05.07.22, 11:13

Będzie kampania WPP i rządu Ukrainy wspierająca odbudowę gospodarki

Flaga ukraińska, fot.: materiały prasowe

WPP i rząd Ukrainy ogłosiły partnerstwo, którego celem jest przyciągnięcie inwestycji na Ukrainę i pomoc w odbudowie jej gospodarki.

Ołeksandr Tkaczenko, Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy, omówił planowaną kampanię na spotkaniu z Markiem Readem, CEO WPP, podczas Cannes Lions, Międzynarodowego Festiwalu Reklamowego w Cannes.

Agencje należące do WPP z Ukrainy, Polski i Czech będą współpracować z ministrem i jego kolegami z rządu nad inicjatywą „Advantage Ukraine”, aby pokazać, że Ukraina jest otwarta na biznes. Inicjatywa będzie skierowana do liderów biznesu w regionie i na całym świecie, aby zachęcić do inwestycji wspierających odbudowę gospodarczą kraju.

Działania marketingowe mają prezentować także różnorodność talentów i wiedzy fachowej na Ukrainie w różnych sektorach, takich jak: rolnictwo, technologie, edukacja i „przemysł kreatywny”, a także jej ogromny potencjał dla inwestycji komercyjnych.

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wspierać Ukrainę bezpośrednio poprzez tę kampanię. Kreatywność ma moc nie tylko rozwiązywania problemów biznesowych, ale także niektórych największych problemów w ogóle, z jakimi się borykamy. Partnerstwo WPP z rządem ukraińskim będzie miało na celu i jedno i drugie – podkreślając ogromny potencjał biznesowy tego kraju, przy jednoczesnym wspieraniu odbudowy gospodarki, niezbędnej do odbudowy ukraińskiego życia społecznego i kulturalnego, oraz zapewnienia pozytywnej przyszłości obywatelom” – mówi Mark Read, CEO WPP.

Polska i Ukraina sąsiadują ze sobą i Polacy, jako dobry sąsiad, nadal wspierają Ukraińców na wszelkie możliwe sposoby. Jestem niezmiernie dumna, że nasz zespół WPP\GroupM Poland przyczynia się do tak wspaniałego projektu – jako kluczowy zespół razem z kolegami z Ukrainy i Czech oraz z zespołami z Węgier i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wspólnie jednoczymy się we wsparciu ukraińskiego rządu i obywateli w odbudowie gospodarki i państwa” – mówi Izabela Albrychiewicz, WPP / GroupM Poland.

Komentarze

Powiązane

07.06.23, 09:37
| reklama & PR » ludzie
Izabela Albrychiewicz awansowała na stanowisko CEO GroupM CEE. Teraz zarządza 10 rynkami regionu
GroupM, medialna grupa inwestycyjna WPP, powołała Izabelę Albrychiewicz na stanowisko CEO GroupM CEE. Region, którym zarządzać będzie dotychczasowa CEO GroupM Poland, obejmuje aż 10 rynków: Chorwację, Czechy, Bośnię, Węgry, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię i Ukrainę.
07.06.23, 06:30
| reklama & PR » ludzie
Trzy osoby awansowały w agencji Good One PR
W strukturach Good One PR awansowały trzy osoby. W kwietniu br. Marta Paczka objęła funkcję Account Managera, a miesiąc później Jakub Macyszyn Senior Account Executive’a. Na stanowisko Account Executive w marcu br. awansowała natomiast Angelika Zarzycka.
06.06.23, 20:58
| reklama & PR » informacje
Janusz Walczuk ambasadorem marki Garage
Marka Garage inauguruje sezon letnich imprez i festiwali wejściem w długofalową współpracę ambasadorską z raperem Januszem Walczukiem. Zapowiada także cykl imprez zorganizowanych razem z muzycznym kolektywem SO HARD, na których wystąpi znany raper.
06.06.23, 20:08
| reklama & PR » informacje
Agencja Peppermint przygotowała koncepcję graficzną loterii Toffifee
Współpraca Peppermint z marką Toffifee w ramach ogólnopolskiej loterii pod hasłem „Loteria tkwi w Toffifee”, objęła przygotowanie różnorodnych formatów graficznych do promocji kampanii w kanałach online i offline.
06.06.23, 17:56
| reklama & PR » informacje
Antysmogowy mural Max Premium Burgers
MAX Premium Burgers stworzył przy katowickiej restauracji antysmogowy mural nawiązujący do lokalnej architektury i historii. Z jednej strony mural ma podkreślać obecność marki w tej części Polski, z drugiej zachęcać do podążania śladem sieci w kwestii działań na rzecz klimatu.
06.06.23, 16:00
| reklama & PR » informacje
Samochody Toyota Yaris Cross Hybrid do wygrania w loterii Link4
Z okazji swojego dwudziestolecia LINK4 organizuje Loterię Jubileuszową. Do wygrania są samochody Toyota Yaris Cross Hybrid oraz karty paliwowe o wartości 400 zł. W loterii może wziąć udział każdy klient indywidualny. 
06.06.23, 14:10
| reklama & PR » ludzie
Łukasz Trocki przechodzi do KEINO
Łukasz Trocki dołączył do agencji reklamowej KEINO (część ekosystemu komunikacyjnego Chapter2) jako Senior Graphic Designer i Motion Designer.
06.06.23, 10:12
| reklama & PR » ludzie
Agata Brzezińska awansowała w LiquidThread
Agata Brzezińska awansowała na stanowisko Senior Integrated Communication Managerki w agencji digitalowo-contentowej LiquidThread (Publicis Groupe).
06.06.23, 08:30
| reklama & PR » informacje
Santander Bank Polska partnerem tytularnym Santander Letnie Brzmienia 2023
Santander Bank Polska został partnerem tytularnym wakacyjnej trasy koncertowej „Letnie Brzmienia 2023”. Podczas festiwalu na scenie wystąpią popularni polscy artyści, w tym tegoroczni laureaci Fryderyków.
06.06.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Herbalife przedłuża wieloletnią współpracę z Cristiano Ronaldo
Herbalife, globalna firma zajmująca się zdrowiem i wellness, ogłosiła odnowienie umowy sponsorskiej z międzynarodową ikoną piłki nożnej, Cristiano Ronaldo. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.