26.04.22, 10:04

Gazeta Wyborcza rusza z III edycją akcji Supermiasta i Superregiony 2022

Logo akcji "Gazety Wyborczej", fot.: materiały prasowe

29 kwietnia br. ruszy III edycja „Supermiast i Superregionów” – akcji organizowanej przez redakcje lokalne „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl, tym razem poświęconej zieleni w miastach i regionach. W ramach jej inauguracji 26 kwietnia br. z wtorkowym wydaniem dziennika ukazał się nowy numer „Magazynu Supermiasta i Superregiony”.

„Supermiasta i Superregiony” to projekt, w ramach którego na łamach „Gazety Wyborczej” oraz w serwisie Wyborcza.pl redakcje lokalne dyskutują z czytelnikami, samorządowcami i aktywistami o tym, co jest w naszym otoczeniu najistotniejsze. Głównym tematem tegorocznej edycji projektu – połączonej z plebiscytem dla czytelników – będzie szeroko pojęta zieleń w miastach oraz regionach. Mieszkańcy będą mogli wybrać swoje ulubione zielone przestrzenie, a samorządowcy i eksperci dyskutować będą o ich znaczeniu w kontekście ekologii i ochrony klimatu, a także znaczenia dla jakości życia.

Akcja „Supermiasta i Superregiony” podzielona jest na kilka etapów. W pierwszym – rozpoczynającym się 29 kwietnia br. – redakcje lokalne „Wyborczej” zachęcą czytelników, by wskazali swoje ulubione zielone miejsca w miastach oraz regionach – tych, które najczęściej wybierają na spacery, gdzie jeżdżą na wycieczki rowerowe czy zabierają swoich gości. Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 maja br. W drugim etapie, spośród nadesłanych propozycji, redakcje wybiorą po dziewięć lub 12 dla miasta oraz dla regionu. Następnie w głosowaniu, które rozpocznie się 13 maja br., czytelnicy wskażą swoje ulubione zielone miejsca. Finał głosowania zaplanowany został na 29 maja br.

Finał akcji w połowie czerwca

Plebiscyt „Supermiasta i Superregiony” zakończy gala w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Warszawie, która odbędzie się 14 czerwca br. Wezmą w niej udział prezydenci miast, marszałkowie województw oraz dziennikarki i dziennikarze „Gazety Wyborczej".

Oprócz tego tuż przed startem tegorocznej edycji akcji, 26 kwietnia br. wraz z wtorkowym wydaniem „Gazety Wyborczej” ukazał się pierwszy w tym roku numer „Magazynu Supermiasta i Superregiony”. Na jego łamach znajdą znalazły się szczegółowe informacje o projekcie, a także zbiór najlepszych praktyk związanych z ekologią i zielenią miejską. W kwartalniku redakcja opowiada również, jak mieszkańcy i samorządy pomagają uchodźcom z Ukrainy, a także jak wyglądają poszukiwania systemowych rozwiązań na przyszłość.

Debata online w ramach Studia Supermiasta

Premierze kwartalnika towarzyszyć będzie transmitowana na żywo debata online, przeprowadzona w ramach rozmów z cyklu Studio Supermiasta. Gośćmi Mikołaja Chrzana z redakcji „Gazety Wyborczej” będą mer Lwowa Adrij Sadowy oraz prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Paneliści dyskutować będą o sytuacji miast w obliczu wojny, o wydarzeniach w Ukrainie i o największych potrzebach jej mieszańców, a także o tym, co dzieje się po polskiej stronie granicy. W drugiej części programu Mikołaj Chrzan porozmawia z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem o przygotowaniach do sezonu turystycznego oraz o największych wyzwaniach inwestycyjnych stojących przed Pomorzem Zachodnim. Na koniec spotkania zaplanowano komentarze redaktorów naczelnych zespołów lokalnych „Wyborczej” – Leszka Frelicha (Wrocław), Jerzego Połowniaka (Szczecin) i Pauli Skalnickiej (Poznań). Debata online z cyklu Studio Supermiasta pt. „Lwów i Rzeszów. Miasta w obliczu wojny” odbędzie się 26 kwietnia o godz. 12:00. Będzie można ją śledzić w serwisie Wyborcza.pl oraz na profilu dziennika na Facebooku.

Komentarze

Powiązane

26.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 marca?
25.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 marca?
24.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 marca?
23.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 marca?
22.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 marca?
21.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 marca?
20.03.23, 06:30
| prasa » informacje
Wyniki finansowe Agory w IV kwartale 2022 r.: przychody spadły o 6 proc.
Wyniki Grupy Agora w IV kwartale 2022 r. nadal pozostawały pod presją warunków gospodarczych i rosnących kosztów operacyjnych, na które dodatkowo negatywnie wpłynęły zdarzenia jednorazowe.
20.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 marca?
19.03.23, 13:52
| prasa » informacje
Uroczysta gala plebiscytu Superbohaterka Wysokich Obcasów 2022 już 20 marca
Redakcja „Wysokich Obcasów” 20 marca br. ogłosi, kto zostanie Superbohaterką 2022 roku. Finałowa gala plebiscytu odbędzie się w warszawskim Teatrze Studio. 
19.03.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 marca?
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.