06.03.22, 09:00

Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy. Akcja Gazety Wyborczej

Akcja "Gazety Wyborczej" i Fundacji HumanDoc, fot.: materiały prasowe

Redakcja „Gazety Wyborczej” wspiera mieszkańców Ukrainy uciekających przed wojną. 3 marca 2022 roku ruszyła kolejna akcja pomocowa pod hasłem „Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy”. Cały przychód ze sprzedaży specjalnych cegiełek w formie prenumeraty cyfrowej dziennika trafi do Fundacji HumanDoc.

„Wyborcza” rozpoczęła dziś akcję „Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy". Cały przychód ze sprzedaży specjalnych cegiełek w formie subskrypcji treści Wyborcza.pl zostanie przekazany Fundacji HumanDoc, która organizuje ewakuację dzieci i osób starszych z atakowanego Mariupola i okolic" - wyjaśnia Aleksandra Sobczak, szefowa Wyborcza.pl i zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

"Mariupol jest na skraju katastrofy humanitarnej. Mieszkańcom grozi głód, za ostatnie pieniądze próbują kupić coś do jedzenia. Sytuacja jest taka, jak w czasie II wojny światowej. Gigantycznym problemem jest brak prądu - bez tego nie działa nic, nawet aparatura podtrzymującą życie w szpitalach. Mierzymy się z kryzysem, jakiego nie było w tym tysiącleciu w naszej części świata. Jedna z naszych współpracownic zapytała, czy jak się coś jej stanie, to zaopiekujemy się jej córką i ją adoptujemy. Oczywiście obiecaliśmy jej to" - mówi Dominika Springer, członkini zarządu HumanDoc.

Fundacja HumanDoc od lat działa we wschodniej Ukrainie, gdzie dociera niewiele pomocy. Do tej pory HumanDoc prowadziła, m.in. Centrum Wsparcia i Integracji dla osób, które ucierpiały w wyniku konfliktu na wschodniej Ukrainie w 2015 roku oraz współpracowała z Mariupolskim Stowarzyszeniem Kobiet „Bereginya”. Internauci mogą włączyć się do akcji „Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy". Na specjalnej stronie dostępne są cegiełki w formie subskrypcji treści. Akcja zaplanowana jest na najbliższe tygodnie.

Jednocześnie ruszył też serwis zawierający aktualne informacje i praktyczne porady, jak nieść pomoc – gdzie należy się zgłosić, gdy możemy udostępnić mieszkanie, jak się przygotować na przybycie gości. Czytelnicy znajdą także informacje o obowiązujących rozwiązaniach prawnych wprowadzanych przez polski rząd, zwłaszcza tych o dostępie do pomocy medycznej i edukacji, wiadomości o potrzebach zgłaszanych przez samorządy i organizacje pozarządowe oraz praktyczne porady ekspertów, jak rozmawiać z osobami doświadczającymi traumy. Teksty przygotowują i aktualizują dziennikarze „Wyborczej”.

To kolejne formy wsparcia Ukrainy objętej wojną oraz jej obywali. Wcześniej zespół wciąż działającego w Ukrainie "Expressu" i redakcja "Gazety Wyborczej", wspierane przez Gazeta.pl i Radio TOK FM, przygotowały specjalne wydanie gazety dla Ukrainek i Ukraińców uciekających przed wojną.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 kwietnia?
20.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 kwietnia?
19.04.24, 20:00
| prasa » informacje
Z przepiśników naszych mam i babć. Wydanie specjalne Kobiety i Życia
17 kwietnia br. na rynku prasowym ukaże się kolejne wydanie zbioru przepisów, które kojarzą się z najpiękniejszymi chwilami dzieciństwa - „Z przepiśników naszych mam i babć” (Wydawnictwo Bauer).
19.04.24, 15:11
| prasa » informacje
Agora odświeżyła miesięcznik Wysokie Obcasy Extra
W sprzedaży pojawiło się odświeżone wydanie miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra” (Agora), w którym znalazły się nowe rubryki i teksty nowych felietonistek – Katarzyny Kucewicz i Carrie z Mokotowa.
19.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 kwietnia?
18.04.24, 15:00
| prasa » informacje
Piąte urodziny Forbes Women. Specjalna wystawa plenerowa w warszawskich Łazienkach
Pięć lat temu ukazało się pierwsze wydanie magazynu „Forbes Women” (Ringier Axel Springer). Najnowsze urodzinowe wydanie czasopisma zawiera nie tylko podsumowanie ostatnich pięciu lat obecności magazynu na rynku, ale także Listę 25 Liderek Klimatu i Środowiska.
18.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 kwietnia?
17.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 kwietnia?
16.04.24, 20:28
| prasa » informacje
Świat Wiedzy Extra. 150 pytań i odpowiedzi
17 kwietnia br. na rynku prasowym ukaże się najnowsze wydanie magazynu „Świat Wiedzy Extra” (Wydawnictwo Bauer).
16.04.24, 15:30
| prasa » informacje
Wysokie Obcasy świętują 25. urodziny
Wysokie Obcasy obchodzą w kwietniu br. 25 urodziny. Redakcja serwisu przypomina 25 przełomowych tekstów magazynu, a 13 kwietnia br. ukazało się jubileuszowe wydanie z 25 najlepszymi okładkami.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy