28.04.22, 11:34

Na czym polega global sourcing?

Fot.: materiały prasowe

Co to jest global sourcing i w jaki sposób ta strategia wpływa na efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw na całym świecie? Global sourcing to globalna strategia zaopatrzenia, która pozwala na znaczne powiększenie zysków osiąganych przez przedsiębiorstwa. W poniższym artykule tłumaczymy wszystko, co warto wiedzieć na temat global sourcing.

Global sourcing - definicja pojęcia 

Global sourcing to określenie dla strategii zakupowej stosowanej przez przedsiębiorstwa, gdzie towary i usługi pozyskuje się z globalnego rynku, aby maksymalnie zwiększyć poziom wydajności. Podstawowe założenie global sourcing wskazuje, że należy obniżać koszty produkcji oraz jednocześnie zachowywać rygorystyczne standardy jakości, które są niezwykle istotne w odniesieniu do konkretnych usług. 

Global sourcing polega nie tylko na bardzo wnikliwym poszukiwaniu atrakcyjnych produktów w korzystnej cenie. Wyróżnikiem tej niezwykle popularnej strategii jest także optymalizacja procesów związanych z dystrybucją towarów czy szacowaniem kosztów. Jednocześnie obniżanie kosztów nie powinno przyczyniać się do spadku jakości świadczonych usług. 

Przykład Chin 

Warto wskazać, że Chiny uznawane są za światowego lidera w zakresie produkcji różnego rodzaju komponentów. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż w Państwie Środka koszty pracy są wyjątkowo niskie, zaś jakość produkcji uznawana jest za zadowalającą. Z tego powodu części pozyskiwane z Chin są na tak dużą skalę przez przedsiębiorstwa z całego świata, gdyż w ten sposób można znacząco zwiększyć rentowność realizowanego przez nas przedsięwzięcia. 

Dlaczego warto postawić na global sourcing? 

Liczba korzyści wynikających z zastosowania strategii global sourcing jest naprawdę bardzo duża. Mowa tu przede wszystkim o konkretnych oszczędnościach dla firmy. Pozyskiwanie komponentów z państw takich jak Chiny czy Wietnam przyczynia się do znacznego ograniczenia wydatków, a jednocześnie jakość pozyskiwanych towarów jest na bardzo dobrym poziomie.

Międzynarodowe zaopatrzenie to ogromna szansa na wzrost efektywności prowadzonego biznesu oraz pozyskanie szerokiego grona klientów, dla których podstawowym czynnikiem decydującym o zakupie jest cena. 

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. komunikacji

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa

Przejdź do oferty

PEŁNOMOCNIK DYREKTORA ds. MARKETINGU

Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.