04.01.22, 12:04

Mariusz Lodziński naczelnym Wyborczej Opole, Anita Dmitruczuk w dziale redakcji lokalnych

Mariusz Lodziński, fot.: materiały prasowe

Od 1 stycznia br. nowym redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej Opole” jest Mariusz Lodziński. Natomiast Anita Dmitruczuk, dotychczasowa szefowa opolskiego zespołu dziennika, dołączyła do działu redakcji lokalnych „Wyborczej”. Będzie w nim koordynować publikacje serwisów lokalnych na temat zmian klimatu, wspierać najmniejsze redakcje w tworzeniu piątkowych tygodników lokalnych oraz - jako dziennikarka i redaktorka - współpracować z działem Klimat i Środowisko.

Za nami bardzo intensywny rok. Stworzyliśmy serwisy lokalne Wyborcza.pl w sześciu nowych miastach, uruchomiliśmy nowy dział Klimat i Środowisko, odświeżyliśmy też reporterską sekcję „Witamy w Polsce". Wszystkie te obszary potrzebują mocnego zaplecza redaktorskiego, także w zespołach lokalnych. Anita Dmitruczuk jest świetną redaktorką oraz ekspertką od spraw klimatycznych i środowiskowych, dlatego jej wiedzę i doświadczenie chcemy wykorzystać do wzmocnienia naszych nowych przedsięwzięć. Z kolei Mariusz Lodziński to doświadczony dziennikarz i redaktor, od ponad 20 lat piszący dla „Wyborczej Opole". Świetnie zna region, potrafi pracować z ludźmi, dlatego wierzę, że opolska redakcja pod jego kierownictwem będzie jeszcze skuteczniej zdobywać czytelników i prenumeratorów. Liczę także na to, że od teraz tematy z Opola będą częściej obecne na krajowych łamach dziennika” - mówi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej”, szef redakcji lokalnych.

Mariusz Lodziński jest związany z opolską redakcją „Gazety Wyborczej” od ponad 20 lat. Zaczynał w latach 90. jako współpracownik działu sportowego, którym później przez długi czas kierował. Następnie stał na czele działu miejskiego i redagował lokalne wydania „Co Jest Grane 24", m.in. opisywał sprawy kryminalne, a także obsługiwał opolski festiwal oraz zajmował się samorządem i polityką. Od 2014 r. był zastępcą redaktora naczelnego „Wyborczej” w Opolu.

Anita Dmitruczuk od 2014 r. kierowała opolską redakcją „Gazety Wyborczej". Wcześniej była zastępczynią redaktora naczelnego „Wyborczej Opole” oraz autorką lokalnych treści społecznych, kulturalnych i naukowych. Z „Gazetą Wyborczą” współpracuje od 2005 r. W 2008 r., wraz z Dorotą Wodecką, była laureatką Nagrody im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach międzynarodowych w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. To pomysłodawczyni i autorka programu edukacji obywatelskiej dla młodzieży licealnej „Miasto Młodych”, który „Gazeta Wyborcza” realizowała z miastem Opole. Od roku wspiera także dział „Wyborczej” Klimat i Środowisko.

Komentarze

Powiązane

25.01.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 stycznia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 stycznia?
24.01.23, 12:43
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Media Grupy Agora włączyły się w 31. Finał WOŚP
W niedzielę, 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –małych i dużych!” odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupy Agora tradycyjnie wesprą akcję, organizując aukcje internetowe, zbierając pieniądze do wirtualnych puszek oraz relacjonując przebieg niedzielnego finału.
24.01.23, 07:30
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Kamil Wolnicki awansuje w Przeglądzie Sportowym Onet
Kamil Wolnicki, dotychczasowy szef wideo, audio i treści płatnych serwisu, zostanie drugim zastępcą redaktora naczelnego serwisu Przegląd Sportowy Onet.
24.01.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 stycznia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 stycznia?
23.01.23, 17:00
| prasa » ludzie | reklama & PR » ludzie
Małgorzata Pędzich i Edyta Korzekwa – Machocka awansują w Biurze Reklamy Wydawnictwa Bauer
W Biurze Reklamy Wydawnictwa Bauer nastąpiły zmiany. Małgorzata Pędzich i Edyta Korzekwa – Machocka objęły nowe stanowiska.
23.01.23, 13:08
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Godlewski przechodzi ze Sport.pl do redakcji Przeglądu Sportowego Onet
Łukasz Godlewski przechodzi do redakcji Przeglądu Sportowego Onet i obejmie funkcję zastępcy redaktora naczelnego serwisu, Jacka Stańczyka.
23.01.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 stycznia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 stycznia?
22.01.23, 02:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 stycznia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 stycznia?
21.01.23, 22:13
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 stycznia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 stycznia?
20.01.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 stycznia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 stycznia?
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Referent ds. mediów

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce | Opole

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Miasta Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.