11.04.22, 10:00

Leszek Krawczyk korespondentem Radia 357 w USA

Leszek Krawczyk, fot.: materiały prasowe

Do grona stałych zagranicznych korespondentów Radia 357 dołączył Leszek Krawczyk, który będzie przygotowywał korespondencje i komentarze z USA.

Do zespołu newsroomu Radia 357 oficjalnie dołączył Leszek Krawczyk, który będzie relacjonował wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych. Będzie przygotowywał regularne korespondencje do serwisów informacyjnych oraz komentował bieżące wydarzenia. Wcześniej Krawczyk pojawiał się okazjonalnie na antenie Radia 357.

Gdy świat obserwuje ruchy Stanów Zjednoczonych chcemy być jak najbliżej decyzji, które zapadają w Waszyngtonie. Po to, by relacjonować je słuchaczom z pierwszej ręki. To słuchacze finansują nasze radio - rewanżujemy się treściami na najwyższym poziomie, dotyczy to także wiadomości z kraju i ze świata. Leszek świetnie zna tematykę międzynarodową, w tym również wojenną i bardzo się cieszę, że jest z nami” - mówi Ewa Koch, koordynująca prace newsroomu Radia 357.

Leszek Krawczyk był wieloletnim reporterem „Wiadomości” TVP 1, dla których relacjonował, m.in. rosyjską inwazję na Gruzję w 2008 r., interwencję NATO w Afganistanie jak i wydarzenia Arabskiej Wiosny w Egipcie, Syrii i Libanie. W 2014 r. relacjonował pierwszą inwazję Rosjan na Ukrainie z Kijowa, Doniecka i Mariupolu. W latach 2014-2016 Krawczyk był szefem Biura Telewizji Polskiej w Waszyngtonie, współpracował również z miesięcznikiem „Press” i telewizją Wirtualnej Polski.

Krawczyk będzie już drugim korespondentem Radia 357 w USA - obok Żanety Auler, która relacjonuje wydarzenia z Los Angeles w Kalifornii.

Ośmiu korespondentów w zespole Radia 357 

W zespole Radia 357 obecnie znajduje się ośmiu korespondentów: Żaneta Auler - USA (Los Angeles); Dominika Giordano – Japonia; Artur Kieruzal - Wielka Brytania; Leszek Krawczyk - USA (Waszyngton); Karolina Markiewicz – Grecja; Piotr Pogorzelski – Ukraina; Monika Trętowska – Kanada; Agnieszka Wyszomirska – Australia.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.