28.01.22, 07:00

Podsumowanie 2021 r.: Dagmara Berka-Kochańska (endorfina events)

Dagmara Berka-Kochańska, fot.: materiały prasowe

2021 rok na rynku mediów i reklamy dla portalmedialny.pl komentuje Dagmara Berka-Kochańska (endorfina events).

Najważniejsze wydarzenia

Nie ma jednego wydarzenia, które byłoby symbolem mijającego roku 2021. Patrząc na ubiegłe 12 miesięcy – to czego doświadczyliśmy, to ciągłe zmiany, dynamika i reagowanie na obostrzenia równolegle do spełniania potrzeb klientów. Taki był ten rok. Z jednej strony obserwowaliśmy wypełnione płyty na koncertach Young Leosi, podczas których, jako endorfina mieliśmy okazję budować strefy marki Sprandi, z drugiej strony mamy na koncie odwoływane lub przełożone projekty, czy też przenoszenie wydarzeń do świata wirtualnego i tworzenie hybryd.

Nowe zjawiska / zaskoczenia

Online czy wydarzenia hybrydowe weszły na stałe do kompetencji agencji eventowych. Klienci nie boją się nowych rozwiązań, a w briefach widzimy coraz większą chęć i odwagę do sięgania po nowe, świeże i niestandardowe narzędzia i technologie. To na pewno, nam jako agencji pozwala osiągać następne poziomy kreatywności, ale co najważniejsze – realizować cele naszych klientów mimo wielu przeciwności. Technologia pozwoliła nam zniwelować największe wyzwanie wydarzeń online - brak bezpośredniej interakcji, poczucia wspólnoty. Rozwiązania podstawowe typu Zoom czy Teams, których jeszcze dwa lata temu uczyli się wszyscy, zostały zastąpione przez rozwinięte, wielowymiarowe platformy eventowe, dzięki którym uczestnicy czują, że mają wpływ na kształt eventu i biorą w nim czynny udział.

Rozczarowania

Największym rozczarowaniem dla całej branży jest z pewnością trwająca walka o wydarzenia offline. Z zapartym tchem przez pierwszą połowę roku patrzyliśmy na wypełniające się line-upy festiwali, po to, żeby niestety większość z nich finalnie uległa odwołaniu. Cieszymy się, że mimo wszystko mamy na koncie 2021 roku wiele projektów offline, jednak pewno liczymy na więcej, a na kolejne miesiące patrzymy z nadzieją, zwarci i gotowi do realizacji na najwyższym poziomie!

W firmie

Dla endorfiny, mimo trudności, które są oczywiste dla całej branży, to był dobry rok - pełen świetnych realizacji, zadowolonych Klientów, doskonałych kreacji eventowych. Czujemy pewien niedosyt, ale z pewnością wykorzystaliśmy ten czas w najlepszy możliwy, jakościowy sposób. Ilość projektów i Klientów pozwoliła nam poszerzyć zespół – do grona producentów dołączyli doświadczeni specjaliści, wnoszący nie tylko wiedzę, ale także nową energię.

Rok rozpoczęliśmy od kilku wydarzeń online, między innymi dla naszych klientów Adamed i GE Healthcare. W maju zorganizowaliśmy wyjątkową, pandemiczną edycję Gali Ekstraklasy. To co możemy powiedzieć z ręką na sercu – to, że potrafimy w pełni funkcjonować w obecnych realiach, a żadne obostrzenia nie są już zaskoczeniem. Umiemy działać szybko, dynamicznie – ale także bezpiecznie. W połowie roku z wielkim entuzjazmem wróciliśmy do świata offline, m.in dzięki Gali Orłów stulecia z okazji 100-lecia „Rzeczypospolitej” czy też letniej strefie dla marki Storytel podczas Projektu Plaża. We wrześniu zorganizowaliśmy międzynarodowe wydarzenie w Sopocie dla kilkuset pracowników firmy Adform – ogromne przedsięwzięcie logistyczne, w tych nowych, trudnych czasach nabrało nowego wymiaru. Takie tempo utrzymaliśmy przez cały rok.

2021 przyświecał nie tylko realizacjom dla naszych stałych klientów. To był rok pełen ogromnego wysiłku całego zespołu, ale najlepszą nagrodą za tę pracę jest zadowolenie klientów oraz ich zaufanie do naszych kreacji i pomysłów. Zwieńczeniem i wisienką na torcie jest wyróżnienie naszej agencji wg tegorocznej edycji raportu "Agencje Eventowe" z tytułem “Solidny Partner” redakcji magazynu „Media Marketing Polska”. To, co możemy obiecać sobie, a także naszym partnerom – to, że nie zwolnimy tempa. Mam nadzieję, że rynek i rok 2022 są na nas gotowi, bo planujemy zapisać niezapomniane historie na kartach branży!

Dagmara Berka-Kochańska

Event directorka w endorfina events, agencji wielokrotnie wyróżnianej w konkursach na agencję eventową roku oraz nagradzaną lokalnie i poza granicami. Z branżą eventową związana od dekady, w tym od siedmiu lat z endorfiną. Aktualnie odpowiada za rozwój biznesu, w tym działania przetargowe oraz new bizowe agencji. Łączy tym samym umiejętności liderskie z doświadczeniem realizacyjnym zdobytym, jako event managerka. W pracy ceni ciągłą możliwość rozwoju oraz pracę z zespołem, bez którego, jak mówi – sukcesy nie byłyby możliwe do osiągnięcia. Wśród nagrodzonych projektów z portfolio Dagmary wymienić możemy, m.in. Adidas Here to Create (Stevie, Londyn), H&M Królestwo (Złoty Spinacz), Magenta Magic dla T-Mobile (Baltic for events, Tallin).

endorfina events pracuje dla największych polskich i międzynarodowych marek, ma na swoim koncie realizacje w kilkunastu krajach Europy. Szyte na miarę projekty online oraz onsite powstały dla dziesiątek klientów, z odmiennych sektorów, w tym m.in.: GE Healthcare, TK Maxx, Ekstraklasa, Huawei, CCC, T-Mobile, Rossmann, czy Adidas.

Komentarze

Powiązane

27.03.23, 12:41
| reklama & PR » ludzie
Alicja Miklaszewska-Kowalczuk dyrektorką zarządzającą połączonych struktur OMD
Agencja mediowa OMD kontynuuje swoją transformację, co przekłada się na zmiany strukturalne w firmie. Zarządzanie agencją OMD przejęła dotychczasowa dyrektor zarządzająca OMD Annalect, Alicja Miklaszewska-Kowalczuk. Z firmą rozstają się Anna Podskarbi i Robert Plesko.
27.03.23, 11:24
| reklama & PR » informacje
Mindshare wygrywa przetarg marki Perla PEŁNA DOBRA
Agencja mediowa Mindshare (GroupM), powiększyła portfolio swoich klientów o markę Perla Pełna Dobra –producenta hummusu i śródziemnomorskich przekąsek antipasti.
26.03.23, 19:50
| reklama & PR » informacje
KERRIS dla tołpy
Agencja KERRIS realizuje kampanię promującą kosmetyki z linii tołpa. dermo face sebio.
26.03.23, 13:19
| reklama & PR » informacje
Piotr Adamczyk i Magdalena Boczarska w kampanii reklamowej 1,5 proc. Fundacji Happy Kids
W związku z okresem rozliczeń podatkowych, Fundacja Happy Kids rozpoczęła kampanię na YouTube i Facebooku, zachęcającą do wsparcia Rodzinnych Domów Dziecka, które mają pod swoją opieką. W materiałach promocyjnych można usłyszeć głos aktorów – Magdaleny Boczarskiej i Piotra Adamczyka.
25.03.23, 21:00
| reklama & PR » informacje
Škoda z pierwszym w Polsce spotem reklamowym w technologii Dolby Atmos
Škoda, jako pierwsza marka w Polsce, zaprezentowała spot wykonany w nowoczesnej technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Spot powstał, aby uświetnić 20-lecie współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
25.03.23, 17:00
| reklama & PR » informacje
Kampania podażowa DESA Unicum zachęca do autentyfikacji sztuki w domach
W DESA Unicum można sprawdzić autentyczność posiadanych obrazów lub pamiątek rodzinnych, wycenić je i sprzedać, do czego DESA zachęca w najnowszej kampanii podażowej w mediach społecznościowych.
25.03.23, 09:00
| reklama & PR » informacje
Lidl został Oficjalnym Partnerem UEFA EURO 2024
Lidl został globalnym partnerem UEFA zarówno podczas europejskich eliminacji w 2023 roku, jak i turnieju finałowego w 2024 roku.
24.03.23, 19:29
| reklama & PR » informacje
Tomasz Zubilewicz prezentuje pogodę Na Żywo z PS5
Firma Sony Interactive Entertainment zaprezentowała specjalną prognozę pogody prowadzoną przez Tomasza Zubilewicza – PS5 Na Żywo.
24.03.23, 13:38
| reklama & PR » informacje
Każdy z nas oszczędza. Kaufland promuje program lojalnościowy
Agencja Kalicińscy stworzyła koncept kreatywny kampanii wprowadzającej na polski rynek program lojalnościowy Kaufland Card. Motywem przewodnim komunikacji jest piosenka “Każdy z nas oszczędza”, czyli autorski aranż utworu “Everybody Dance Now” oraz roztańczony spot prezentujący radość płynącą z oszczędzania z Kaufland Card.
24.03.23, 11:50
| reklama & PR » informacje
Zaufaj nauce, a nie magii. H2O realizuje kolejny spot w 3D dla Intermag
Agencja H2O po realizacji serii trzech poprzednich spotów w technologii 3D dla produktów Tytanit, Optysil, Vanadoo, przygotowała kolejny projekt. Najnowszy spot jest bazą do realizacji międzynarodowej kampanii dedykowanej flagowym produktom w portfolio producenta.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.