01.06.22, 08:00

Polskie Radio Dzieciom ze specjalnym programem na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka będzie obchodziny w Polskim Radiu Dzieciom, fot.: materiały prasowe

Z okazji Dnia Dziecka, Polskie Radio Dzieciom przygotowało koncert, słuchowisko oraz audycje specjalne. Na słuchaczy czekają bilety do kina i teatru oraz książki i płyty.

1 czerwca przez cały dzień na antenie Polskiego Radia Dzieciom będzie można słuchać o tym, co dzieciom najbardziej podoba się w byciu dzieckiem. W audycji „Poranek w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 7.00 - 10.00) dziennikarze opowiedzą o dziecięcych marzeniach i o tym, jak dzieci by chciały, by wyglądał ich świat. Pojawi się również rozmowa z tłumaczką Anną Czernow o najnowszej publikacji „Książka, która nie chciała być czytana" objętej patronatem stacji.

W „Muzycznych podróżach” (godz. 10.00 – 11.00) zaplanowano spotkanie z dziećmi z Krakowskiego Chóru Dziecięcego o płycie „Krakowskie Mordki" – premiera 1 czerwca. W Dniu Dziecka o godz. 14.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom odbędzie się emisja koncertu z 2021 r., podczas którego usłyszeć będzie można artystów znanych z anteny stacji, takich jak: Eryk Waszczuk (laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom), AniKa Dąbrowska (zwyciężczyni II edycji programu „The Voice Kids”), Ola Tracz, Olek Klembalski (finalista najnowszej edycji programu „The Voice Kids”) oraz Ala Tracz (laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020).

Dzieci w bajkach i literaturze

1 czerwca w „Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 15.00 – 17.00) tematem przewodnim będą dzieci w bajkach i literaturze. Po godz. 17:00 antena zaprasza na słuchowisko „Przygoda Niepyłki i Apolinki", którego akcja rozgrywa się wysoko w górach na skąpanych w słońcu trawach i kwiatach rosnących na skalnym urwisku Trzech Koron w Pienińskim Parku Narodowym. Słuchowisko zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pienińskiego Parku Narodowego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wieczorem w „Podwieczorku z Filipem i Leopoldem (18.00 – 19.00) głównym tematem będą gry i zabawy dzieci w różnych zakątkach świat - tunku tunku w Boliwii, wyścig balonów w Bangladeszu, rozbij dzban ze Sri Lanki, meksykańska piñata czy pinolo z Ghany.

Dodatkowo, 1 czerwca dzieci będą miały szansę odwiedzić studio Polskiego Radia Dzieciom i wziąć udział w audycji. Z okazji Dnia Dziecka dziennikarzy Polskiego Radia Dziecka będzie można spotkać w Warszawie w Parku Szczęśliwickim 5 czerwca podczas akcji „Dzieci na rowery". Wydarzenie odbędzie się pod patronatem stacji. 

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.05.24, 11:44
| radio » informacje
Twoje fajne miasto. RMF wznawia akcję sprzed kilku lat w nowej formule
W sobotę, 18 maja br. ruszy akcja „Twoje fajne miasto w RMF FM”. Co tydzień ekipa rozgłośni odwiedzać będzie polskie miasta i miasteczka. Pierwszym miejscem na trasie stacji będzie Rawicz.
13.05.24, 10:32
| radio » informacje
Jedynka wprowadza do oferty nowe audycje historyczne
Program 1 Polskiego Radia rozpoczyna emisję audycji „Odrodzona-nieznana” Grzegorza Kalinowskiego (niedziele po godz. 12.00) oraz „Historia bliska” Marka Stremeckiego i Michała Wójcika (poniedziałki po 21.00).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy