25.12.21, 11:00

Marzycielka — stając się Karen Blixen. Serial zadebiutuje na platformie Viaplay w 2022 roku

Serial Marzycielka — stając się Karen Blixen na platformie Viaplay w 2022 roku
fot.: materiały prasowe

Viaplay wspólnie z duńską wytwórnią filmową Zentropa Entertainments wyprodukuje serial opowiadający historię Karen Blixen, jednej z największych duńskich pisarek.

Gwiazdą najnowszego projektu jest Connie Nielsen znana z takich filmów jak "Gladiator", "Adwokat diabła" czy "Wonder Women", która wystąpi w roli tytułowej. Autorką scenariusza jest Dunja Gry Jensen, a reżyserką Jeanette Nordahl. Pomysłodawczyniami projektu są Connie Nielsen i Karoline Leth. Premiera serialu zaplanowana jest na 2022 r. na platformie Viaplay.

"Marzycielka – stając się Karen Blixen" to opowieść o kobiecie, która szuka swojego miejsca, jednocześnie walcząc o uwolnienie się od oczekiwań rodziny i społeczeństwa. Akcja serialu rozgrywa się w latach 30. i opowiada losy Karen Blixen, powracającej do Danii po wielu latach spędzonych we wschodniej Afryce. Nie ma grosza przy duszy, jest chora, rozwiedziona, a jej marzenia legły w gruzach. Serial liczy sześć odcinków.

Connie Nielsen jest zdobywczynią nagrody dla najlepszej aktorki Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w 2004 r. Zdobyła to wyróżnienie dzięki roli w filmie "Bracia" Susanne Bier. Ten występ zapewnił jej również duńską nagrodę "Bodil" oraz nominację w kategorii "Najlepsza Europejska Aktorka" Europejskiej Nagrody Filmowej w 2005 r. Connie Nielsen jest również producentem wykonawczym serialu "Marzycielka – stając się Karen Blixen".

Sześcioodcinkowy serial (duński tytuł: "Drømmeren - Karen Blixen bliver til’) jest kolejną produkcją Viaplay Originals tworzoną we współpracy z Zentropa Entertainments przez Marie Cecilie Gade, Karoline Leth i Charlotte Hjordt w koprodukcji ze studiem Belga. Serial otrzymał także wsparcie wielu instytucji takich jak Public Service Puljen, Nordisk Film&TV Fond, Wallimage, Belgijskiego Rządu Federalnego oraz programu Creative Europe.

Komentarze

Powiązane

17.03.23, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Marek Solon-Lipiński koordynatorem grupy środkowoeuropejskiej EBU
Marek Solon-Lipiński został koordynatorem największej na świecie grupy środkowoeuropejskiej EBU, stanowisko zastępcy koordynatora obejmie Elene Gabashvili z Gruzji.
16.03.23, 21:35
| telewizja / VOD » seriale
Serial Grease: Rise of the Pink Ladies zadebiutuje 7 kwietnia na platformie SkyShowtime
Liczący 10 odcinków pierwszy sezon serialu „Grease: Rise of the Pink Ladies”, w którym główne role grają Marisa Davila i Cheyenne Isabel, będzie dostępny od 7 kwietnia br. na platformie SkyShowtime.
16.03.23, 19:55
| telewizja / VOD » informacje
Żywioł. Dokument Telewizji Polskiej i LRT z premierą w Wilnie
17 marca br. w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich odbędzie się premiera dokumentu „Żywioł” polskiego reżysera Cypriana Demianiuka i scenarzysty Piotra Kornobisa. Film jest koprodukcją Telewizji Polskiej, studia „Oko i Ucho“, studia „Ketvirta Versija“, zrealizowaną przy wsparciu Biura Programu Niepodległa oraz we współpracy z litewską telewizją publiczną LRT.
16.03.23, 15:30
| telewizja / VOD » informacje
Kontynuacje i nowe animacje w ofercie kanału Cartoonito
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 18 marca br. kanał Boomerang zamieni się w Cartoonito. W ofercie stacji pojawią się zupełnie nowe animacje oraz kontynuacje znanych już animacji.
16.03.23, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Jacek Jarocki bohaterem pierwszego odcinka program Global Connections w CNN
W nowym programie „Global Connections” stacja CNN bada, jak wizjonerzy, przedsiębiorcy i firmy wykorzystują postęp w technologii i logistyce, by na nowo zdefiniować swoje możliwości i usprawnić prowadzenie biznesu.
16.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy. 18. sezon programu wiosną w MTV Polska
W niedzielę, 19 marca br. na antenie stacji MTV Polska zostanie wyemitowany pierwszy odcinek 18. sezonu „Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy”. Nagrania do nowej edycji reality show realizowane były w stolicy, a uczestnicy zamieszkali w luksusowej willi pod miastem.
15.03.23, 10:08
| telewizja / VOD » informacje
Kolejne kanały TVP będą mogły być reemitowane na Łotwie
Narodowa Rada Mediów Elektronicznych (NEPLP) będąca łotewskim odpowiednikiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, podjęła decyzję w sprawie włączenia TVP Info, TVP World, TVP Wilno i Belsat TV do wykazu programów audiowizualnych, które mogą być reemitowane na terenie Łotwy.
15.03.23, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
SDP protestuje przeciwko „szkalowaniu Jana Pawła II”
Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraził stanowczy protest i oburzenie przeciwko działaniom mającym na celu szkalowanie pamięci świętego Jana Pawła II, wielkiego Polaka i wielkiego autorytetu moralnego dla milionów ludzi na całym świecie.
14.03.23, 11:55
| telewizja / VOD » informacje
IX edycja programu Comedy Club na antenie Comedy Central
W niedzielę, 19 marca br. o godz. 22:00 na antenie Comedy Central startuje dziewiąta edycja „Comedy Club”. Premierze programu towarzysza działania promocyjne. 
12.03.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Bianka Zalewska uhonorowana Międzynarodową Nagrodą dla Kobiet Niezwykłej Odwagi
Bianka Zalewska – dziennikarka i reporterka TVN Warner Bros. Discovery – została laureatką Międzynarodowej Nagrody dla Kobiet Niezwykłej Odwagi przyznawanej przez Departament Stanu USA. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.