06.06.22, 08:00

Top Depeche Mode w Radiu 357

Top Depeche Mode, fot.: materiały prasowe

Ruszyło głosowanie na najważniejsze utwory Depeche Mode. Top Depeche Mode pojawi się na antenie Radia 357 już 10 czerwca. Audycję poprowadzą: Marek Niedźwiecki oraz Piotr Stelmach, a najważniejsze utwory wybiorą Patroni Radia 357. Zespół radia przygotował także podcasty ekskluzywne poświęcone Depeche Mode.

26 maja br. zespół Depeche Mode poinformował o śmierci Andy’ego Fletchera - założyciela i członka zespołu. Wiadomość była wstrząsem dla fanów grupy. „Pierwszą audycję zrobiliśmy de facto w ciągu godziny. W dniu śmierci Andy’ego do drugiej w nocy wspominaliśmy, graliśmy i przede wszystkim - rozmawialiśmy ze słuchaczami. To była lawina telefonów. Audycja mogłaby trwać dużo dłużej. Czuliśmy, że powinna. Rano Marcel rzucił pomysł Topu. I to był impuls. Robimy Top, zrobiliśmy materiały dodatkowe. Przeżywamy to razem z fanami, słuchaczami. Jakaś epoka się skończyła, ale my chcemy pamiętać. A przy okazji - może paradoksalnie właśnie teraz nowe osoby odkryją twórczość Depeche Mode?” - mówi Piotr Stelmach koordynujący prace redakcji muzycznej i jeden z prowadzących Top.

Głosowanie na Top Depeche Mode potrwa do 9 czerwca na specjalnej stronie audycji. W pierwszych godzinach po uruchomieniu głosowania wzięło w nim udział już ponad 1000 osób. „Depeche Mode w naszej społeczności zawsze mieli szczególne miejsce. Dla fanów - do których się zaliczamy - to trudny i bolesny moment. Stąd pomysł na Top Depeche Mode - hołd dla Andy'ego Fletchera i zespołu. Chcemy być tego dnia razem z wszystkimi, którym twórczość Depeszów na zawsze wrosła w życiorysy. Przywołamy wspomnienia, emocje, przetniemy czas i przestrzeń. Razem ułożymy listę najważniejszych utworów Depeche Mode. Tych, które szczególnie pamiętamy, przeżywamy i chcemy usłyszeć wspólnie. Wyboru dokona nasza społeczność - jedyna w swoim rodzaju. To obecnie ponad 45 tysięcy osób, dla których muzyka jest ważnym obszarem życia” – dodaje Stelmach.

Top Depeche Mode w Radiu 357 odbędzie się w piątek, 10 czerwca. Łącznie będzie to siedem godzin z twórczością zespołu. 50 utworów Depeche Mode zostanie zaprezentowanych w dwóch odsłonach. Pierwszą część od godz. 9:00 do godz. 11:00 (w miejsce audycji „Wspieraj system”) poprowadzi Marek Niedźwiecki. Z kolei drugą część od godz. 19:00 do godz. 22:00 (w miejsce „Listy Piosenek 357”) poprowadzi Piotr Stelmach

Dodatkowo od godz. 22:00 do północy pojawi się epilog muzyczny - audycja stworzona wspólnie z fanami zespołu Depeche Mode. Poprowadzi ją Mateusz Fusiarz. Do udziału zostali zaproszeni przedstawiciele grup fanowskich.

Dodatkowe podcasty

Zespół Radia 357 przygotował także podcasty poświęcone Depeche Mode: „Single z Żoliborza - wydanie specjalne” (opowieść o muzyce, emocjach, wspomnieniach związanych z Depeche Mode, zapraszają Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach i Krzysztof Tubilewicz), „Piosenki z historią: Stripped” (historia utworu, który nie był nigdy i nigdzie numerem jeden, a stał się jednym z pierwszych symboli Depeche Mode; o "Stripped" opowiada Marcin Cichoński), „Fletch: uprzejmy księgowy” (sylwetka Fletcha, który na scenie trzymał się na uboczu, ale w rzeczywistości był niezwykle ważną postacią w zespole; na opowieść o Andym Fletcherze zaprasza Krzysztof Tubilewicz); „Pamięci Andy'ego Fletchera” (zapis specjalnej, dwugodzinnej nocnej audycji z 26 maja z telefonicznym udziałem słuchaczy, program prowadził Piotr Stelmach).

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.