06.03.22, 09:00

Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy. Akcja Gazety Wyborczej

Akcja "Gazety Wyborczej" i Fundacji HumanDoc, fot.: materiały prasowe

Redakcja „Gazety Wyborczej” wspiera mieszkańców Ukrainy uciekających przed wojną. 3 marca 2022 roku ruszyła kolejna akcja pomocowa pod hasłem „Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy”. Cały przychód ze sprzedaży specjalnych cegiełek w formie prenumeraty cyfrowej dziennika trafi do Fundacji HumanDoc.

„Wyborcza” rozpoczęła dziś akcję „Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy". Cały przychód ze sprzedaży specjalnych cegiełek w formie subskrypcji treści Wyborcza.pl zostanie przekazany Fundacji HumanDoc, która organizuje ewakuację dzieci i osób starszych z atakowanego Mariupola i okolic" - wyjaśnia Aleksandra Sobczak, szefowa Wyborcza.pl i zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

"Mariupol jest na skraju katastrofy humanitarnej. Mieszkańcom grozi głód, za ostatnie pieniądze próbują kupić coś do jedzenia. Sytuacja jest taka, jak w czasie II wojny światowej. Gigantycznym problemem jest brak prądu - bez tego nie działa nic, nawet aparatura podtrzymującą życie w szpitalach. Mierzymy się z kryzysem, jakiego nie było w tym tysiącleciu w naszej części świata. Jedna z naszych współpracownic zapytała, czy jak się coś jej stanie, to zaopiekujemy się jej córką i ją adoptujemy. Oczywiście obiecaliśmy jej to" - mówi Dominika Springer, członkini zarządu HumanDoc.

Fundacja HumanDoc od lat działa we wschodniej Ukrainie, gdzie dociera niewiele pomocy. Do tej pory HumanDoc prowadziła, m.in. Centrum Wsparcia i Integracji dla osób, które ucierpiały w wyniku konfliktu na wschodniej Ukrainie w 2015 roku oraz współpracowała z Mariupolskim Stowarzyszeniem Kobiet „Bereginya”. Internauci mogą włączyć się do akcji „Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy". Na specjalnej stronie dostępne są cegiełki w formie subskrypcji treści. Akcja zaplanowana jest na najbliższe tygodnie.

Jednocześnie ruszył też serwis zawierający aktualne informacje i praktyczne porady, jak nieść pomoc – gdzie należy się zgłosić, gdy możemy udostępnić mieszkanie, jak się przygotować na przybycie gości. Czytelnicy znajdą także informacje o obowiązujących rozwiązaniach prawnych wprowadzanych przez polski rząd, zwłaszcza tych o dostępie do pomocy medycznej i edukacji, wiadomości o potrzebach zgłaszanych przez samorządy i organizacje pozarządowe oraz praktyczne porady ekspertów, jak rozmawiać z osobami doświadczającymi traumy. Teksty przygotowują i aktualizują dziennikarze „Wyborczej”.

To kolejne formy wsparcia Ukrainy objętej wojną oraz jej obywali. Wcześniej zespół wciąż działającego w Ukrainie "Expressu" i redakcja "Gazety Wyborczej", wspierane przez Gazeta.pl i Radio TOK FM, przygotowały specjalne wydanie gazety dla Ukrainek i Ukraińców uciekających przed wojną.

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 marca?
19.03.23, 13:52
| prasa » informacje
Uroczysta gala plebiscytu Superbohaterka Wysokich Obcasów 2022 już 20 marca
Redakcja „Wysokich Obcasów” 20 marca br. ogłosi, kto zostanie Superbohaterką 2022 roku. Finałowa gala plebiscytu odbędzie się w warszawskim Teatrze Studio. 
19.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 marca?
18.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 marca?
17.03.23, 07:30
| prasa » informacje
Fundusz na rzecz ukraińskich mediów podsumowuje swoje działania
W marcu 2023 r. minęło 12 miesięcy, od kiedy dziennikarze z Polski, Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii powołali Fundusz na rzecz ukraińskich mediów (Ukrainian Media Fund, UMF), by pomóc przetrwać mediom w Ukrainie.
17.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 marca?
16.03.23, 12:15
| prasa » informacje
GLAMOUR zmienia na wszystkich rynkach swój logotyp
Marka GLAMOUR (Burda Media Polska) zmienia logotyp na wszystkich rynkach, na których występują jej magazyny i serwisy. Zmiana logotypu to również nowe otwarcie i wyznaczenie kierunku, w którym brand ma zmierzać w najbliższych latach.
16.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 marca?
15.03.23, 11:23
| prasa » informacje
Kupony rabatowe na Stylowe Zakupy w Twoim Stylu i Pani
Akcja „Stylowe Zakupy” potrwa sześć dni na przełomie marca i kwietnia br. Kupony rabatowe pojawią się w magazynach Wydawnictwa Bauer - „Twoim Stylu” oraz „Pani”.
15.03.23, 10:29
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 marca?
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.