07.02.22, 07:00

Podsumowanie 2021 r.: Anna Skowron (DevaGroup)

Anna Skowron, fot.: materiały prasowe

2021 rok w DevaGroup dla portalmedialny.pl podsumowuje Anna Skowron, Social Media & Content Specialist.

Rok 2021 był dla nas przede wszystkim pełen zmian oraz rewolucji - tych małych i większych. Zmiany personalne, powiększenie portfela Klientów czy realizacje pełne wyzwań to tylko część tego, co wydarzyło się przez 12 ostatnich miesięcy. Zapraszamy na podsumowanie roku w DevaGroup :)

Klienci, Klienci i jeszcze więcej Klientów!

Zdecydowanym pracusiem minionego roku okazał się dział New Business z Łukaszem Jeleniem na czele.  Sprzedaż to ten obszar firmy, na który każda agencja ma swój unikatowy sposób, a nasz zdecydowanie zdaje egzamin. Nic nie udowodni tego lepiej niż liczby, więc podajemy - w ciągu ostatniego roku nasze portfolio rozrosło się o ponad 100 nowych marek!

Nawiązaliśmy współpracę z wyjątkowymi Klientami, którzy stawiają przed nami coraz to nowsze, marketingowe wyzwania: Dako, Prymat, Noho, Kopalnia soli w Wieliczce i wiele innych. Co więcej, nasi dotychczasowi Klienci decydują się na szerszy zakres działań. Dla przykładu, rozszerzyliśmy zakres działań z Jack Wolfskin i przejęliśmy kanały semowe: Facebook oraz Allegro.

Największe wyzwanie i nasza improwizacja

A skoro o SEM mowa, to  podsumujmy rok dla właśnie tego działu, który w 2021 r. dzielnie pokonał wiele przeszkód. Największym wyzwaniem okazały się w minionym roku zasoby ludzkie czyli stałe powiększanie zespołu o nowe, doświadczone osoby z talentem do prowadzenia skutecznych kampanii (zgadza się, specjalista SEM to bardzo pożądane stanowisko). Do tego doszła potrzeba powiększenia działu i rekrutacji nowych specjalistów do obsługi pozyskanych Klientów. Na szczęście kreatywność to nasza mocna strona, i gdy nie mogliśmy znaleźć odpowiedniej ilości pracowników, po prostu ich sobie sami wyszkoliliśmy - organizując Bootcamp, czyli intensywny kurs, który miał przygotować kandydatów na staż w dziale SEM. Do rekrutacji zaprosiliśmy wszystkich, którzy chcieliby rozwijać się w marketingu internetowym. Ze względu na ogromną ilość zgłoszeń postawiliśmy na osoby, u których widać było prawdziwe predyspozycje i wiedzę.

Widząc jak ważne jest dla nas zapewnienie odpowiednio przygotowanej kadry, by spełnić oczekiwania Klientów - pokażemy Wam teraz nasze cele w działaniach reklamowych. Z pewnością nasi Klienci są różnorodni, mają inne potrzeby, możliwości i cele biznesowe. Wszystkich obsługujemy z zaangażowaniem i dążeniem do jak najwyższych wskaźników ROI, ROAS, CTR czy konwersji. Pokazujemy, że reklamy się opłacają i warto w nie inwestować. Średnie roczne wydatki na jednego Klienta to kwoty ok. miliona złotych, a najważniejszy jest zawsze zwrot z inwestycji. Nad wszystkim pieczę sprawuje Dorota Kika - Head of SEM.

Czyli dużo wyzwań, ale z happy-endem ;-)

Work hard, play hard

Najwięcej działo się w dziale SEO, który stale dowoził wysokie wyniki sprzedażowe naszym Klientom, a to spowodowało jeszcze większy wzrost zainteresowania naszymi usługami. Aby sprostać wyzwaniu zatrudniliśmy pięciu nowych pracowników, przy czym proces rekrutacyjny wiązał się z dużą selekcją zgłoszeń kandydatów. Pomogło tu wieloletnie doświadczenie Head of SEO Kamila Sroki oraz osobiste zaangażowanie CEO - Krzysztofa Marca.

Rozrost firmy oznaczał dla SEOwców zmiany wewnętrzne. Pomyślnie udało się rozbudować raporty prac pozycjonerskich dla Klientów i wprowadzić je na wyższy poziom. Rozszerzenie procesów firmowych wspomogło optymalizację czasu pracy. Zmiany w dziale SEO wpłynęły również na model współpracy z Klientami. Postawiliśmy mocno na edukację i dialog z Klientami, żeby pokazać pozycjonowanie jako proces, a nie magiczną recepturę na sukces w sieci. Mamy coraz więcej świadomie inwestujących kontrahentów, którzy dzięki nami osiągają coraz większy ruch, a co za tym idzie - sprzedaż. Częściej przechodzimy w relacje partnerskie z dużymi brandami, co daje nam wyjątkową satysfakcję i poczucie dobrze wykonanej pracy.

Jesteśmy jedyną w Polsce agencją o takiej skali, która od zawsze, niezależnie od pandemii, pracuje w systemie zdalnym, a dział SEO chce się spotykać i jest głodny inspiracji. Po wypełnieniu ankiety wewnętrznej wyniki były jednoznaczne: konieczna jest integracja. Zorganizowaliśmy więc wrześniowy event firmowy oraz grudniowe spotkanie świąteczne.

Eventy branżowe

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie organizowali eventów typowo branżowych, które mają na celu dzielenie się wiedza marketingową. Spotkania on-line prowadzone w formie Webinarów odbyły się w ciągu roku aż 21 razy, a łączna liczba ich uczestników to prawie 4 tysiące! W kolejnym roku nie zwalniamy tempa i już planujemy kolejne spotkania tego typu, na które serdecznie zapraszamy (więcej informacji tutaj, tutaj oraz tu)

semKRK, czyli nasz największy event, który do tej pory zgromadził ponad 5 tysięcy miłośników SEM, SEO oraz analityki, właścicieli biznesów, działów marketingu, branży e-commerce, również był ważnym punktem w kalendarzu 2021. W rok przeprowadziliśmy 3 edycje, z czego ostatnia odbyła się off-line, zupełnie jak za starych czasów. Ogrom prelekcji, dyskusji i prezentacji przerósł nasze oczekiwania, a atmosfera była niesamowita. Liczymy na powtórkę z rozrywki również w tym roku, już 15 czerwca na semKRK#19 - edycja BIG, na której rozdane zostaną semKRK Awards!.

Jakby tego było mało, przewodniczyliśmy wszelkim działaniom marketingowym, które dotyczyły tegorocznej petardy - nowo wydanej książki autorstwa naszego CEO Krzysztofa Marca oraz znakomitego trenera, eksperta SEM Tomasza Trzósło pt. “Marketing internetowy w Google. Pozycjonowanie, Ads & Analytics dla biznesu, e-commerce, marketerów”. Ponad 300 stron wyjątkowej publikacji to nasze marketingowe oczko w głowie.

Każda część firmy stopniowo rosła w siłę i nie inaczej było w dziale marketingu, który powitał na swoim pokładzie trzy nowe osoby odpowiedzialne za content i social media, a Head’em działu został Tomasz Sorka. 

Przede wszystkim ludzie

Firmę tworzą ludzie, co widać w każdym aspekcie działań, strategii, KPI czy innych. 

Chwalimy się, że umiemy w dbanie o pracowników, bo tak mówią nam sami pracownicy. Trochę mamy tak, że każda okazja jest dla nas dobra do świętowania, więc urodziny, rocznice, ważne życiowe wydarzenia (też prywatne) - niczego nie przepuścimy i zawsze pojawiają się upominki! A w roku 2021 było co świętować. Naszemu Senior SEM Specialist Krzysztofowi wybiło równe pięć lat z nami, a Head działu SEO buduje swój zespół już dekadę. 10 lat jest też z nami Piotr Matura - bardzo zdolny developer. Jesteśmy dumni z tego, że mamy u siebie zaangażowanych i zaufanych  ludzi, którzy dążą z nami do ciągle nowych celów.  

Ten rok był pełen zmian, wyzwań, realizacji pomysłów wewnętrznych i zewnętrznych. Był rokiem ogromnej pracy, ale też ogromnej satysfakcji i zadowolenia. Urośliśmy jako firma w znaczeniu personalnym oraz techniczno-procesowym. W kolejny rok wchodzimy przygotowani, doświadczeni i mocno zaprawieni w osiąganiu efektów dla naszych Klientów.


Anna Skowron

W marketingu internetowym działa od ponad czterech lat. Wyznaje zasadę „content is king!”, a słowo pisane to jej ulubione narzędzie pracy. Jak książka to kryminał, a jak wakacje to tylko nad morzem.

Komentarze

Powiązane

26.02.24, 19:13
| reklama & PR » informacje
BETADINE VAG. Bądź nie do zatrzymania. Kampania marki Betadine VAG
Ruszyła przygotowana przez ASAP&ASAP kampania leku OTC Betadine VAG, dla którego podmiotem odpowiedzialnym jest firma Egis Pharmaceuticals PLC, reprezentowana w Polsce przez firmę EGIS Polska. To pierwszy efekt współpracy po wygranym przez agencję w 2023 r. przetargu.
26.02.24, 17:31
| reklama & PR » informacje
Sos Pieczeniowy WINIARY. Nabieraj ze smakiem. Kampania sosów pieczoniowych
Sosy pieczeniowe WINIARY to produkt promowany w kampanii przygotowanej przez Publicis Poland.
26.02.24, 15:45
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Prawie 550 tys. zł za spot podczas meczu Polska - Francja. Biuro Reklamy TVP ogłosiło ofertę na UEFA EURO 2024
Biuro Reklamy TVP ogłosiło zasady sprzedaży obowiązujące przy transmisjach Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2024. Mecze będą nadawane w TVP1, TVP2, TVP Sport, oraz na portalu i w aplikacji mobilnej TVP Sport.
26.02.24, 14:03
| reklama & PR » informacje
Cut The Mustard wygrała przetarg Frito Lay Poland
Agencja Cut The Mustard wygrała przetarg i podpisała umowę z Frito Lay Poland, spółką z portfolio firmy PepsiCo. Agencja przygotuje działania kampanijne dla marek Lay’s Max i Doritos.
26.02.24, 11:54
| reklama & PR » informacje
KINESSO obsługuje Porsche Inter Auto w digitalu
Agencja KINESSO odpowiada za obsługę Porsche Inter Auto w Digitalu. Współpraca jest efektem wygranego przetargu.
26.02.24, 09:32
| reklama & PR » informacje
Van Purr będzie dalej współpracować z Dziadkiem do orzechów
Producent piwa Karpackie, Van Pur przedłuża współpracę z agencją reklamową Dziadek do orzechów. Będzie to już kolejny rok współpracy między marką a agencją.
24.02.24, 21:10
| reklama & PR » informacje
Zasmakuj w wygranej. 100 tys. zł główną nagrodą w loterii marki Winiary
Firma Nestlé Polska ponownie powierzyła agencji UNIQUE ONE przygotowanie ogólnopolskiej loterii audioteksowej dla majonezów marki WINIARY pod hasłem „Zasmakuj w wygranej!”.
24.02.24, 19:11
| reklama & PR » informacje
Butcher’s Pet Care promuje karmę dla psów i kotów
NAV agency we współpracy z firmą Butcher’s Pet Care, realizuje kampanię promującą karmę dla psów i kotów.
24.02.24, 13:44
| reklama & PR » informacje
VeloBank w nowej kampanii ulepsza walentynki i zaprasza do Świata Bardziej Love
Z okazji walentynek wystartowała wielokanałowa kampania produktowa VeloBanku, która ma wpisywać się w rosnący trend doceniania siebie i swoich bliskich.
23.02.24, 19:45
| reklama & PR » ludzie
Zofia Dutkowska awansuje w MassiveMusic Warsaw
MassiveMusic Warsaw, kreatywna agencja muzyczna awansowała Zofię Dutkowską na stanowisko senior music creative.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 26.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.