ACE (Alliance for Creativity and Entertainment) przejmuje domeny Alltube.pl

ACE (Alliance for Creativity and Entertainment) przejmuje domeny Alltube.pl
fot.: materiały prasowe

Alliance for Creativity and Entertainment (ACE), globalna koalicja zajmująca się zwalczaniem piractwa internetowego i ochroną ekosystemu kreatywnego, osiągnęła porozumienie z właścicielem portalu Alltube.pl, zawierającego pirackie treści. 

Skutkiem porozumienia będzie przejęcie przez ACE kontroli nad stroną i całą jej zawartością. Porozumienie jest następstwem postępowania sądowego z lutego 2021 r., w trakcie którego Sąd Okręgowy w Warszawie jednoznacznie uznał nielegalny charakter serwisu. Stosując zasady potwierdzone przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w licznych sprawach dotyczących praw autorskich, sąd stwierdził, że: „Działania Alltube polegające na udostępnianiu użytkownikom Internetu linków do utworów należy zakwalifikować jako naruszenie prawa polegające na publicznym udostępnianiu utworów stanowiące nieuprawnioną eksploatację utworów".

Strona Alltube została zamknięta, a obecnie ACE uzyskało kontrolę nad jej domeną oraz innymi domenami związanymi z serwisem publikującym pirackie treści. Teraz przekierowują one do sekcji „Watch Legally” na stronie Allicance for Creativity and Entertainment. 

"ACE angażuje się w ochronę legalnego rynku streamingu i ograniczanie piractwa cyfrowego, ponieważ kradzież treści online jest największym zagrożeniem dla globalnej społeczności twórców". – mówi Jan van Voorn, wiceprezes i szef działu globalnej ochrony treści w Motion Picture Association oraz przewodniczący ACE – "Właściciele Alltube i podobnych serwisów powodują zagrożenie dla praw i środków do życia miliona osób pracujących w przemyśle audiowizualnym oraz wprowadzają konsumentów w błąd co do legalności swoich usług".

Działania ACE przeciwko Alltube.pl z zadowoleniem przyjęło Polskie Stowarzyszenie Dystrybutorów Filmowych, reprezentujące interesy wszystkich dystrybutorów filmowych w Polsce. Grupa CANAL+, będąca członkiem ACE, oraz CANAL+ Polska, kluczowy podmiot na polskim rynku w obszarze dystrybucji i produkcji wysokiej jakości treści rozrywkowych, pozytywnie przyjęły działania ACE.

Kradzież treści online szkodzi zarówno lokalnym, jak i zagranicznym filmom i firmom. Zagraża miejscom pracy, utrudnia inwestycje, zmniejsza wpływy z podatków do budżetu pańswa i tłumi kreatywność. ACE stosuje kompleksowe podejście do walki z piractwem, wykorzystuje szeroki zestaw narzędzi prawnych i operacyjnych, takich jak zawiadomienia do organów ścigania, udział w procesach sądowych i bezpośrednia komunikacja.

Komentarze

Powiązane

29.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Grupa Polsat Plus w I kwartale 2024 r.: 184 mln zł zysku netto
Cyfrowy Polsat skupia się w ostatnim czasie, m.in. na zwiększaniu zasięgu sieci 5G Plusa, ale także na inwestycjach w zieloną energię. Spółka podsumowała wyniki finansowe obejmujące I kwartał 2024 r.
28.05.24, 14:35
| biznes i technologie » informacje
Auchan Polska i Intermarché chcą zawiązać sojusz zakupowy
Sieci handlowe Auchan Polska i Intermarché nawiązały współpracę partnerską, której celem jest utworzenie długoterminowego sojuszu zakupowego na polskim rynku. Wyrazem zawartego porozumienia jest podpisany list intencyjny, w którym obie sieci uzgodniły zamiar powołania wspólnych struktur zakupowych na najbliższych 10 lat.
25.05.24, 13:23
| biznes i technologie » informacje
Żabka uruchomi w tym roku ponad 140 sklepów sezonowych
W tym roku Żabka będzie miała ponad 140 sklepów sezonowych, czyli o blisko 20 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Pierwsze z nich zostały otwarte przed majówką.
21.05.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Fast foody odbijają się od dna. Wzrost ruchu o 4,7 proc.
W I kw. br. ruch w restauracjach typu fast food zwiększył się o 4,7 proc. rdr. Przy tym pizzerie rok do roku odnotowały o ponad połowę mniejszy wzrost niż lokale oferujące kanapki i dania z kurczaka. Jednocześnie liczba klientów wszystkich badanych placówek była o 4,2 proc. większa niż rok wcześniej.
16.05.24, 06:30
| biznes i technologie » informacje
SIXT Polska nawiązuje współpracę z Clear Communication Group
Firma SIXT Polska, dostawca usług mobilnych, rozpoczęła w maju br. współpracę z agencją PR Clear Communication Group. W ramach tego partnerstwa, CCG będzie odpowiedzialna za kontakty z mediami oraz wsparcie bieżących działań public relations, które obejmują zarówno komunikację korporacyjną, jak i produktową.
14.05.24, 19:30
| biznes i technologie » informacje
Agencja Lightscape partnerem IAB Polska. Współpraca na rzecz rozwoju branży marketingu cyfrowego
Z początkiem lutego br. agencja Lightscape rozpoczęła współpracę z IAB Polska. To największa organizacja z branży marketingu cyfrowego w kraju, zrzeszająca niemal 250 firm.  Agencja Lightscape odpowiada za prowadzenie kompleksowych działań z zakresu Digital PR i media relations. 
08.05.24, 06:30
| biznes i technologie » informacje
Polacy coraz chętniej sięgają po marki własne
Popularność marek własnych jest coraz większa. Wartość tego sektora na polskim rynku wzrosła o 19 p.p. rdr. i w 2023 r. przekroczyła aż 50 mld zł. Ponadto 27 proc. konsumentów deklaruje, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy chce kupować jeszcze więcej takich produktów. 
03.05.24, 20:48
| biznes i technologie » informacje
Polpharma i marka Metafen stawiają na komunikację do młodych
Polska firma Polpharma, która specjalizuje się w produkcji leków, stawia na nową komunikację marki Metafen skierowaną do młodych odbiorców.
03.05.24, 10:20
| biznes i technologie » informacje
Pierwsza kolejowa makieta Lego na dworcu w Legnicy
Kończą się obchody jubileuszu 15-lecia dolnośląskiego przewoźnika - Kolei Dolnośląskich. 29 kwietnia br. w holu dworca w Legnicy odsłonięto pierwszą w Polsce makietę kolejową wykonaną w całości z klocków Lego. To wspólna inicjatywa KD i PKP S.A.
27.04.24, 11:00
| biznes i technologie » informacje
Dostęp do szybkiego internetu w Polsce: Orange Polska podpisuje umowy na inwestycje
W ramach naborów KPO i FERC, zapewniających dostęp do bardzo szybkiego internetu, Orange Polska podpisał łącznie umowy na realizację inwestycji w 28 obszarach. Dzięki temu ok. 155 tys. gospodarstw domowych i ponad 22 tys. przedsiębiorstw może zostać objętych zasięgiem sieci szerokopasmowej. Wkrótce ruszą pierwsze prace.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.