19.07.22, 12:43

CD-ACTION Family. Ruszył nowy serwis parentingowo-gamingowy

CD-ACTION Family, fot.: materiały prasowe

Ruszył serwis dla rodziców i dzieci CD-Action Family. Główną tematyką serwisu są gry planszowe i wideo.

„CD-Action” - magazyn o grach wideo, rozszerza działalność. Po uruchomieniu rozbudowanej strony internetowej w grudniu 2021 r. i wejściu w esport poprzez organizację finałów Mistrzostw Świata w grę Heroes of Might and Magic III, marka uruchamia nowy projekt.

CD-Action Family ma być portalem dla rodziców i dzieci, bezpieczną przystanią z blogowymi wpisami o interesującej, kreatywnej i bezpiecznej rozrywce. Główną tematyką są gry planszowe i wideo, a w kolejnych tygodniach mają pojawiać się regularne materiały dotyczące seriali, filmów i zabawek. Nieodłącznym elementem będą felietony przygotowywane przez rodziców, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i pomysłami.

CD-Action Family to projekt, który narodził się i z pasji, i z potrzeby. Z pasji do rozrywki, pisania i dzielenia się tym z innymi. Z potrzeby, bo tego typu serwisu jeszcze w Polsce nie było” – mówi Barnaba Siegel, redaktor prowadzący CD-Action Family. „Chcemy promować odpowiedzialne rodzicielstwo i budowanie więzi poprzez wspólną zabawę. Nie będziemy unikać tematów trudnych, ale na pewno staniemy w opozycji do medialnego mainstreamu, który lubi gry demonizować” – dodaje Siegel.

Serwis ma się wyróżniać na tle konkurencji

Wyróżniającym się elementem strony ma być podział na kategorie wiekowe, który ma pozwolić rodzicom znaleźć inspiracje oraz konkretne gry i zabawki skrojone pod wiek ich pociech łatwiej niż szeroko rozumiane hasło „dla dzieci. „Jako rodzice często widujemy opisy w stylu „dla dzieci”, a potem okazuje się, że to bezużyteczne, bo ktoś ma pięcioletnią dziewczynkę, a zabawki czy animacje są przygotowane wyraźnie pod pociechy starsze o kilka lat” – tłumaczy Barnaba Siegel. „Jednocześnie nie będziemy wchodzić w narrację, że zabawka „8+” z założenia nie nadaje się dla przedszkolaka. Albo że programowanie i gry to tematy głównie dla chłopców. Serwis CD-Action Family wystartował 14 lipca, praca przy tym projekcie to przyjemność, tym większa, że obudziła w nas wszystkich wewnętrzne dziecko. CD-Action Family od samego początku spotkało się z dużym zainteresowaniem, czego najlepszym przykładem jest współpraca z firmą LEGO, naszym partnerem strategicznym” – dodaje Siegel.

To kolejny projekt, który ujrzał światło dzienne w ostatnich tygodniach i dołączył do rodziny CD-Action. Pod koniec czerwca ukazał się magazyn dla fanów klasycznych gier „Retro” oraz drugie wydanie „CD-Action” w formule kwartalnika.

Aktualnie w ramach CD-Action Family funkcjonuje strona, fanpage, grupa na Facebooku „Gramy całą rodziną” oraz profil na Instagramie. W najbliższych tygodniach pojawi się także kanał na YouTubie z nagraniami materiałów z gier i unboxingami.

Komentarze

Powiązane

28.09.22, 14:30
| internet » informacje
Žatecký. Lotek & Rutek przekazują polsko-czeskie różnice językowe
Marka Žatecký wystartowała z programem „České Filmiki”. Jest to cykl 10 filmów, w których polscy stand-uperzy - Łukasz Lodkowski i Rafał Rutkowski, opowiedzą w swój sposób o polsko-czeskich różnicach językowych. Nowe odcinki będą udostępniane w każdy czwartek na kanale YouTube marki.
28.09.22, 09:21
| internet » badania rynku
ARC Rynek i Opinia: Polacy odzwyczaili się od chodzenia do kin
Polacy odzwyczaili się od chodzenia  kin. Pasjonaci filmów częściej wybierają platformy streamingowe, niż sale kinowe. Z platform Internetowych, za pomocą których można obejrzeć najnowsze filmy, korzysta 66 proc. badanych - wynika z badania zrealizowanego wspólnie przez ARC Rynek i Opinia oraz dr hab. Magdalenę Sobocińską, prof. UEW. 
28.09.22, 09:06
| internet » informacje
e-Izba startuje ze szkołą dla dzieci i młodzieży
26 września br. ruszyła inicjatywa Izby Gospodarki Elektronicznej- Szkoła Gospodarki Cyfrowej Junior, której celem jest edukacja dzieci na temat bezpiecznego poruszania się w sieci. 
27.09.22, 09:14
| internet » informacje
Antyweb.pl w portfolio Grupy Polsat Plus. Interia kupuje 70 proc. udziałów w serwisie
Antyweb.pl serwis piszący o tym co dzieje się w polskim i światowym internecie, dołącza do Grupy Polsat Plus. 
27.09.22, 08:00
| internet » ludzie
Rafał Warecki oraz Michał Chabas w zarządzie Iberion
Na początku października br., Rafał Warecki i Michał Chabas dołączą do grupy Iberion i obejmą nowo powstałe funkcje w zarządzie spółki.
26.09.22, 15:00
| internet » ludzie
Gazeta.pl wprowadza nową strukturą redakcyjną
1 października br. Gazeta.pl zmienia strukturę redakcyjną. Od tego dnia będą w niej funkcjonować cztery piony kierowane przez czworo zastępców redaktora naczelnego, którym od lipca br. jest Rafał Madajczak. Na nowo powołanych stanowiskach pracować będą Marzena Tabor, Sylwia Olczak oraz Krzysztof Kardas. 
26.09.22, 09:06
| internet » informacje
Autorski cykl Karoliny Olejak w Tygodniku Interii
W Tygodniku Interii pod nazwą „Pytania Olejak w Interii” rusza cykl rozmów z inspirującymi gośćmi ze świata polityki, sportu, nauki i kultury o źródłach ich pasji i ważnych społecznie inicjatywach.
25.09.22, 15:00
| telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Debata Newsweeka. Nowy format w Onecie oraz na Newsweek.pl
Ruszyła „Debata Newsweeka”, którą na łamach Onetu oraz na Newsweek.pl poprowadzi Tomasz Sekielski, redaktor naczelny „Newsweeka”.
24.09.22, 13:00
| internet » informacje
TikTok Follow Me. Aplikacja pomoże małym i średnim firmom rozwijać swój biznes
22 września 2022r. platforma TikTok wystartowała z programem Follow Me, aby wspomóc małych i średnich przedsiębiorców. Aplikacja angażuje do swojej akcji marki, które już prowadzą swoje działania promocyjne, za pomocą platformy. Ambasadorzy SMB podzielą się wskazówkami jak najlepiej wykorzystać potencjał TikToka, by osiągnąć cele biznesowe.
23.09.22, 12:00
| radio » informacje | internet » informacje
Serwis Polskiego Radia ,,Galaktyka Lema'' nominowany do nagrody ,,Prix Europa 2022''
Multimedialny i interaktywny serwis Internetowy Polskiego Radia „Galaktyka Lema" został nominowany do nagrody „Prix Europa 2022”. Na ,,Prix Europa’’ nagradzane są najlepsze europejskie produkcje telewizyjne, radiowe i cyfrowe. 
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Pracownik Działu Promocji

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista/tka ds. komunikacji

Park Kultury w Bydgoszczy | Dowolne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.11.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.11.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 30.10.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

14-15 listopada 2022 r., Kraków.