01.06.22, 08:00

Polskie Radio Dzieciom ze specjalnym programem na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka będzie obchodziny w Polskim Radiu Dzieciom, fot.: materiały prasowe

Z okazji Dnia Dziecka, Polskie Radio Dzieciom przygotowało koncert, słuchowisko oraz audycje specjalne. Na słuchaczy czekają bilety do kina i teatru oraz książki i płyty.

1 czerwca przez cały dzień na antenie Polskiego Radia Dzieciom będzie można słuchać o tym, co dzieciom najbardziej podoba się w byciu dzieckiem. W audycji „Poranek w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 7.00 - 10.00) dziennikarze opowiedzą o dziecięcych marzeniach i o tym, jak dzieci by chciały, by wyglądał ich świat. Pojawi się również rozmowa z tłumaczką Anną Czernow o najnowszej publikacji „Książka, która nie chciała być czytana" objętej patronatem stacji.

W „Muzycznych podróżach” (godz. 10.00 – 11.00) zaplanowano spotkanie z dziećmi z Krakowskiego Chóru Dziecięcego o płycie „Krakowskie Mordki" – premiera 1 czerwca. W Dniu Dziecka o godz. 14.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom odbędzie się emisja koncertu z 2021 r., podczas którego usłyszeć będzie można artystów znanych z anteny stacji, takich jak: Eryk Waszczuk (laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom), AniKa Dąbrowska (zwyciężczyni II edycji programu „The Voice Kids”), Ola Tracz, Olek Klembalski (finalista najnowszej edycji programu „The Voice Kids”) oraz Ala Tracz (laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020).

Dzieci w bajkach i literaturze

1 czerwca w „Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 15.00 – 17.00) tematem przewodnim będą dzieci w bajkach i literaturze. Po godz. 17:00 antena zaprasza na słuchowisko „Przygoda Niepyłki i Apolinki", którego akcja rozgrywa się wysoko w górach na skąpanych w słońcu trawach i kwiatach rosnących na skalnym urwisku Trzech Koron w Pienińskim Parku Narodowym. Słuchowisko zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pienińskiego Parku Narodowego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wieczorem w „Podwieczorku z Filipem i Leopoldem (18.00 – 19.00) głównym tematem będą gry i zabawy dzieci w różnych zakątkach świat - tunku tunku w Boliwii, wyścig balonów w Bangladeszu, rozbij dzban ze Sri Lanki, meksykańska piñata czy pinolo z Ghany.

Dodatkowo, 1 czerwca dzieci będą miały szansę odwiedzić studio Polskiego Radia Dzieciom i wziąć udział w audycji. Z okazji Dnia Dziecka dziennikarzy Polskiego Radia Dziecka będzie można spotkać w Warszawie w Parku Szczęśliwickim 5 czerwca podczas akcji „Dzieci na rowery". Wydarzenie odbędzie się pod patronatem stacji. 

Komentarze

Powiązane

05.12.23, 06:30
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Meloradio Olsztyn w górę
RMF FM umocniło swoją pozycję jako najchętniej słuchanej stacji w Olsztynie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 kwietnia 2023 r. do 31 października 2023 r. (Radom).
04.12.23, 17:00
| radio » badania rynku
Częstochowa: RMF FM liderem, duży wzrost Radia Zet
RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną stacja w Częstochowie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2023 r. do 30 października 2023 r. (Częstochowa).
01.12.23, 06:45
| radio » informacje
Ruszają licytacje charytatywne w Radiu 357. Tradycyjnie poprowadzi je Kuba Strzyczkowski
Rusza coroczna akcja charytatywna społeczności Radia 357. Cztery aukcje antenowe poprowadzi Kuba Strzyczkowski. W spocie antenowym promującym akcję wziął udział Wiktor Zborowski. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Świętego Mikołaja na zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci z Polski i Ukrainy. 
30.11.23, 17:45
| radio » informacje
22. edycja Akcji Charytatywnej Choinki Jedynki 2023. Wspólne malowanie prac
3 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Radia, w ramach Akcji „Choinki Jedynki 2023” odbędzie się wspólne malowanie prac z udziałem Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia. Prace zostaną przekazane na licytację na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wspólnota Nadziei”.
29.11.23, 17:18
| radio » informacje
Tradycyjnie tylko świąteczne piosenki w grudniu w RMF Classic
Już po raz 12. radio RMF Classic w grudniu modyfikuje format muzyczny i będzie grało świąteczne piosenki. Gwiazdą programu będzie Cher i jej album „Christmas”, na antenie pojawi się też specjalna piosenka Artura Andrusa oraz kolejna edycja Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów.
29.11.23, 11:31
| radio » ludzie
Nie żyje Jerzy Rowiński
Zmarł Jerzy Rowiński – dziennikarz muzyczny, z branżą radiową związany od blisko 50 lat – podało Polskie Radio RDC
29.11.23, 06:30
| radio » informacje
Niedorzecznik. Nowy serial radiowy Michała Janczury w TOK FM
29 listopada br. ruszy nowy serial radiowy TOK FM zatytułowany "Niedorzecznik". Jego autorem jest Michał Janczura. Trzyodcinkowy serial opowiada o wydarzeniach z kadencji Mikołaja Pawlaka, kiedy prawa dziecka schodziły na drugi plan, a ich miejsce w działaniach odchodzącego Rzecznika Praw Dziecka zajmowały polityka i ideologia.
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.