04.11.21, 08:00

TOFU Studio nagrodzone za animację poświęconą Sądowi Ostatecznemu Hansa Memlinga

Nagrodzona animacja
Fot.: materiały prasowe

Jury tegorocznej nagrody GOOD DESIGN AWARD 2021 w Tokio ogłosiło zwycięzców. Wśród nagrodzonych prac znalazła się animacja przybliżająca historię „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga, przygotowana na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przez TOFU Studio.

Pierwotnie powołana przez Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii GOOD DESIGN AWARD to nagroda przyznawana od 1957 r. przez Instytut Promocji Designu w Tokio. Wybierane i nagradzane projekty muszą odznaczać się olbrzymim potencjałem czy to rynkowym, czy też wzbogacającym życie społeczne poprzez nowoczesne podejście do procesu projektowego, praktycznie w każdej ze sfer bardzo szeroko pojętego designu.

W tegorocznym konkursie ok. 88 sędziów pod przewodnictwem Takashi Ashitomiego i wiceprzewodniczącego Seiichi Saito dokonało przeglądu ponad 5,8 tys. zgłoszeń z bardzo różnych perspektyw. Jurorzy koncentrowali się wokół kreatywności, wizji otwarcia się na przyszłość, wyobraźni, uczciwości i trosce o twórcze kształtowanie społeczeństwa oraz środowiska.

Projekt zrealizowany przez gdańskie TOFU Studio poświęcony dziełu Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny” i przygotowany na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przeszedł pozytywnie proces podwójnej preselekcji, trafiając ostatecznie do grona tegorocznych laureatów. Jak podkreślono w werdykcie animację pt. „Historia Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga" przybliżającą ciekawe i trudne losy tego tryptyku nagrodzono za nowoczesną formę wyrazu, która skutecznie zachęca do zapoznania się z dziełem bez względu na różnice pokoleniowe, czy też kulturowe. Praca gdańskiego studia znalazła się w gronie tylko 367 nagrodzonych prac spoza Japonii oraz jest jedynym nagrodzonym projektem z Polski.

Za projekt odpowiadają: Paulina Kozicka & Adam Chyliński (art), Paulina Kozicka (ilustracje), Aleksandra Mokwa - Kaługa (copy), Marcin Chyliński (animacja), Stefan Wesołowski (sound design), Stefan Wesołowski (muzyka), Małgorzata Brajner & Piotr Łuba (lektorzy), Małgorzata Posadzka (konsultacje), Daniel Naborowski (Project manager), TOFU Studio (produkcja). Projekt powstał na zamówienie Muzeum narodowego w Gdańsku.

Komentarze

Powiązane

24.05.24, 19:00
| reklama & PR » ludzie
Radosław Tarczyński przeszedł z Eskimi do Veovee
Na początku kwietnia br. do zespołu Veovee dołączył Radosław Tarczyński i objąłnowo utworzone stanowisko Businness Development Directora.
24.05.24, 17:35
| reklama & PR » informacje
Gotuj w domu jak w restauracji. Lubella promuje makarony
Lubella ruszyła z komunikacją digitalową makaronów klasycznych pod hasłem „Gotuj w domu jak w restauracji”. W swojej najnowszej kampanii marka pokazuje, że pierwszym krokiem do otwarcia domowej restauracji jest otwarcie paczki makaronu Lubella. 
24.05.24, 13:18
| reklama & PR » ludzie
Karolina Migdał-Koleśnikow awansowała w Walter Herz
Firma doradcza Walter Herz awansowała Karolinę Migdał-Koleśnikow w zespole Marketingu i Sprzedaży na stanowisko Sales & Marketing Director.
24.05.24, 11:15
| reklama & PR » informacje
Dwa wielkoformatowe ekrany reklamowe Screen Network w łódzkiej Manufakturze
Screen Network ogłasza uruchomił dwa wielkoformatowe w łódzkiej Manufakturze, które należą do najwyższej kategorii ekranów Super Screen.
24.05.24, 09:45
| reklama & PR » ludzie
Ewelina Puławska awansowała w Good One PR. Została dyrektor zarządzającą
Ewelina Puławska awansowała w strukturach Good One PR, obejmując nowo utworzone stanowisko managing director.
23.05.24, 21:00
| reklama & PR » informacje
Lavazza po raz dziesiąty na kortach Roland-Garros
Lavazza, włoska firma kawowa oraz oficjalny partner turnieju Roland-Garros od 2015 r., będzie dzielić się włoskim stylem smakowania kawy 10 raz z rzędu.
23.05.24, 17:51
| reklama & PR » ludzie
Sonia Stępień przechodzi z o2.pl do agencji oLIVE media
Sonia Stępień dołączyła do zespołu agencji oLIVE media i objęła stanowisko senior PR specjalistka. Tym samym zasiliła zespół public relations, którym kieruje team leaderka Katarzyna Kamińska.
23.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
Robert Lewandowski ambasadorem G2A.COM
G2A.COM, największy na świecie marketplace z cyfrową rozrywką nawiązał długoterminową współpracę z Robertem Lewandowskim. W nawiązaniu współpracy pomiędzy stronami uczestniczyło RL Media.
23.05.24, 13:27
| reklama & PR » informacje
IKEA, L’Oreal i Biedronka pierwszymi reklamodawcami platformy SkyShowtime w Polsce
SkyShowtime jako pierwsza globalna platforma streamingowa w Polsce uruchomił pakiety reklamowe, a klienci Wavemaker (GroupM) jako pierwsi zareklamowali się na jego łamach.
23.05.24, 11:31
| reklama & PR » ludzie
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska awansowała w strukturach Mindshare Polska i objęła stanowisko Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy