08.06.22, 15:00

Festiwal Klasyki Rocka oraz Rock Radio na trawie czyli Rock Radio na wakacje

Letnie propozycje Rock Radia, fot.: materialy prasowe

Rock Radio po raz drugi organizuje w wakacje Festiwal Klasyki Rocka oraz patronuje rockowym wydarzeniom tego lata w Polsce. Słuchacze stacji mogą znaleźć informacje na temat nadchodzących imprez na stronie internetowej stacji oraz na antenie w audycji "Rock Radio na trawie" nadawanej codziennie po godz. 20:00.

W czerwcu br. rozpoczął się kolejny etap konkursu Rock Radia Festiwal Klasyki Rocka. To szansa dla początkujących artystów na wejście na polską scenę rockową. Udział w konkursie biorą zespoły grające rocka, które będą mogły zadebiutować na antenie radiowej i powalczyć o nagrodę główną - 10 tys. i możliwość nagrania płyty w Akademii Rocka.

Obecnie, do 30 czerwca, trwa głosowanie słuchaczy na najlepszy cover klasyki rocka, które wyłoni 8 półfinalistów spośród wszystkich zgłoszonych składów. Kolejną częścią konkursu będą koncerty na żywo w Hard Rock Cafe w Warszawie odbywające się w każdy wakacyjny piątek, zakończone głosowaniem na jeden najlepszy zespół. Wielki Finał Festiwalu Klasyki Rocka na żywo zaplanowany jest na wrzesień.

Oprócz tego Rock Radio będzie zaangażowane jako patron i partner w festiwale oraz koncerty odbywające się tego lata w całej Polsce. W najbliższy weekend, 10-11 czerwca br. pod Kopą Cwila w Warszawie organizowane po raz 25. Dni Ursynowa poprowadzą Małgorzata Kierat i Jan Bajorek z Rock Radia. W piątek gwiazdą wieczoru będzie Kult, a w sobotę na scenie pojawią się m.in. Happysad, Luxtorpeda i Organek. Rock Radio zaprasza wszystkich do swojego stoiska i na relacje z imprezy na antenie.

Z kolei 12 czerwca w Dolinie Charlotty odbędzie się Charlotta Rock Festiwal, podczas którego wystąpią Daria Zawiałow, Mrozu i Karaś/Rogucki. Tam też pojawi się Rock Radio, które już teraz rozdaje bilety na tę pierwszą z cyklu odsłonę festiwalu. Druga zaplanowana jest na 17 lipca, a na scenie zagrają wówczas Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz oraz Smolik/Kev Fox.

Wiele imprez pod patronatem Rock Radia

Rock Radio objęło również swoim patronatem Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition, który odbędzie się 17 i 18 czerwca w Łazienkach Królewskich w Warszawie przy ul. Myśliwieckiej 1. Widzowie zobaczą m.in. występy Brodki, Darii Zawiałow i Marii Peszek. Rock Radio zaprasza uczestników imprezy do swojej strefy z leżakami oraz na spotkanie z dziennikarzami stacji, którzy będą prowadzić relacje z festiwalu na antenie Rock Radia. Dwudniowe karnety można wygrać, słuchając Rock Radia.

Na ostatni weekend czerwca Rock Radio zaprasza fanów rocka w Bieszczady, gdzie w dniach 24-27 czerwca odbędzie się kultowy Festiwal Zew się Budzi. Cztery dni rockowych emocji zapewnią m.in. KSU, Pidżama Porno, Voo Voo, Maria Peszek czy Muniek i Przyjaciele. W poniedziałek od 6:00 Jan Bajorek prosto z festiwalu poprowadzi poranny program "Powstanie Rock Radia". W trzecim dniu festiwalu, pod hasłem ZEW Klasyki Rocka, na scenie wystąpią najlepsze coverowe kapele. W ich repertuarze znajdą się największe hity rockowych legend w eksperckim wydaniu. Czterodniowe karnety na Festiwal Zew się Budzi można zdobyć tylko w Rock Radiu.

Natomiast w trzeci weekend lipca Rock Radio pojawi się na festiwalu Czochraj Bobra w Namysłowie pod Opolem, gdzie w dniach 14-17 lipca o rozrywkę zadbają 3 sceny – Duża, Mała i reaktywowana scena DubPunk. Wystąpią na nich m.in. Guano Apes, Alestorm, Zion Train, Kazik, Vavamuffin, Koniec Świata, Vader, Booze&Glory oraz Sexbomba.

Na wszystkie imprezy pod patronatem Rock Radia redakcja rozdaje bilety słuchaczom codziennie w audycji "Rock Radio na trawie" po godzinie 20:00.

Festiwal Klasyki Rocka oraz audycję "Rock Radio na trawie" wspiera promocja na antenie, na stronie internetowej stacji i na profilu Rock Radia na Facebooku.

Komentarze

Powiązane

03.03.24, 23:18
| radio » informacje
Beata Michniewicz zwolniona z Trójki
Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”, Beata Michniewicz została zwolniona z Programu Trzeciego Polskiego Radia.
03.03.24, 22:15
| radio » ludzie
Paweł Pawłowski poprowadzi Rozmowę w Polskim Radiu 24 oraz Debatę dnia
4 marca br., Paweł Pawłowski rozpocznie współpracę z Polskim Radiem 24.  Dziennikarz będzie jednym z prowadzących „Rozmowę w Polskim Radiu 24” o godz. 16.35 i 17.35 oraz „Debatę dnia” o godz. 18.00.
03.03.24, 16:52
| radio » ludzie
Małgorzata Żochowska w Polskim Radiu 24
Do zespołu Polskiego Radia 24 dołącza Małgorzata Żochowska, która będzie jedną z prowadzących pasma programowe w Polskim Radiu 24.
01.03.24, 18:45
| radio » ludzie
Jakub Rybski warszawskim reporterem RMF FM
Do zespołu dziennikarzy RMF FM dołączył Jakub Rybski, który będzie pracować jako reporter w warszawskim oddziale radia.
01.03.24, 16:32
| radio » ludzie
Bartosz Panek szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia
Bartosz Panek objął stanowisko redaktora naczelnego Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Dziennikarz wraca do Polskiego Radia po trzech latach przerwy.
01.03.24, 08:00
| radio » informacje
Między książkami. Rozmowy o książkach z prof. Ryszardem Koziołkiem w Radiu Nowy Świat
Od piątku, 1 marca br. Radio Nowy Świat rozpoczyna emisję nowego cyklu „Między książkami” w audycji „Poranna Manna”. Wojciech Mann co tydzień będzie rozmawiać o książkach z profesorem Ryszardem Koziołkiem. 
01.03.24, 06:30
| radio » informacje
Magdalena Jurkowska naczelną Radia Ostrowiec. Jurkowska: Radio musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać
Magdalena Jurkowska została nową redaktorka naczelną Radia Ostrowiec (woj. świętokrzyskie). Jurkowska na stanowisku zastąpiła Joannę Gergont, która z kolei została redaktor naczelną Radia Kielce.
29.02.24, 19:30
| radio » informacje
Czwórka ponownie na SnowFest Festival
Od 1 do 2 marca br. Czwórka zawita do Szczyrku na „SnowFest Festival” - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. Dziennikarze zaproszą na relacje i specjalną audycję plenerową „Czwórka na SnowFest”. Na miejscu będzie można także odwiedzić Czwórkową InstaStrefę w Miasteczku Festiwalowym. Program jest patronem medialnym wydarzenia.
29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
29.02.24, 09:57
| radio » informacje
Dwójka świętuje 87. urodziny
Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to tylko kilka z propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin rozgłosni.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.