29.10.21, 08:00

ARTE.tv w Polsce już od pięciu lat

ARTE.tv
Fot.: materiały prasowe

Polska wersja językowa ARTE.tv obchodzi piąte urodziny. W październiku 2016 r. bezpłatny serwis VOD uruchomił dla polskich użytkowników platformę z polskimi napisami, współfinansowaną przez Komisję Europejską.

ARTE.tv to bezpłatny, kulturalny serwis VOD, współfinansowany przez Unię Europejską i utworzony z inicjatywy ARTE - publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego, kulturalnego kanału telewizyjnego. Platforma kulturalna ARTE.tv ma na celu dotarcie do szerokiej europejskiej publiczności, udostępniając widzom programy wysokiej jakości w ich językach ojczystych. Programy ARTE są dostępne bezpłatnie na urządzeniach mobilnych i telewizorach Smart TV w językach: francuskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, polskim i włoskim.

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv obejmuje wybór programów kanału ARTE: europejskie filmy fabularne, filmy dokumentalne, reportaże śledcze oraz programy poświęcone aktualnym problemom społecznym, polityce, historii, podróżom, nauce, kulturze, popkulturze i sztuce. W ofercie znajdują się również nagrania na żywo najróżniejszych występów scenicznych oraz koncertów wszystkich gatunków muzycznych.

Coraz większe zainteresowanie ofertą ARTE.tv

Od momentu uruchomienia polskiej wersji językowej w październiku 2016 r., liczba wyświetleń wideo w języku polskim wzrosła ponad dziesięciokrotnie. Największym hitem ostatnich lat był reportaż o koronawirusie w Chinach „Koronawirus: dziennik z kwarantanny w Pekinie” oraz film dokumentalny o tematyce ekologicznej „Człowiek przejadł ziemię”. Zainteresowaniem cieszył się także feministyczny serial animowany „Niezależne!”, kwestionujący stereotypy dotyczące kobiecej seksualności i praktyk seksualnych.

ARTE.tv rozwija swoją ofertę dla polskiej publiczności. W 2017 r. ruszył Festiwal ArteKino: bezpłatny festiwal filmów fabularnych online, promujący młodych europejskich reżyserów. W 2018 r. ARTE.tv uruchomiło cyfrowy sezon operowy ARTE Opera, w ramach którego są prezentowane produkcje najlepszych teatrów operowych w Europie – na żywo i na życzenie. W 2019 r. ARTE stworzyło 24H Europe: 24-godzinny program, pokazujący dzień z życia 60 młodych Europejczyków i Europejek z 26 europejskich krajów, w tym z Polski. W 2020 r., kiedy rozpoczęła się pandemia, ARTE przedstawiło serię koncertów europejskiej muzyki klasycznej transmitowanych na żywo, a także setów DJ-skich wykonywanych na żywo z pustych berlińskich klubów. Od stycznia 2021 r., polską ofertę ARTE.tv wzbogaca jeden film fabularny miesięcznie, a w grudniu br. dostępnych będzie dziewięć europejskich filmów fabularnych w ramach Festiwalu ArteKino.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.