19.10.21, 08:00

Adoptuj pszczołę. Gazeta.pl kolejny raz wspiera akcję Greenpeace Polska

Zapowiedź akcji
Fot.: materiały prasowe

Greenpeace Polska i Gazeta.pl siódmy raz łączą siły w ramach inicjatywy „Adoptuj pszczołę”. Tegoroczna edycja ma na celu zadbanie o przyjazny ekosystem dla leśnych zapylaczy. 19 października br. odbędzie się finał projektu, a na stronie głównej Gazeta.pl będzie można znaleźć dedykowane materiały redakcyjne oraz relacje na żywo ze zbiórek na rzecz ochrony leśnych owadów zapylających.

W Gazeta.pl wierzymy, że tylko działając wspólnie jesteśmy w stanie przeciwdziałać zachodzącym zmianom klimatycznym” – mówi Patryk Strzałkowski, redaktor naczelny serwisu Zielona.gazeta.pl. „Mamy też ambicję, aby być najbardziej zielonym medium w Polsce, dlatego nie tylko oddajemy nasze łamy ekspertom, ale także angażujemy się w akcje mające na celu dbanie o środowisko. W tym roku, już po raz kolejny, włączyliśmy się do projektu Greenpeace Polska „Adoptuj pszczołę”, który pomaga leśnym zapylaczom” – dodaje Strzałkowski.

Akcja „Adoptuj pszczołę” została zapoczątkowana przez Greenpeace w 2012 r. Projekt pomaga pszczołom i innym dzikim zapylaczom roślin wspierając tworzenie dla nich przyjaznych warunków do życia w Polsce. W poprzednich latach w ramach projektu stworzono, m.in. hotele dla dzikich zapylaczy, odbudowano pszczelą populację w Przyczynie Dolnej, przeprowadzono badania nad sytuacją owadów zapylających oraz wpływem, jaki mają na nie pestycydy, a we współpracy z samorządem miasta Łodzi powstaje modelowe miejsce przyjazne owadom i ludziom. Dodatkowo, tworzona jest Sieć Życia, czyli zbiór miejsc przyjaznych zapylaczom. Innym kluczowym efektem akcji „Adoptuj Pszczołę” jest opracowana przez naukowców i naukowczynie Narodowa Strategia Ochrony Owadów Zapylających, która jeszcze w tym roku zostanie uzupełniona o rekomendacje związane z obszarami leśnymi.

Podobnie jak w poprzednich latach punktem kulminacyjnym projektu jest finał, który odbędzie się 19 października, m.in. na stronie głównej serwisu Gazeta.pl. Tego dnia w portalu ukażą się dedykowane materiały redakcyjne, a także relacje na żywo ze zbiórek na rzecz ochrony leśnych owadów zapylających.

Komentarze

Powiązane

23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.
19.11.23, 22:15
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Andrzej Sołtysik w Iberionie. Poprowadzi dwa formaty video
Do grupy mediowej Iberion dołączy Andrzej Sołtysik. To siódmy i ostatni z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.
17.11.23, 16:48
| internet » informacje
Wirtualna Polska wesprze strażników puszczy w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP
Wirtualna Polska współpracuje z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze i Funduszem Obywatelskim im. Henryka Wujca. Wspólnie realizują projekt wsparcia strażników lasów działających w całej Polsce. To kolejny projekt wpisujący się w realizację zobowiązań zawartych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP na najbliższe lata.
17.11.23, 07:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Dla ludzi o zdrowym rozsądku tylko prawda jest ciekawa. Kampania reklamowa e-tygodnika Wprost i Wprost.pl
„Wprost” ruszył 15 listopada br. z kampanią promocyjną prowadzoną pod hasłem „Dla ludzi o zdrowym rozsądku tylko prawda jest ciekawa. Najważniejsze to mówić o niej WPROST”.