02.02.22, 07:00

Podsumowanie 2021 r.: Franciszek Georgiew (Tigers)

Franciszek Georgiew, fot.: archiwum autora

2021 rok na rynku mediów i reklamy dla portalmedialny.pl komentuje Franciszek Georgiew, CEO Tigers.

RYNEK:

Wyróżniłbym dwa najważniejsze trendy:

1. Wzrost konkurencyjności w e-commerce. Bardzo proklienckie standardy narzucane przez ogromne marketplace'y, ogromna liczba nowych sklepów, coraz większe ograniczenia dotyczące analityki i targetowania reklam, rosnące stawki w systemach reklamowych Google i Meta oraz częściowy powrót ludzi do zakupów online, powodują, że e-commerce staje się coraz bardziej wymagającym i dojrzałym rynkiem. Odpowiedzią na związane z tym trudności jest połączenie specjalistycznej wiedzy narzędziowej, z wiedzą o mechanizmach promocji stricte z dziedziny handlu internetowego i... klasycznym pozycjonowaniem marki. Mało kto posiada na pokładzie takie kompetencje i mało który właściciel e- commerce jest w ogóle świadomy, że jest to rozwiązanie jego bolączek.

2. Zmiana sposobu konsumowania treści. Ludzie spędzają coraz więcej czasu na konsumowaniu autentycznych, tworzonych na smartfonach treściach od innych twórców. Sami przy okazji stają się twórcami, przez co El Dorado zasięgów organicznych na nowych platformach również w końcu dobiegnie końca. Marki mają dużą trudność w odnalezieniu się w tym świecie, potrzebują młodych, mobilnych twórców i umiejętności wpisania ich w szerszą strategię. Są to rzadkie kompetencje, a jeszcze rzadziej za dobrą strategią idzie równie dobra digitalowa egzekucja. Dlatego nie spodziewam się, żebyśmy w 2022 roku doświadczyli jakiejś rewolucji.

Podsumowując, dwie wymienione przeze mnie zmiany mocno wpłynęły na rynek, ale marketerzy moim zdaniem nieszczególnie się do nich ustosunkowali. W większości firm prowadzone są te same, topniejące jeśli chodzi o skuteczność działania i... będzie tak to pewnie wyglądać dalej, aż generacja Z wespnie się na wyższe stołki. Sęk w tym, że wówczas nadejdą już nowe trendy!

TIGERS:

2021 rok był dla Tigers przełomowy. Nie tylko przeszliśmy rebranding, ale także urośliśmy dwukrotnie przychodowo i przeprowadziliśmy się do nowego biura w wieżowcu Q22 w centrum Warszawy. Wśród naszych projektów wyróżniły się dwie edycje nagradzanego projektu rekrutacyjnego "Akademia Tygrysa". Uruchomiliśmy platformę e-learningową "Dom Tygrysa".

Pośród klientów, którymi możemy się pochwalić, pozyskaliśmy takie marki jak Panasonic, Milwaukee Tool, Moliera 2, Runmageddon czy BeActive. Rozwinęliśmy dla nich swoje kompetencje o wideo oraz kampanie programatyczne. Jesteśmy bardzo poukładani wewnętrznie, przez co klienci ocenili nas na ponad 9/10 w ankietach satysfakcji, o które strasznie się dopominamy!

Tigers zainwestowało również w trzy spółki, które są dla nas dużym priorytetem na rok obecny. Huqiao to marka zajmująca się marketingiem w Chinach, szczególnie dla branży GameDev. Tigers Dev buduje platformę do onboardingu pracowników opartą na kodzie już dostępnego online Domu Tygrysa. Automation House to nasze najnowsze przedsięwzięcie, w którym pomagamy automatyzować procesy w firmach przy pomocy narzędzi takich jak nasz partner, Integromat.

Franciszek Georgiew

Założyciel i właściciel Tigers – agencji digital marketingowej bazującej na doskonałej znajomości kanałów social media oraz systemów reklamowych Facebook Ads, Google Ads oraz programmatic.

Według testu Gallupa strateg, nastawiony na rywalizację i zdobywanie kolejnych osiągnięć. Przeszedł cały szlak bojowy - od juniora do lidera działu social w dużej agencji reklamowej, następnie od freelancera do szefa 60-osobowego zespołu specjalistów. Ma na koncie setki szkoleń marketingowych, strategicznych i biznesowych dla korporacji, domów mediowych, a także instytucji rządowych. Autor kompleksowych publikacji na temat systemu reklamowego Facebooka – Księga Adsów 3 oraz bezpłatnych, kreatywnych działań w social media – Księga Organika.

Komentarze

Powiązane

29.03.23, 08:30
| reklama & PR » informacje
Iluzjonista Y i Piotr Ogiński promują miody marki Pan Mazur
Marka Pan Mazur, producent polskich miodów, rozpoczął współpracę z influencerami przy promocji sprzedaży swoich produktów w sieci Gorąco Polecam. Smaki z Piekarni. 
29.03.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
OAN finalizuje trasformację swojego modelu biznesowego. Teraz stawia na sprzedaż gaming data
Spółka Online Advertising Network (OAN) zakończyła transformację swojego dotychczasowego modelu biznesowego. Rozwijająca swoją ofertę OAN skoncentruje się na sprzedaży gaming data, czyli danych dotyczących graczy z całego świata.
29.03.23, 06:30
| reklama & PR » ludzie
Aleksandra Wojnicka awansuje w Great Minds
Na początku marca br., Aleksandra Wojnicka awansowała na stanowisko Digital Director w ramach Grupy Garden of Words, Agencji oferującej usługi z zakresu 360°.
28.03.23, 20:12
| reklama & PR » informacje
CUPRA rozpoczęła współpracę z Rosalíą, gwiazdą muzyki latynoskiej
Marka CUPRA rozpoczęła współpracę z hiszpańską piosenkarką, autorką tekstów i producentką. W jej ramach npowstała kampania, która ma podkreślać, czym jest CUPRA od A do Z. Do działań wykorzystano nową wersję utworu „Abcdefg”.
28.03.23, 18:07
| reklama & PR » informacje
Jesteśmy na TY. Piotr Fronczewski i Marcin Dorociński w miniserialu marki Tyskie
Marka Tyskie rozpoczęła publikację miniserialu z udziałem Piotra Fronczewskiego i Marcina Dorocińskiego w reżyserii TadeuszaŚliwy. Projekt jest nową odsłoną platformy komunikacyjnej marki Tyskie – „Jesteśmy na TY”.
28.03.23, 17:00
| reklama & PR » informacje
Polski Strix przyjmuje do grupy niemiecki Webweit
Polska agencja e-commerce Strix poinformowała o przyjęciu do grupy niemieckiej agencji Webweit. Strix będzie miał teraz oddziały w Polsce, Holandii (Utrecht) i Niemczech (Frankfurt n. Menem). 
28.03.23, 11:49
| reklama & PR » informacje
Dentsu Creative kreatywnie dla mBanku
Dentsu Creative (wcześniej Isobar) rozpoczyna współpracę kreatywną z mBankiem.
28.03.23, 09:31
| reklama & PR » informacje
Marka YORK wybiera w przetargu agencję Chapter1
Agencja strategiczno-kreatywna Chapter1 wygrała przetarg na obsługę na polskim rynku kampanii launchowej domowych pomp ciepła marki YORK, należącej do amerykańskiego koncernu Johnson Controls.
27.03.23, 20:31
| reklama & PR » informacje
Avon wraca z nowym pozycjonowaniem marki i kampanią reklamową
1 marca br., marka Avon ruszyła z kampanią 360° najnowszej szminki Hydramatic.  Ambasadorką kampanii jest brytyjska beatboxerka Hamzaa, która ma ucieleśniać nowe pozycjonowanie i hasło marki - "Masz w sobie siłę! ".
27.03.23, 17:41
| reklama & PR » informacje
Euvic Performance opracowała nowy serwis dla GRUPY CSV
Euvic Digtal (Grupa Euvic Performance) została wybrana przez Grupę CSV, działającą na rynku lakierniczym w zakresie dostarczania produktów, usług i szkoleń. Agencja odpowiedzialna była za kompleksowe opracowanie i wdrożenie nowego serwisu csv.pl.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.