06.06.22, 10:00

PGE Mecenasem Galerii Sztuki Polskiej Muzeum Narodowego w Krakowie

PGE Mecenasem Galerii Sztuki Polskiej Muzeum Narodowego w Krakowie, fot.: materiały prasowe

PGE Polska Grupa Energetyczna została Mecenasem „XX+XXI. Galerii Sztuki Polskiej” Muzeum Narodowego w Krakowie. Współpraca ma na celu zachowanie i upowszechnianie sztuki polskiej wśród szerokiego grona odbiorców.

PGE rozszerza swoje zaangażowanie w dbałość o polską kulturę i polskie dziedzictwo narodowe. Dzisiaj rozpoczynamy współpracę z Muzeum Narodowym w Krakowie - największym muzeum narodowym w Polsce z przeszło 140 letnią tradycją. W ramach współpracy PGE obejmie mecenatem jedną z najważniejszych wystaw w muzeum - Galerię Sztuki Polskiej XX i XXI wieku, prezentującą 600 dzieł najwybitniejszych polskich artystów z okresu ostatnich 120 lat” - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. „Nasza współpraca zaowocuje otwarciem Galerii Rzeźby w ramach Galerii Sztuki Polskiej, jak również szeregiem dodatkowych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, w tym wystawę prac Tamary Łempickiej. Jestem przekonany, że przyczynimy się do upowszechnienia wizerunku muzeum jako miejsca otwartego i przyjaznego dla publiczności, proponującego nowe, interesujące projekty” – dodaje Dąbrowski.

Jak podkreśla prof. dr hab. Andrzej Szczerski, Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie,dzięki współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną Muzeum Narodowe w Krakowie będzie mogło zapewnić „XX + XXI. Galerii Sztuki Polskiej” atrakcyjną kampanię reklamową oraz wartościowy program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, wpisujący się w ofertę programową szkół z zakresu przedmiotów humanistycznych i artystycznych.

W ramach współpracy PGE z Muzeum Narodowym w Krakowie i objęcia mecenatem „XX+XXI. Galerii Sztuki Polskiej” zostanie otwarta Galeria Rzeźby, która zostanie poświęcona rzeźbie od połowy XX wieku do czasów współczesnych. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace, m.in. Katarzyny Kobro, Wandy Czełkowskiej, Jerzego Beresia, Bronisława Chromego, Jerzego Jarnuszkiewicza czy Jacka Waltosia.

W ramach współpracy PGE razem z Muzeum Narodowym w Krakowie zrealizuje także liczne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, kampanię reklamową promującą Galerię Sztuki Polskiej, a także wydarzenia artystyczne i wystawy,
w tym wystawę prac Tamary Łempickiej.

PGE sponsoruje wiele projektów kulturalnych

PGE pozostaje jednym z największych mecenasów kultury w Polsce. PGE współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie jest Mecenasem Galerii Sztuki XIX wieku, oraz z Zamkiem Królewskim na Wawelu, gdzie jest Mecenasem Edukacji Zamku Królewskiego i Nowego Skarbca Koronnego. Firma jest także Mecenasem Muzeum Narodowego w Lublinie i 15 filharmonii w całej Polsce.

Komentarze

Powiązane

28.09.23, 13:00
| reklama & PR » informacje
Agencja Saatchi & Saatchi zwycięża w przetargu Answear
Agencja Saatchi & Saatchi wygrała przetarg na stworzenie nowej platformy komunikacyjnej sklepu internetowego Answear.com na 2024 rok.
28.09.23, 09:00
| reklama & PR » ludzie
Mateusz Gaca nowym dyrektorem kreatywnym w Artegence
Agencja Artegence ma nowego dyrektora kreatywnego. Stanowisko objął Mateusz Gaca, którego zadaniem jest wzmacnianie kreatywnego zespołu agencji oraz dostarczanie unikatowych rozwiązań w prowadzonych projektach.
27.09.23, 19:00
| reklama & PR » informacje
Huawei z kampanią 360° promującą smartwatche Huawei Watch GT 4
Polski oddział Huawei CBG (Consumer Business Group) ruszył z kampanią promującą nową odsłonę wyjątkowo popularnych w Polsce smartwatchy z rodziny WATCH GT. Pierwszoplanową postacią działań z zakresu influencer marketingu w Polsce jest ambasadorka produktu, Jessica Mercedes Kirschner.
27.09.23, 17:00
| reklama & PR » informacje
Kampania profrekwencyjna To Twój Wybór - głos kobiet ma znaczenie
Do udziału w nadchodzących wyborach ma przekonać kobiety kampania profrekwencyjna „To Twój Wybór”, zainicjowana przez Fundację Batorego i Inicjatywę Głos Kobiet, grupę organizacji społecznych, działających na rzecz ochrony i promocji praw kobiet.
27.09.23, 13:00
| reklama & PR » informacje
Polsat partnerem II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki
Polsat Sport i Grupa Polsat Plus to główni partnerzy medialni drugiej edycji Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 26 – 28 września br. Moderatorami kilku paneli dyskusyjnych będą dziennikarze i komentatorzy Polsatu Sport.
27.09.23, 11:00
| reklama & PR » ludzie
Lidia Święcka awansuje w Social Lama
Na początku września br., Lidia Święcka awansowała w agencji Social Lama na stanowisko Social Media Specialist.
26.09.23, 19:00
| reklama & PR » informacje
Kaufland podpowiada jak nie marnować żywności w najnowszej akcji
Kraje członkowskie Unii Europejskiej marnują średnio 153 mln ton żywności rocznie. Zjawisko jest powszechne również w Polsce. Aby skutecznie ograniczać jego skalę, konieczne są konsekwentne działania edukacyjne. Sieć Kaufland prezentuje niezmienne zaangażowanie w tym obszarze, realizując kolejną odsłonę kampanii pod hasłem „Marnowanie? Nie mam w planie!”.
26.09.23, 17:00
| reklama & PR » informacje
Bilety na mecze UEFA do wygrania w kampanii Pyszne.pl „Zamów. Graj. Wygrywaj”
Rusza kampania Pyszne.pl – oficjalnego partnera UEFA. W ramach akcji organizatorzy przygotowali konkursy z niemal 50 tysiącami nagród dla uczestników. Kampania Zamów. Graj. Wygrywaj potrwa do 26 października br. 
26.09.23, 15:00
| reklama & PR » informacje
Chapter1 przygotowuje nowy layout opakowań marki Altax
Poznańska agencja strategiczno-kreatywna Chapter1 pracuje nad nowym layoutem opakowań produktów marki Altax, z portfolio firmy SHERWIN-WILLIAMS Poland. Działania te są częścią całościowego procesu redesignu opakowań tej marki, której grupą docelową są majsterkowicze, głównie mężczyźni w wieku 30-50 lat.
26.09.23, 13:00
| reklama & PR » informacje
mBank. Technologia do usług. Marka wprowadza nowe pozycjonowanie marki
Ruszyła kampania wizerunkowa mBanku pod hasłem „mBank. Technologia do usług”, w której bank wprowadza nowe pozycjonowanie marki. Marka w spotach podkreśla, że w dobie wyścigu technologicznego swoje produkty i usługi tworzy tak, by były intuicyjne i proste w obsłudze.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.