27.05.22, 11:00

Gry uliczne. Kolejny sezon podcastu Mateusza Baczyńskiego i Janusza Schwertnera

Zapowiedź podcastu "Gry uliczne", fot.: materiały prasowe

Podcast „Gry uliczne” jest serią wywiadów z policjantami kryminalnymi rozpracowującymi polskie mafie. Dziennikarze Onetu, Mateusz Baczyński i Janusz Schwertner, co tydzień w każdy piątek będą rozmawiać z ludźmi, którzy w latach 90. byli na pierwszej linii w walce z przestępczością zorganizowaną. Pierwszy odcinek nowego sezonu „Gier ulicznych” pojawi się 27 maja br. o godz. 20.00 na Onet.pl.

W nowym sezonie podcastu „Gry uliczne” słuchacze otrzymają opowieści o bezwzględnych przestępcach, pokazane z perspektywy pracy nieustępliwych policjantów. Policjanci, którzy do tej pory pozostawali na dalszym planie, są bohaterami nowych odcinków. Na wszystkie historie autorzy spoglądają własnym okiem, starając się znaleźć w nich drugie dno.

Oddajemy głos ludziom, którzy do tej pory pozostawali w cieniu, a przez lata stali na pierwszej linii frontu walki z przestępczością zorganizowaną. Opowiadają nam o ciemnych stronach ludzkiej natury, gangsterach spotkanych na swojej drodze, zabójstwach, które siedzą w nich do dzisiaj, czy kolegach poległych na służbie. Wielu naszych gości było uczestnikami dramatycznych wydarzeń, o których mówiła cała Polska. Ten program to ukłon w stronę osób, które dla naszego bezpieczeństwa poświęciły całej swoje zawodowe życie” – mówi Mateusz Baczyński, twórca i współprowadzący podcast „Gry uliczne”.

Przez wiele lat narratorami opowieści o polskim świecie przestępczym byli głównie gangsterzy. Opowiadali barwnie, ale ich przekaz był bardzo jednostronny. Z kolei prawdziwi bohaterowie, czyli policjanci kryminalni, zwykle pozostawali gdzieś z boku. Nie znaliśmy ani ich twarzy, ani nazwisk. My postanowiliśmy to zmienić. W „Grach Ulicznych” rozmawiamy z nimi bez cenzury i bez lukrowania rzeczywistości. W efekcie mamy poczucie, że ich historie są nie tylko bliższe prawdy niż te opowiadane przez gangsterów, ale i znacznie ciekawsze. Dla nas to ogromna frajda móc spotykać się z nimi i zadawać pytania, z którymi niejednokrotnie mierzą się po raz pierwszy w życiu” – mówi Janusz Schwertner, twórca i współprowadzący podcast „Gry uliczne” .

Nowe odcinki „Gier ulicznych” po premierze 27 maja na Onet.pl będą dostępne w ofercie Onet Audio oraz na popularnych platformach podcastowych.

Komentarze

Powiązane

30.11.23, 12:33
| internet » ludzie
WP wzmacnia rolę technologii. Jędrzej Matla awansuje, a Paulina Zyśk-Lisica i Paweł Karaszewski odchodzą z firmy
Od 1 grudnia 2023 r. na stanowisko p.o. dyrektora technologii i produktu reklamowego Wirtualnej Polski Media awansuje Jędrzej Matla. Zmiana ta jak tłumaczy firma jest częścią procesu mocniej integrującego produkty reklamowe i wydawnicze z obszarem IT.
28.11.23, 08:30
| internet » e-commerce
Allegro dalej rośnie. W Czechach trzy główne marki wygrywają
Allegro na polskim rynku zanotowało wzrost sprzedaży o 10,5 proc. Z kolei w Czechach nowa platforma zyskała aż 800 tys. aktywnych klientów.
27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.
19.11.23, 22:15
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Andrzej Sołtysik w Iberionie. Poprowadzi dwa formaty video
Do grupy mediowej Iberion dołączy Andrzej Sołtysik. To siódmy i ostatni z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.