28.06.22, 16:00
Powstał serwis LastWillow, który umożliwi pożegnanie bliskich
Powstał pierwszy w Polsce serwis internetowy typu "end-of-life planning" - LastWillow.com. Jest to m.in. efekt pandemicznej katastrofy ostatnich dwóch lat i niespodziewanych odejść bliskich i przyjaciół.
„Ostatnie dwa lata zmieniły nasze podejście do życia i śmierci. Odeszło bardzo wielu młodych ludzi, którzy nie zdążyli się pożegnać lub powiedzieć bliskim o ważnych sprawach” - mówi Adam Dyba, pomysłodawca LastWillow.com. „Oddajemy w ręce użytkowników platformę, która pozwoli stworzyć filmowe pożegnanie na dowolnym etapie życia. To elektroniczna "czerwona teczka" i w pewnym sensie e-testament, którego klasycznej wersji bardzo wielu z nas nie zdąży spisać” – dodaje Dyba.
Jak pokazują badania firmy Kantar Polska tylko ośmiu na stu Polaków powyżej 45 roku życia napisało testament. Na jego stworzenie decydują się najczęściej osoby powyżej 70. roku. Jeden na pięciu Polaków uważa, że jest za wcześnie w ich życiu na taki dokument.
Ideą serwisu LastWillow.com jest możliwość przygotowania pożegnalnego filmu, który, gdy nadejdzie ten czas, zostanie wysłany do wybranych przez użytkownika osób. W rozsyłanych wiadomościach można nie tylko się pożegnać, ale także przekazać cenne wskazówki dotyczące pogrzebu, czy informacje, gdzie można znaleźć ważne dokumenty, w jakim banku są pieniądze lub kredyt hipoteczny. Film lub jego fragment można odtworzyć na pogrzebie i stypie, a także umieścić na portalach społecznościowych.
Kierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze