lepszą alternatywę dla IPTV (telewizji internetowej z dekoderem) i TV satelitarnej, lecz także wywalczyć równe prawa dla firm oferujących OTT w Polsce, jakie przysługują właśnie dostawcom wspomnianych telewizji. Jednym z punktów zapalnych jest ostatnie wyłącznie z oferty wszystkich regionalnych kanałów TVP 3 w ramach usługi GONET.TV.

Niejasne prawa i obowiązki serwisów OTT

Jak podkreśla GONET.TV, zgodnie z prawem, wszyscy dostawcy TV w Polsce są zobowiązani do emitowania kanałów TVP1, TVP2 oraz jednego z regionalnych kanałów TVP3. „W przypadku lokalnego dostawcy telewizji światłowodowej, takie rozporządzenie jest jak najbardziej sensowne. Z kolei, w sytuacji kiedy telewizja jest o zasięgu ogólnopolskim, np. dostawcy TV OTT, koniecznym jest prezentowanie pełnej oferty, tj. wszystkich stacji kanałów lokalnych TVP3. Dzięki czemu każdy widz takich platform może zapoznać się z informacjami z interesującego go regionu Polski” – czytamy w oświadczeniu przesłanym redakcji portalmedialny.pl.

Platforma GONET.TV zwróciła się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z zapytaniem o możliwość emisji wszystkich kanałów regionalnych TVP3. Firma uzasadnia to faktem, że widzowie serwisu mieszkają w każdym zakątku Polski. W odpowiedzi, TVP S.A. usunęła wszystkie kanały regionalne TVP 3 z oferty GONET.TV, pozostawiając jedynie sygnał oddziału katowickiego.

GONET.TV  walczy o dostepność sygnału TVP3

„W naszej opinii, takie działania to ograniczanie prawa każdego obywatela do informacji na temat aktualności z regionu. Jest to także przejaw dyskryminacji, z którą postanowiliśmy walczyć. Wierzymy, że w naszej batalii zyskamy wsparcie z wielu stron, zarówno naszych widzów, jak i innych dostawców OTT w Polsce. Przyświeca nam wszak uniwersalny cel - by wywalczyć prawo do informacji dla wszystkich widzów” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Jak podkreśla operator, firma GONET.TV oferuje telewizję internetową również w innych krajach Europy Środkowej i w żadnym z nich nie spotkała się z tyloma utrudnieniami, a już nigdy ze strony telewizji publicznej.

Komentarze

Powiązane

27.05.23, 18:11
| telewizja / VOD » seriale
Premiera serialu SkyShowtime Original Warszawianka już 19 czerwca
SkyShowtime ogłosiło datę premiery pierwszego polskiego serialu oryginalnego "Warszawianka". Produkcja zadebiutuje w serwisie 19 czerwca br.
26.05.23, 18:10
| telewizja / VOD » informacje
Polsat pokaże koncert „Pokolenia wolności” z udziałem największych gwiazd polskiej estrady
W piątek, 2 czerwca br. o 20.00 w Polsacie z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku w ramach koncertu "Pokolenia wolności" zaśpiewają, m.in.: Doda, Kayah, Michał Szpak, Raz Dwa Trzy, Dr Misio, Martyna Jakubowicz, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Jary Oddział Zamknięty, Big Cyc, VooVoo.
25.05.23, 17:34
| telewizja / VOD » informacje
Viaplay Group rozszerza współpracę dystrybucyjną z Play. Serwis ma 1,2 subskrybentów w Polsce
Viaplay Group rozszerzyło długoterminową współpracę dystrybucyjną z Play, operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. W ramach umowy, dostęp do serwisu streamingowego Viaplay będzie częścią pakietów usług TV znajdujących się w ofercie Play.
25.05.23, 09:30
| telewizja / VOD » ludzie
Agam Giza gospodarzem głównego wydania Panoramy
Adam Giza od czerwca br. poprowadzi główne wydanie „Panoramy” (TVP2). Będzie również przygotowywał dla „Wiadomości” (TVP1) materiały o tematyce zdrowotnej.
24.05.23, 14:30
| telewizja / VOD » informacje
Branża telekomunikacyjna apeluje o dialog z regulatorami na rzecz likwidacji barier inwestycyjnych w środowisku wysokiej inflacji
Na zakończonej w Sopocie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej przedstawiciele branży telekomunikacyjnej dyskutowali o wpływie aktualnego otoczenia makroekonomicznego, w szczególności wysokiej inflacji, na polskich przedsiębiorców oraz o inwestycjach w rozwój zaawansowanych usług cyfrowych i infrastruktury szerokopasmowej.
24.05.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Polsat Plus w I kwartale 2023 r. zanotowała 3,2 mld zł przychodów
W I kwartale 2023 r. Grupa Polsat Plus rozwijała sieć 5G Plusa, która obejmuje zasięgiem ponad 20 mln mieszkańców Polski. Uruchomiła także największe i najnowocześniejsze w Polsce studio TV, przedłużyła prawa do Energa Basket Ligi i zakupiła prawa do hokejowych Mistrzostw Świata.
22.05.23, 12:08
| telewizja / VOD » informacje
Matylda Szymalska poprowadzi nowy program Skuteczny marketing w BIZNES24
„Skuteczny marketing” to nowy program na antenie telewizji BIZNES24, którego prowadzącą została Matylda Szymalska, Prezeska Agencji Streetcom. 
21.05.23, 19:38
| telewizja / VOD » informacje
60-lecie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dużo wspomnień i mało znanych nazwisk
W tym roku przypada 60-lecie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu –. W trzydniowym programie 60. KFPP, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca br., nie zabraknie przebojów sprzed lat, jak i najnowszych hitów. Z myślą o fanach muzyki alternatywnej i oryginalnych brzmień przygotowano także OFFPOLE. Festiwal zapowiada się dużo skromniej niż przed latami.
17.05.23, 18:52
| telewizja / VOD » informacje
Szkło kontaktowe pod lupą Przewodniczącego KRRiT
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, poinformował, że wystąpił do nadawcy TVN24 o odniesienie się do zarzutów w związku z emisją „Szkła kontaktowego” z 15 maja br.
17.05.23, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Ela Romanowska już na planie Naszego Nowego Domu
W poniedziałek, 15 maja br., rozpoczęły się nagrania kolejnego sezonu programu „Nasz Nowy Dom” (Polsat). Nową prowadzącą została Ela Romanowska.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.