15.11.21, 11:00

Zip sfinalizował przejęcie fintechu Twisto

Logo Twisto
Fot.: materiały prasowe

Australijski fintech Zip, globalny lider usług BNPL (kup teraz, zapłać później – przyp. red.), sfinalizował przejęcie Twisto, tym samym otwierając sobie furtkę na 27 rynków europejskich.

Zakończenie transakcji i integracja z Zip to ogromny dowód uznania dla naszej ośmioletniej pracy. Pod kierownictwem Zip mamy niemal nieograniczone możliwości dalszego rozwoju, w czym pomoże nam ich doświadczenie w budowaniu globalnej firmy, kontakty, technologiczne know-how i finanse. Jednocześnie Zip potrzebuje naszego zgranego zespołu” – mówi Michal Smida, założyciel Twisto, a teraz także udziałowiec australijskiego Zip. Do obowiązków Smidy należeć będzie kierowanie europejską ekspansją australijskiej firmy i wykorzystanie w pełni korzyści, jakie daje licencja instytucji płatniczej przyznana przez Czeski Bank Narodowy, która pozwala na dostarczanie rozwiązań płatniczych we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej.

Zip został założony w 2013 r. w Australii. Obecnie działa również w Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W ostatnich tygodniach firma sfinalizowała przejęcie startupu Spotii z siedzibą w ZEA, dzięki któremu ze swoją ofertą wchodzi na rynki Bliskiego Wschodu.

Jako jeden ze światowych liderów w dziedzinie BNPL, Zip współpracuje z ponad 50 tys. sprzedawców, a z jego usług korzysta ponad 7,3 mln klientów. Za pośrednictwem Zip dokonali oni ponad 41 mln transakcji o wartości prawie 5,8 mld dol. Australijskich, czyli 4,3 mld USD. Wartość firmy wyceniana jest na ok. 2,7 mld USD.

Co oferuje Twisto?

Twisto powstało w 2013 r. i pojawiło się na czeskim rynku oferując odroczone płatności w e-sklepach. Od tego czasu rozrosło się o kolejne produkty, klientów i merchantów. W 2016 r. Twisto rozpoczęło wydawanie kart płatniczych do zakupów w sklepach stacjonarnych, a w 2018 r. rozszerzyło działalność za granicę – wchodząc na rynek polski. W 2019 r. fintech jako jeden z pierwszych udostępnił możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych korzystając z Apple Pay i Google Pay. Twisto to prosta metoda płatności w e-handlu, która dostępna jest w ponad 22 tys. sklepów internetowych.

Obecnie konto Twisto ma już ponad 200 tys. klientów. W ramach konta mogą oni korzystać z wielu funkcjonalności, m.in. z wirtualnej karty płatniczej, płatności mobilnych Apple Pay i Google Pay, a także dzielić wspólne wydatki ze znajomymi za pomocą Twisto Split. W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma wprowadziła również usługę „Podziel na 3”, która umożliwia podzielenie płatności na trzy raty za 0 zł, a także – jako pierwsza w Polsce – jednorazową, wirtualną kartę ratalną.

W maju br. - po wcześniejszej mniejszej inwestycji w Twisto – Zip ogłosił zamiar przejęcia pozostałych udziałów czeskiej spółki, wyceniając Twisto na blisko 100 mln euro.

Pojawienie się nowego właściciela nie oznacza zmian dla klientów i partnerów Twisto – usługi będą działać tak, jak do tej pory.

Komentarze

Powiązane

22.05.23, 06:30
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Marzena Tabor przechodzi do Rzeczpospolitej. Zostanie szefową redakcji online
1 czerwca br. Marzena Tabor obejmie stanowisko szefowej redakcji online „Rzeczpospolitej”. Będzie odpowiedzialna za rozbudowę i zarządzanie redakcją internetową rp.pl.
15.05.23, 07:30
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
LifeTube Labels pomoże twórcom dzielić przychody
Sieć partnerska LifeTube będzie oferowała influencerom tworzenie własnych produktów i usług. W tym celu powstał dział LifeTube Labels, na którego czele stanął Adam Romanowski.
13.05.23, 16:48
| internet » informacje
Allegro zadebiutowało w Czechach
Start allegro.cz rozpoczyna nowy etap ekspansji platformy i jej partnerów w regionie. Kupujący z Czech mogą korzystać z allegro.cz - lokalnej odsłony Allegro.
12.05.23, 13:30
| internet » informacje
Ruszyła nowa sekcja tematyczna w serwisie Onet Kobieta
Onet rozszerzył swoją ofertę o nową sekcję Onet Rodzina, poświęconą tematyce rodziny, rodzicielstwa oraz relacji z seniorami, która nie skupia się jedynie na opiece nad wnukami.
11.05.23, 07:30
| internet » informacje
Komputronik nawiązał współpracę z android.com.pl
Firma Komputronik i internetowy serwis informacyjny android.com.pl nawiązały współpracę, która pozwoli na zacieśnienie relacji między dwoma liderami rynku technologicznego – z obszaru handlu i mediów. 
10.05.23, 15:00
| internet » informacje
Spalić piekło. Nowy podcast Marty Grzywacz i Michała Wójcika w Onet Audio
„Spalić piekło” to nowy podcast autorstwa Marty Grzywacz i Michała Wójcika opowiadający o buntach w obozach zagłady w czasie II wojny światowej. Seria obejmuje 10 odcinków i w dniu premiery – 11 maja – będzie w całości dostępna w aplikacji Onet Audio i na Newsweek.pl.
09.05.23, 15:30
| internet » informacje
Sędzia wróg. Miniserial Sport.pl o przemocy w stosunku do sędziów niższych lig piłkarskich
Serwis Sport.pl przygotował miniserial „Sędzia wróg” poruszający temat przemocy fizycznej i werbalnej w stosunku do sędziów niższych lig piłkarskich. Premiera cyklu odbyła się 8 maja br.
09.05.23, 12:10
| internet » ludzie
Alina Makarczuk dyrektorką ds. partnerstw serwisu Ukrayina.pl
Agora stworzyła stanowisko dyrektorki ds. partnerstw serwisu Ukrayina.pl, które objęła Alina Makarczuk.
09.05.23, 10:41
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa WP kupiła platformę marketingową Samito
Wirtualna Polska rozszerza możliwości platformy WP Ads. Spółka kupiła system Samito, dostarczający sklepom internetowym rozwiązania automatyzacji marketingu.
08.05.23, 06:30
| internet » badania rynku
Antyukraińska propaganda w mediach społecznościowych. Raport IMM i Demagoga
Od 1 listopada 2022 r. do 31 marca 2023 r. odnotowano łącznie niemal 300 tys. wpisów i komentarzy deprecjonujących Ukrainę i Ukraińców. W lutym i w marcu br. skala antyukraińskiej propagandy utrzymywała się na podobnym poziomie, co oznacza, że średnio publikowanych jest 84 takich treści na godzinę.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.